Тракане

Ивайло Петров
Мнения: 24
Регистриран на: 26 Юни 2022 21:30
Местоположение: United Kingdom
Автомобил: Toyota Corolla VVTI,1,6,2003
Благодарил/а: 2 пъти

Тракане

Мнение от Ивайло Петров » 19 Дек 2022 21:48

Здравейте. Колата е тойота корола 2003 година бензин vvti 110 коня. От известно време трака при минаване през многобройни леки неравности от рода на павета например. Всичко по окачването е здраво като имам съмнения за тампони и лагери на макферсон. Обаче от друга страна сякаш не така баш така. Тракането е като разбита предница все едно биалетки или друго, имам рено лагуна във бг и знам как трака. Преди две и повече години скъсах полуоска лява тая със гумата на нея но при пълен ляв се чува тракане като от каре. И отделно от това във някои редки случаи при спиране да речем на втора и без да съм спрял напълно реша да продължа и като отпусна съединения и колата изтраква едно особенно. И на последно съм го хващал звука че е сякаш пускаш метално топче на метална плоча след първия удар има още един два затихващи все едно нещо не е закрепено както трябва. Дали може да е от карето и самата полуоска да трака . Не мога да измисля как да го локализирам тоя звук. Имам ендоскоп с пет метра кабел накрая ще го вържа отдолу и ще гледам дали нещо не мърда по така. Знам че има 101 неща които могат да тракат но може някой да е имал такова преживяване. Сервиз за съжаление се изключва защото са пълни лаици тук. Отделно нямам на кого да се доверя а без сигурна диагноза абсурд да оставя колата.

Аватар
mapamop
Мнения: 3989
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Тракане

Мнение от mapamop » 20 Дек 2022 07:29

Имах подобно относително звънливо изчукване по дребни неравности, преди да сменя изгнилия преден мост. Братовчедите казаха че са намерили скъсан болт по носачите от ръжда. При мен се скъса късата полуоска под тампона от ръжда, дясната беше започнала да пука глухо при потегляне, както лявата преди да се скъса.
Нямам повече детайли, защото не си ровя аз колата отдолу. Предполагам са изолирани прехлопващите спирачни апарати.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Ивайло Петров
Мнения: 24
Регистриран на: 26 Юни 2022 21:30
Местоположение: United Kingdom
Автомобил: Toyota Corolla VVTI,1,6,2003
Благодарил/а: 2 пъти

Тракане

Мнение от Ивайло Петров » 01 Яну 2023 20:30

Ами да ти кажа не са изолирани :) Скоро забелязах че ако натисна леко спирачката не трака при минаване през неравности. И това съвпада идеално със смяната на накладките и единия апарат при минаване на прегледа преди два месеца. Какво са правили тия нз. Но какво имаш предвид под апарат, аз си мислех че накладките може би тракат пропускам ли нещо със апаратите. Иначе си купих ремонтен комплект за макферсъните защото се оказа че и двата прахоуловителя са тотално заминали. Другия уикенд мисля да разпилявам всичко ако не вали.

Аватар
mapamop
Мнения: 3989
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Тракане

Мнение от mapamop » 01 Яну 2023 21:57

Има едни пластини които пречат на накладките да тропат по паважа. Елитните гайкаджии ги изхвърлят, "защото са излишна глупост, и трошат нерви да се сложат, при смяна на накладки". Поровете тук из форума и ще намерите доста писано по темата.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аурис2008
Мнения: 26
Регистриран на: 16 Апр 2023 20:28
Местоположение: София
Автомобил: Аурис
Благодарил/а: 1 път

Тракане

Мнение от Аурис2008 » 17 Апр 2023 14:40

И аз имам същия проблем но ще проверя

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта