Носене на задницата при Авенсис т25 комби

авенсис т25 комби
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Юли 2020 11:47
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Авенсис т 25 комби

Носене на задницата при Авенсис т25 комби

Мнение от авенсис т25 комби » 29 Юли 2020 12:11

Здравейте колеги собственик съм на т25 2.2 д4д 150 коня комби от 1 месец и имам следния проблем..
Колата има странично люлеене на задницата.
1.при висока скорост и по-агресивно шофиране не се усеща нищо
2.при спиране,също няма люлеене,или тресене
3.при бавно каране и минаване през неравности или дупки задницата се залюлява встрани
Първото ми предположение беше гумите, защото бяха мн износени и ги смених с Мишелин 205 55 16, но проблема си остана и след като елиминирах гумите като причина отидох при един познат майстор. Според мен на първо място бяха амортисьорите и на второ тампоните, но от сервиза казаха, че амортисьорите са омекнали много, но още могат да се карат. След това тапмон на регулираща щанга, задни тампони на шенкелите и тампони на предните носачи били за смяна(незнам колко е точно описанието на частите квото помна това пиша). Оставих колата и смениха гореспоменатите тампони и задни амортисьори. Та тръгнах от сервиза спокоен,че съм отстранил проблема, но не след дълго установих,че проблема въобще не е изчезнал. Колата продължава да люлее през неравности и дупки при ниска скорост. Сега скоро я закарах при друг познат майстор той каза, че се съмнява от тампоните на моста. Моля Ви спешно за помощ с малко детенце сме и се притеснявам.

Аватар
nikdel
Мнения: 129
Регистриран на: 11 Юли 2011 20:16
Местоположение: Пловдив

Носене на задницата при Авенсис т25 комби

Мнение от nikdel » 29 Юли 2020 15:52

При мен при по-висока скорост в завой с неравности, задницата се опитваше да има собствено мнение.Също тропаше по лош път. Иначе на прав участък не се клатеше. Карал съм след коли с заминали амортисьори и задницата като влезе в резонанс по неравности е страшна работа. Смених амортисьори(бяха изпуснали и омаслени) и биалетки.Бяха оригиналните на 280к по километраж. Сега отзад е тишина и спокойствие.
Corolla Liftback 2000г. 4Е-FE GAZ

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Носене на задницата при Авенсис т25 комби

Мнение от Оги » 30 Юли 2020 11:58

За стенд геометрия.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта