Подскачане при натискане на спирачката (Авенсис Т25)

dreamerxs
Мнения: 42
Регистриран на: 18 Окт 2014 23:18
Местоположение: София
Получена  благодарност: 3 пъти

Подскачане при натискане на спирачката (Авенсис Т25)

Мнение от dreamerxs » 13 Юни 2019 19:26

Здравейте колеги,
Изчетох каквото можах, но не успях да намеря сходна тема с моя проблем.

При натискане на спирачката със скорост 20-40км или точно преди спиране на място предницата подскача със силни вибрации нагоре надолу.
За около секунда и малко: 7-8 подскока/удара в предницата (ритмично като картечница).
Не е ABS. Не тресе като крив диск. Направо си скача и тресе все едно ще изпадне нещо голямо.

Наскоро ходих на майстор, прегледа ходовата част и не бе открито нищо (освен че смених задните дискове).
Спирачните апарати са профилактирани, няма проблеми и с водачите и супортите.

Ако някой може да ме посъветва или насочи към проблема или решени ще съм благодарен (или направо да записвам час за ТМ Ауто).
Предварително благодаря
Toyota Avensis 2.0 d4d , 1AD-FTV, 2007, седан

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Подскачане при натискане на спирачката (Авенсис Т25)

Мнение от veso_hds » 13 Юни 2019 20:11

Възможна причина са тампоните на двигателя.Понякога изглеждат напълно здрави и трудно се хващат.Искат си майстор.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

dreamerxs
Мнения: 42
Регистриран на: 18 Окт 2014 23:18
Местоположение: София
Получена  благодарност: 3 пъти

Подскачане при натискане на спирачката (Авенсис Т25)

Мнение от dreamerxs » 16 Юни 2019 13:04

Ъпдейт:
Подскачането се случва само в дясната гума, и то само при положение че по време на натискане на спирачката с 20-30 км/ч дясната гума премине през изяден асфалт или плитка дупка. Веднага щом отпусна спирачката, скачането спира. На гладък асфалт няма никакви грижи, спира си без проблеми, АБС работи коректно.

Възможно ли е амортисьора да не функционира правилно и предницата да подскача само на пружина?
Toyota Avensis 2.0 d4d , 1AD-FTV, 2007, седан

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Подскачане при натискане на спирачката (Авенсис Т25)

Мнение от Kiki » 16 Юни 2019 15:38

dreamerxs написа: 16 Юни 2019 13:04 Възможно ли е амортисьора да не функционира правилно и предницата да подскача само на пружина
Провери ги на тресачка.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Подскачане при натискане на спирачката (Авенсис Т25)

Мнение от tora » 17 Юни 2019 06:26

Погледнете и каре полуос.

dreamerxs
Мнения: 42
Регистриран на: 18 Окт 2014 23:18
Местоположение: София
Получена  благодарност: 3 пъти

Подскачане при натискане на спирачката (Авенсис Т25)

Мнение от dreamerxs » 17 Юни 2019 10:09

Здравейте,
Днес сутринта минах на тест, ето и резултата.
Ще съм благодарен ако ме насичите към сервиз който да реши проблема.
TEST_WEB9.jpg
TEST_WEB9.jpg (104.1 KiB) Преглеждано 11306 пъти
Toyota Avensis 2.0 d4d , 1AD-FTV, 2007, седан

dreamerxs
Мнения: 42
Регистриран на: 18 Окт 2014 23:18
Местоположение: София
Получена  благодарност: 3 пъти

Подскачане при натискане на спирачката (Авенсис Т25)

Мнение от dreamerxs » 21 Юли 2019 19:05

Решението е нови носачи. След смяната, съответно и реглаж проблема изчезна.
Toyota Avensis 2.0 d4d , 1AD-FTV, 2007, седан

dreamerxs
Мнения: 42
Регистриран на: 18 Окт 2014 23:18
Местоположение: София
Получена  благодарност: 3 пъти

Подскачане при натискане на спирачката (Авенсис Т25)

Мнение от dreamerxs » 14 Юли 2020 12:51

Малко късно го пиша, с половин година закъснение, ама реших, че трябва да споделя с всички за новото развитие:

Предните носачи бяха сменени в сервиза до Камбаните в София с техни части (да не им казвам името, че не искам и да чувам повече за тях).
Уж били японски, уж били хубави, уж нямали проблеми и разни други глупости, обаче проблема се появи отново в началото на тази година.
Диагностиката направиха в Тойота - разлепени тампони на носачите. На Камбаните ги видяха също.
Подразни ме, че след като са гаранционни, щели да правят рекламации само тампоните, а не на носачите. А не съм минал и повече от 2000 км.
Плащам за 2 носача и работа, а като опре момента за гаранция, ще набиват нови тампони... (Щях да ги разбера, ако бях сложил лоши тампони, каквито бях сложил 6 месеца преди да ида там.)
Между другото, майстора там препоръча смяна на носачите, а не на тампоните, защото позицията на задния тампон, може би била грешна, и за това по-добре нови носачи. Смяна на 2 тампона и работа било равно на нов носач с работа - няма проблеми, смениха ги.
Приключих с тях, изчезна всякакво желание да ходя там или да ги препоръчам на някого. Ако ще и рекламация до Луната да правят.

Оригинални носачи е решението.
Обаче, оригиналния носач не ще да пасне в леглото на задния тампон. Не иска, и не иска да влиза.
Какво се случва? Тези майстори от сервиза на Камбаните са сложили носачи с размер на втулката на задния тампон 55 мм, а оригиналния размер на втулката на задния тампон е 60мм. Напъвали са яко да свият 5 мм... Нямам думи. Да ти имам и хубавите части.
Айде разширявай леглото, вземи тия псувни, удряй с чука, бой!

Хубавите части, след демонтажа: Десния преден носач, тотално заминал. Задния (големия) тампон с отлепена цилиндрична втулка, ако въобще е била залепена някога. Предния тампон повреден също. Левия носач, само големия тампон от едната страна е заминал. Добре, че не карах колата.
Всеки сам да си прави изводите... Не търся, нито извинение, нито оправдание или отговор от сервиза или от когото и да е. Имайте едно на ум.
Toyota Avensis 2.0 d4d , 1AD-FTV, 2007, седан

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта