Тойота Авенсис лагер главина

akotower
Мнения: 20
Регистриран на: 14 Ное 2021 22:03
Местоположение: Гоце Делчев
Автомобил: Тойота Авенсис 2002

Тойота Авенсис лагер главина

Мнение от akotower » 17 Ное 2021 11:40

Здравейте ! Имам проблем с Тойота Авенсис 2002 2.0 дизел D4D двигател . Купих я с проблем , който идва при натискане на спирачката . При натискането й при скорост от 50/60 км до нулата , педалът почва да тропва , хрипва , да се чува тропане . Когато я обслужих ми казаха , че има счупени зъбни колелета в лагер главината , но я покарах така и я откарах отново в сервиз , само че друг този път . Те не можаха да открият проблема и мислеха ,че може да са дискове и накладки или ABS-датчик или друго .Тоест не откриха проблема . Рещих да направя диагностика в сервиза на Тойота при Монцата в Благоевгра . 2 часа чаках и не откриха точния проблем и ми казаха , че може да е от лагер главината или датчика , но за да видят трябва да разглобят главината , която непременно се чупела и ми казаха , че оригинална струва 650 лв . Понеже бързах и колата ми трябваше , си тръгнах , понеже ми казах , че може да се кара и така . Сега се чудя какво да правя : къде да я карам да я правят и проверяват , какви части да взема , защото съм сигурен , че идва от главината проблема , но не съм сигурен като цяло какво да направя . Затова питам тук имал ли е някой подобен пронлем , как го е решил и тн ?
Последно промяна от Akima на 17 Ное 2021 14:59, променено общо 1 път.
Причина: Преместена тема в правилния раздел.

boiski
Мнения: 86
Регистриран на: 19 Юни 2015 21:07
Местоположение: София
Автомобил: Corolla Verso '04 2.0 D4D 116
Получена  благодарност: 1 път

Тойота Авенсис лагер главина

Мнение от boiski » 17 Ное 2021 21:30

Локализирал ли си кое е проблемното колело с хипотезите за счупен лагер, главина и т.н.? Да започнем от тук.

akotower
Мнения: 20
Регистриран на: 14 Ное 2021 22:03
Местоположение: Гоце Делчев
Автомобил: Тойота Авенсис 2002

Тойота Авенсис лагер главина

Мнение от akotower » 17 Ное 2021 22:16

boiski, да , но забравих да кажа . Проблемът идва от задното дясно колело.

boiski
Мнения: 86
Регистриран на: 19 Юни 2015 21:07
Местоположение: София
Автомобил: Corolla Verso '04 2.0 D4D 116
Получена  благодарност: 1 път

Тойота Авенсис лагер главина

Мнение от boiski » 17 Ное 2021 23:21

Сменяй, 100-на лева е афтърмаркет.



Можеш да провериш и колко струва ОЕМ тук.

Аватар
memorex
Мнения: 811
Регистриран на: 17 Фев 2021 21:29
Местоположение: Varna
Автомобил: avatar
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 20 пъти

Тойота Авенсис лагер главина

Мнение от memorex » 18 Ное 2021 00:00

По описанието на проблема не изглежда да е колесен лагер .Дали не е нещо по спирачките?
Иначе за купуване има и евтини бюджетни варианти а и "черния петък "ако важи още повече.
"Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората."
"И желязната логика е безсилна, ако отсреща е чугунена глава."

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Тойота Авенсис лагер главина

Мнение от martod » 18 Ное 2021 08:55

akotower написа: 17 Ное 2021 11:40 Купих я с проблем , който идва при натискане на спирачката . При натискането й при скорост от 50/60 км до нулата , педалът почва да тропва , хрипва , да се чува тропане .
Това явление идва от АБС-а, имаш сигурно счупена гривна или повреден датчик на АБС-а, от лагера няма как да идват проблемите, от него просто започва да вие колелото.
Провери първо с мултицет съпротивлението на датчика и ако не е от него, тогава сваляй лагера и виж дали изобщо има гривна, или някой е забравил да я набие. Нищо не се чупи при свалянето, главината е хваната с 4-ри болта за шенкела.

Изображение
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

boiski
Мнения: 86
Регистриран на: 19 Юни 2015 21:07
Местоположение: София
Автомобил: Corolla Verso '04 2.0 D4D 116
Получена  благодарност: 1 път

Тойота Авенсис лагер главина

Мнение от boiski » 18 Ное 2021 18:23

Този тип главина сервизира ли се, т.е. подлежи ли на смяна само на лагер?

Аватар
memorex
Мнения: 811
Регистриран на: 17 Фев 2021 21:29
Местоположение: Varna
Автомобил: avatar
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 20 пъти

Тойота Авенсис лагер главина

Мнение от memorex » 18 Ное 2021 18:37

Надали се сервизира щото изглежда няма отделен лагер като елемент ,но доколкото разбирам проблема не е в лагера а в зъбната предавка за АБС -а / или е превъртяля или строшена ,а може и да е проблемна връзката със датчика и от там да сработва АБС и т.н описани симптоми.
"Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората."
"И желязната логика е безсилна, ако отсреща е чугунена глава."

boiski
Мнения: 86
Регистриран на: 19 Юни 2015 21:07
Местоположение: София
Автомобил: Corolla Verso '04 2.0 D4D 116
Получена  благодарност: 1 път

Тойота Авенсис лагер главина

Мнение от boiski » 18 Ное 2021 18:45

Именно затова питам. Ако не се сервизира и проблема не е в датчика, нещата отиват на нова главина.

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Тойота Авенсис лагер главина

Мнение от martod » 20 Ное 2021 10:04

Ако не е в датчика причината, значи е в гривната на АБС-а, или е превъртяла в оста на главината, или изобщо я няма. От вътрешната страна на шенкела би трябвало да има технологично метално капаче, като се свали се вижда гривната.
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ico1, mapamop и 27 госта