Рейка Corolla Verso 2005g. 1.8 VVT

Plikaaa
Мнения: 22
Регистриран на: 21 Окт 2012 12:32
Местоположение: Монтана

Рейка Corolla Verso 2005g. 1.8 VVT

Мнение от Plikaaa » 14 Яну 2021 10:39

Здравейте колеги.Имам проблем с рейката,има луфт и се чува едно прoпукване.Четох из форума,но всичко беше доста старо.
Въпросът ми е за рециклиране или за нова е по добрият вариант.
Ако е за рециклиране ако може да ми предложите доказан сервиз без значение къде се намира,който ще свърши работата както трябва.
Ако е за нова и има колеги във форума който да продават авто части и могат да помогнат с предложение,като оферта марка и цена.
Аз съм от Монтана и тук няма кой да я рециклира за това се обръщам към вас за мнения.
Благодаря предварително за отделеното време!!!

homie
Мнения: 45
Регистриран на: 04 Май 2016 09:37
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis

Рейка Corolla Verso 2005g. 1.8 VVT

Мнение от homie » 14 Яну 2021 15:41

Здравей,
Имах тропане в кормилната уредба и след ходене по прегледи, вкл. ТМ Ауто, нещата стигнаха до рейка.
Между рециклиране и втора употреба съветът беше - рециклиране. За нова не съм търсил.
Целият ремонт направих есента в сервиза на Иван в Люлин (Орион) (говореха, че ще се местят). Има доста отзиви за него в интернет. Не знам София дали те устройва.
Като цяло очаквах тропането да изчезне, но по-скоро намаля като честота и сила.
Toyota Avensis Estate T25, 2AD-FTV, 2008

Plikaaa
Мнения: 22
Регистриран на: 21 Окт 2012 12:32
Местоположение: Монтана

Рейка Corolla Verso 2005g. 1.8 VVT

Мнение от Plikaaa » 14 Яну 2021 16:11

За ме няма значение къде и по какъв начин ще стане това.В Монтана уж ми я рециклираха и се получи същото като при теб,намаля даже някой пъти с дни не се чува нищо.За мен това не е ОК побърквам се не обичам по колата ми нещо да не е ОК, thumbdown.gif да хлопа да тропа или нещо такова.За това се обърнах към форума за помощ worthy.gif unsure.gif .За мен това нещо е просто взимане на пари без да се отстрани проблема.

petkata
Мнения: 108
Регистриран на: 30 Юли 2019 08:19
Местоположение: хасково
Автомобил: рав 4 XA30 1az fe

Рейка Corolla Verso 2005g. 1.8 VVT

Мнение от petkata » 14 Яну 2021 21:15

При мен също има причукване най вече при въртене на място в движение няма проблем, разглабял съм и съм смазвал вала между ел. усилвателя и реката но шума не е от там. За мен е от дясната втулка на рейката свалях маншона и се виждаше лек луфт между втулката и пръта но тази втулка не се предлага като ремонтна част и си иска стругарска работа. Ще се сваля рейката и ще сменя втулката и дано да се оправи от това. Проблема е обсъждан много в руските форуми и най вече шума се дължи на карданчето над рейката или на дясната втулка в нея.
Toyota Rav4 XA30 1az fe

Plikaaa
Мнения: 22
Регистриран на: 21 Окт 2012 12:32
Местоположение: Монтана

Рейка Corolla Verso 2005g. 1.8 VVT

Мнение от Plikaaa » 15 Яну 2021 10:02

Точно поради тази причина търся помощ тук във форума.Искам някой който е имал този проблем и го е отстранил или знае някой сервиз който може да извърши тази манипулация качествено.

Аватар
Bat Jorko
Мнения: 73
Регистриран на: 29 Апр 2012 14:28
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 1.8, 2005
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Рейка Corolla Verso 2005g. 1.8 VVT

Мнение от Bat Jorko » 19 Яну 2021 11:19

Привет,

На моята Тойота също се появява припукване при въртене на волана в движение и на място и причината не е в луфт. Доколкото съм разбрал, шлиците на кормилния вал са "опаковани" в грес с висок вискозитет и "улягането" на греста около вала води до припукването. Проблема го оправям с отключване фиксатора на волана и неколкократно местене в крайни положения кормилния кръг напред-назад и кормилната колона нагоре-надолу. Или просто нищо не правя и след време припукването изчезва.

Колега Plikaaa, какво те кара да мислиш, че причината за припукването е луфт?

Поздрави,
Георги

Plikaaa
Мнения: 22
Регистриран на: 21 Окт 2012 12:32
Местоположение: Монтана

Рейка Corolla Verso 2005g. 1.8 VVT

Мнение от Plikaaa » 19 Яну 2021 16:13

Защото,моето не се чува при въртене на място.Когато завивам на дясно по неравен терен се чува пукане.Преди беше на ляво,но я карах да я рециклират и изчезна сега много рядко се обажда на дясно.Преди на дясното колело ми се задействаше ABS-а дори и при леко натискане на спирачките,сега го няма.Днес говорих с едни приятели и те ми казаха,че е възможно това да се дължи на полуоската.
Не знам вече само гадая.Четох за проблема с кормилната уредба където се вкарва масло в кормилният вал мисля и това да го пробвам,само,че изгубих някъде линка с маслото което се инжектира.Някой беше качил линк,но уви не мога да го открия сега.

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Рейка Corolla Verso 2005g. 1.8 VVT

Мнение от gimara » 19 Яну 2021 18:19

Plikaaa написа: 14 Яну 2021 10:39 Ако е за нова и има колеги във форума който да продават авто части и могат да помогнат с предложение,като оферта марка и цена.
Има колеги, но вие трябва да ги потърсите.
viewforum.php?f=5

IvoKrastev
Мнения: 116
Регистриран на: 06 Юли 2018 15:16
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25, 2007, D4D 126hp

Рейка Corolla Verso 2005g. 1.8 VVT

Мнение от IvoKrastev » 21 Яну 2021 11:12

Plikaaa написа: 19 Яну 2021 16:13 Защото,моето не се чува при въртене на място.Когато завивам на дясно по неравен терен се чува пукане.
Баце, слаба ти a музиката у версото. Пущай сръбете и си питай дедо**я. :D
Майтапа настрана, но авенсиса също потропва и поскръцва в определени ситуаций, и основния заподозрян е рейката. И така вече цели 40000 км! Докато не протече, не смятам да се занимавам с нея. Това са коли на над 10г и може да са доста неща. Карам си колата и си нося новите дрехи ;)
ИзображениеИзображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта