Рав 4 ХА20 преден тампон на заден носач грее

mgrigorov
Мнения: 151
Регистриран на: 09 Сеп 2017 19:16
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA20 2.0vvti/LPG

Рав 4 ХА20 преден тампон на заден носач грее

Мнение от mgrigorov » 21 Май 2019 14:17

Здравейте. Имам проблем с предните тампони на задните носачи и по-скоро с десния. Случката е следната. При изкачване на продължителен баир 3-5км започва да мирише на изгоряла гума. Преди да разбера, че е от тампоните се уплаших, че тогава и ремаркето бях закачил и за първи път го карах извънградско.В последствие я качихме на подемник и видяхме, че въпросните тампони имат по една гумена шайба между ухото на купето и носача. Та въпросните шайби се трият в ухото до такава степен, че зпочва да мирише. Това се случва само при изкачване, при спускане и градско няма и помен от миризма. Ако трябва с щанга да преместиме носача до такава степен, че да започне да трие, трябва доста сила и дълга щанга. Проверихме всички тампони на задницата и всичко е здраво. На реглаж минах есента, но пак ще я закарам да я проверят. Някакви идей и предположения да имате за проблема ?

mgrigorov
Мнения: 151
Регистриран на: 09 Сеп 2017 19:16
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA20 2.0vvti/LPG

Рав 4 ХА20 преден тампон на заден носач грее

Мнение от mgrigorov » 23 Май 2019 18:28

След кратко проучване се оказва, че всяка Рав4 ХА20, която е с проблем в реглажните винтове и е поразкрачена отзад го има този проблем и рано или късно ще започне да мирише на гума.До сега гледах три Равки и трите имаха следи от триене, а само едната миризма както при мен. Решението е смяна на всичко по задното окачване като тампони щанги и реглажни винтове. Ако иска някой колега с изправени колела да погледне неговите тампони и да каже дали има триене и при него.

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Рав 4 ХА20 преден тампон на заден носач грее

Мнение от skydiver » 23 Май 2019 21:34

По-скоро омекналите пружини довеждат до "разкрачване"...
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта