Смяна на предни амортисьори на Авенсис Версо

gaceto
Мнения: 47
Регистриран на: 10 Ное 2016 09:40
Местоположение: София

Смяна на предни амортисьори на Авенсис Версо

Мнение от gaceto » 23 Апр 2019 21:45

Привет колеги, имам питане относно смяната на предните амортисьори на авенсис версо.
Трябва ли да се свали металното корито ( където са захванати чистачките ) за да се развият гайките на амортисьорите ? Много е тясно и моята "ръчичка" не може и да надзърне там. Гледах едно клипче за демонтаж , но беше за приус ( не намерих за авенсис версо ) , и там свалиха отпред кори , чистачки , металното корито за да стигнат до гайките. Предполагам ще трябва да се сваля ,ама да попитам за всеки случай да не правя глупости.
Благодаря предварително! :cheers:
Toyota Avensis Verso 2001 2.0 D4D 116hp

gaceto
Мнения: 47
Регистриран на: 10 Ное 2016 09:40
Местоположение: София

Смяна на предни амортисьори на Авенсис Версо

Мнение от gaceto » 04 Юни 2019 23:01

Здравейте , понеже не получих отговор на въпроса ми по-горе трябваше да стигна до истината с тактиката проба - грешка.
Та за всички след мен на които ще им се наложи да сменят предни амортисьори на авенсис версо и до сега не са го правили да знаят следното:
1. Свалят се чистачките
2. Сваля се пластмасата под чистачките ( тя се държи на 2 щипки от двата края от към калниците и на още 5-6 от долу към металното корито в което се намира механизма и моторчето на чистачките)
3.Откача се моторчето на чистачките което е захванато с 4 болчета ( това е необходимо защото под него се намира един от болтовете с които е захванато коритото към купето)
4.Развиват се болчетата с които е закрепено коритото към купето и самото корито просто го издърпвате напред за да се освободи достъп до гайките на тампона на макферсона.
След смяна на амортисьорите същата процедура в обратен ред .
Дано да съм бил в полза на някой колега! :cheers:
за жалост телефона ми се бъгна и няма снимков матерял. mad.gif
Toyota Avensis Verso 2001 2.0 D4D 116hp

Аватар
valioman
Мнения: 71
Регистриран на: 01 Фев 2015 23:13
Местоположение: Сливен
Автомобил: Toyota Corolla Verso 1CD-FTV
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Смяна на предни амортисьори на Авенсис Версо

Мнение от valioman » 05 Юни 2019 09:22

Същата процедура се прави на всяко версо при : смяна на ангренажен ремък,Отваряне на капака на клапаните поради смяна на дихтунги примерно :)
Toyota Corolla Verso D4D 2003г.

gaceto
Мнения: 47
Регистриран на: 10 Ное 2016 09:40
Местоположение: София

Смяна на предни амортисьори на Авенсис Версо

Мнение от gaceto » 06 Юни 2019 16:03

valioman написа: 05 Юни 2019 09:22 Същата процедура се прави на всяко версо при : смяна на ангренажен ремък,Отваряне на капака на клапаните поради смяна на дихтунги примерно :)
ами това е хубава информация, но трябваше да го кажете по-рано докато се чудех трябва или не да се сваля всичко.
повече от 300 души са прегледали поста и никой не сподели опит.
все пак благодаря за информацията , аз приемам всякакви съвети и помощ! :thumbsup:
Toyota Avensis Verso 2001 2.0 D4D 116hp

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта