Corolla E21 1.6 1ZR-FAE 132HP 2019 - леко тропане отпред вдясно?

Engineer
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Дек 2019 18:18
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Corolla

Corolla E21 1.6 1ZR-FAE 132HP 2019 - леко тропане отпред вдясно?

Мнение от Engineer » 20 Дек 2019 18:32

Здравейте на всички
От една седмица съм горд собственик на новата корола с 1.6 бензин и 132 коня.
Малкото километри, които съм ги навъртял, за колата мога да кажа, че като возия е много конфортна, поне в моите очи.
Обаче за съжаление има един проблем, когато минавам по гърбици и когато по асфалта има издутини от колата се чува едно леко потропване. Водих я на сервиз увериха се, че наистина потропва. Погледнаха цялата ходова част и ми казаха, че всичко е наред, няма от какво да се притеснявам. Обаче това тропане при преминаване по легнали полицаи наистина е много дразнещо.
Някой ако имал такъв проблем или има някакво мнение по въпроса моля да се изкаже, че не можах да се порадвам на колата от както съм я купил заради това потропване. Тропането се чува отпред в дясно. Направил съм опит като съм преминавал само с дясната част на автомобила по гърбица и неравност и само тогава се чува. Поторпването наподобява на звук от пластмаса, едно таково заглъхнало
Благодаря ви предварително
Последно промяна от Akima на 21 Дек 2019 12:26, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Новата Toyota Corolla 2019 тропане

Мнение от Akima » 20 Дек 2019 20:06

Щипки на някой детайл например.
С номер на рама може да се разгледа по-подробно на диаграма.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Engineer
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Дек 2019 18:18
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Corolla

Новата Toyota Corolla 2019 тропане

Мнение от Engineer » 20 Дек 2019 20:17

Скрито съдържание
Изисква се да бъдете регистрирани за да видите това съдържание.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Новата Toyota Corolla 2019 тропане

Мнение от Akima » 21 Дек 2019 12:24

Проверете щипките на корите отпред, както и на подкалниците - особено в дясната страна щом е локализиран по-ясно там шумът.
Водачите на спирачните апарати провериха ли ги в сервиза?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Engineer
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Дек 2019 18:18
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Corolla

Corolla E21 1.6 1ZR-FAE 132HP 2019 - леко тропане отпред вдясно?

Мнение от Engineer » 21 Дек 2019 20:00

В сервиза казаха, че са проверили ходовата част и каза, че всичко е ОК. След празниците съм запазил част, за да огледай по-детайлно отново. Ще им предам да проверят и водачите ба спирачните апарати. След празниците ще видим какво ще стане

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Corolla E21 1.6 1ZR-FAE 132HP 2019 - леко тропане отпред вдясно?

Мнение от dracunculus » 22 Дек 2019 15:39

Виж си водачите на спирачните апарати! При моята Корола (Е15 2012 година) го имше подобен шум още от нова. Често срещан проблем, изписано е много по въпроса.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

alvanovo
Мнения: 29
Регистриран на: 20 Апр 2018 04:01
Местоположение: Търговище

Corolla E21 1.6 1ZR-FAE 132HP 2019 - леко тропане отпред вдясно?

Мнение от alvanovo » 03 Яну 2020 10:49

Ако са спирачни апарати ще хлопат най-вече по паваж.

Engineer
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Дек 2019 18:18
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Corolla

Corolla E21 1.6 1ZR-FAE 132HP 2019 - леко тропане отпред вдясно?

Мнение от Engineer » 03 Яну 2020 19:28

Здравейте колеги
Днеска закарах колата на Тойота. Покараха я, чуха тропането и ми казаха,че е от десен тампон на стабилизираща щанга.
Тъй като такъв проблем до сега за нов автомобил не е бил регистриран никъде, предложиха ми 2 варианта. Единият е да изчакам още месец-два да видя дали ще утихне или ще се засили. Другият е да поръчаме и да сменят обаче не обещават, че като се смени с новия дали тропането ще изчезне, тъй като клата е нова и един вид ново ще сменяме отново с ново. Аз реших да изчакам още малко и ще видим какво ще стане. Верно много ме дразни, но някак си ще изтърпя още малко.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Corolla E21 1.6 1ZR-FAE 132HP 2019 - леко тропане отпред вдясно?

Мнение от Airfan » 05 Яну 2020 14:11

Хвани си някоя неравност, на която винаги го чуваш, че тропа. Мини през нея с леко натиснати спирачки и доложи дали тропа отново. Почти мога да се обзаложа, че няма да тропа и няма да е от тампона, както са ти казали.
Последно промяна от Akima на 05 Яну 2020 17:19, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни мнения.
Изображение Изображение

Engineer
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Дек 2019 18:18
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Corolla

Corolla E21 1.6 1ZR-FAE 132HP 2019 - леко тропане отпред вдясно?

Мнение от Engineer » 06 Яну 2020 19:17

Днеска изпробвах да мина през гърбиците с натиснати спирачки.
Тракането продължва да се чува. Изключвам водачите на спир.апарати.
Май ще се окажат биалетки или стабилизраща щанга. Не смея да пипам колата тъй като ще ми отпадне гаранцията. Решила съм да я водя и в Пазаджик сервиза на Тойота, да видим там какво ще ми кажат
Другото което искам да кажа, че когато минавам много бавно по гърбиците тропане не се чува, но трябва буквално да лазя. Другото което забелявай е, че над 70км/ч също не се чува. Или звукът от гумите заглушава другия. Тъй като пътувам по околовръстното на Пловдив, а там пътят не е от най-хубавите, но позволява да се вдигне скоростта до 100КМ/ч(в разумни граници когато е възможно)

Engineer
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Дек 2019 18:18
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Corolla

Corolla E21 1.6 1ZR-FAE 132HP 2019 - леко тропане отпред вдясно?

Мнение от Engineer » 16 Яну 2020 15:41

Последни новини по развитието на темата :D
Оказа се, че е операторска грешка от завода. Не добре монтиран тампон на стабилизиращата щанга. Наместиха го и тракането спря.
Благодаря на всички за предположенията :thumbsup:

astranom
Мнения: 137
Регистриран на: 08 Яну 2020 18:58
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla Sedan Hybrid
Получена  благодарност: 7 пъти

Corolla E21 1.6 1ZR-FAE 132HP 2019 - леко тропане отпред вдясно?

Мнение от astranom » 27 Мар 2020 16:09

Здравейте,

Възползвам се от тази тема, за да не отварям нова, благодаря на колегата за гостоприемството и се радвам, че си е решил проблема.

И аз съм от около 4 месеца собственик на една супер готина Корола Седан хибрид, ниво Executive. Супер кола, особено за човек, който се качва на нея от много по-стара, нискотехнологична и малка кола.

Прави ми впечатление, че окачването на модела е доста твърдичко. Като карам по лош паваж, доста се усещат вибрации; при преминаване през не много големи дупки тропва, а преди месец по пътя към Бонсови поляни не успях да спра навреме и я вкарах с около 20 км/ч в една прикрита "дупка" пресичаща целия път, вероятно пропадане от прекаран канал, и въпреки че нямаше остри ръбове и не беше чак толкова дълбока, направо "издумка" отпред окачването. Заради този конкретен случай при смяната с летни гуми ще заръчам преглед на окачването. Но изглежда въпросът е принципен, не знам дали е заради увеличеното тегло на хибрида.. Не искам да знам как ще се усети, ако мина през по-голяма дупка, каквито старата ми кола е хапнала цяла кошница, без особени последствия.
Какви са Вашите впечатления от окачването на този автомобил, как го усещате, когато преминавате през неравности с нормална за градско каране скорост?

Бъдете здрави Вие и семействата!

Engineer
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Дек 2019 18:18
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Corolla

Corolla E21 1.6 1ZR-FAE 132HP 2019 - леко тропане отпред вдясно?

Мнение от Engineer » 05 Май 2020 23:02

Здравейте
Аз по принцип усещам всяка дупка по пътя не зависимо с каква скорост минавам и постоянно спооменавам рода на пътново, общината , на държавата.
Но ако трябва да срвнявам с предишната ми кола, която беше Сеат Толедо от 2000г. Окачването на Тойотата е по-меко.
Това е лично мое впечатление и мнение. Това усещане се променя според човека.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта