Потропване и шум метал в метал - Тойота Рав4

Exit
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Сеп 2019 00:20
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota Rav4 2.0 D4-D 2003

Потропване и шум метал в метал - Тойота Рав4

Мнение от Exit » 09 Май 2020 00:20

Здравейте колеги. Преди около седмица две бях на сервиз за преглед на ходовата част ( рав 4 2.0 д4д 2003 ). Чувам някакво потропване в краката, все едно е биалетка. Прегледаха я и казаха, че абсолютно всичко е здраво и единственото , което било е лек луфт в спирачния апарат на предно дясно колело и оттам можело да потропва. Казаха ми да си карам спокойно и че не е нищо сериозно , но ако продължава да ме дразни имало някакви решения на проблема. Продължавам да чувам тропането, дали не е нещо свързано с рейката ? ( имал съм подобен проблем с друга кола с потропване в краката при неравности и се оказа рейка ).
Другия проблем е следния. Откакто се оправи времето и отварям по често прозореца започна да ми прави впечатление звук от търкане метал в метал все едно наклатките опират в диска или нещо подобно. Чувам го, но не мога да преценя реално дясно или ляво е. Чува се постоянно. Днес покарах около 50 км и когато спрях реших да погледна апаратите отпред. В ляво беше позагрял на пипане диска, но в дясно даже джантата беше топла, апарата гори ако го пипнеш. Въпроса ми е дали евентуално задържа някак или не знам и аз. Ако някой е имал подобен проблем или е минал през нещо подобно моля нека сподели или от къде да започна :)
Хубав ден

Аватар
optimo
Мнения: 373
Регистриран на: 12 Ное 2019 22:10
Местоположение: sofia
Автомобил: Rav4

Потропване и шум метал в метал - Тойота Рав4

Мнение от optimo » 09 Май 2020 09:08

Прегледай тампоните на стабилизиращата щанга
http://www.dbk-dimitrov.com/d-%D1%82%D0 ... 4881542090

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Потропване и шум метал в метал - Тойота Рав4

Мнение от veso_hds » 09 Май 2020 11:33

Тампона,който е дал optimo е за 3-та генерация, а на колегата равката е втора генерация.Щом са ти казали,че има проблем в спирачния апарат,почвай оттам.Има едни пружинки,които държат накладките.Ако липсва,потропването идва от там.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Exit
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Сеп 2019 00:20
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota Rav4 2.0 D4-D 2003

Потропване и шум метал в метал - Тойота Рав4

Мнение от Exit » 09 Май 2020 13:24

Днес пробвах по павета, при леко натисната спирачка потропването не се усеща, точно както ми казаха да пробвам. За загряването примерно днес тръгнах Дружба - Лозенец ( 10 км отсечка ) без особено използване на спирачките, защото няма светофари, няма и движение. Спрях в лозенец и слезнах да пипна дисковете. Преден ляв беше доста загрял, а десния не се пипаше. Тръгнах Лозенец - Бонсови поляни (12-3 км ) през центъра и нормално използване на спирачките и като ги пипнах пак изобщо не бяха топли и двата диска.. всичко изглежда нормално, като изключа триенето метал в метал, което не спирам да чувам.

memorex

Потропване и шум метал в метал - Тойота Рав4

Мнение от memorex » 09 Май 2020 14:12

Ако е лагер главина в което аз се съмнявам ,аз бих продължил така ако не ме дразни.Докато се влоши съвсем .От там идва и потропване и тикане във волана и краката при слизане от неравност и особено при навит волан.

Аватар
Veni1
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 155
Регистриран на: 01 Май 2010 00:19
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Потропване и шум метал в метал - Тойота Рав4

Мнение от Veni1 » 09 Май 2020 16:35

Моя опит сочи износени направляващи на спирачните апарати.
Закачи им по една пружина, и се похвали с изчезналото тракане.

Успех!
Mitsubishi Pajero 2800 LWB off-road beast
Nissan Micra K12 - wife car
Toyota RAV 4.2 2000 LWB - city car

Driving experience - since 1976

Exit
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Сеп 2019 00:20
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota Rav4 2.0 D4-D 2003

Потропване и шум метал в метал - Тойота Рав4

Мнение от Exit » 29 Май 2020 02:43

Здравейте и благодаря на всички за мненията. Оказа се лагер главина , но и дисковете и накладките бяха за смяна, че и амортисьорите бяха изпуснали.. ( бяха заводските ).

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта