Смяна на тампони на диференциал RAV4

Tuffy77
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Яну 2019 19:41
Местоположение: Silistra
Автомобил: Toyota RAV4

Смяна на тампони на диференциал RAV4

Мнение от Tuffy77 » 30 Яну 2019 18:12

Здравйте, колеги от скоро съм собственник на Тойота рав4 2-ра генерация 2005 2.0i 150к.с. Ръчка
Пускам нова тема понеже не намерих нещо свързано с тампоните на диференциала на РАВ4-ката
Та порблема ми е (не знам със сигурност дали е проблем понеже от около 4г карам автоматици) при смяна на скорости понякога не знам как го правя но се получава едно тупкане от задната страна това дали е от тези горе споменатите тампони на дифа или поради това,че колата е 4x4 и при по рязко пускане на съединителя се получава. Искам да отбележа, че преди съм карал БМВ и при него се получаваше така обаче го имаше постоянно и като ги смених се оправи пък тука не знам дали е така като гледам няма никаква тема и най=вероятно нямат проблеми колата е на 106К км реални закупена от БГ. Благодаря ви предварително. :cheers:

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Смяна на тампони на диференциал RAV4

Мнение от skydiver » 30 Яну 2019 20:31

Изображение
Провери тези две позиции за начало.
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Смяна на тампони на диференциал RAV4

Мнение от veso_hds » 30 Яну 2019 21:05

Ето ти го тампона,който държи задния диференциал.Качваш колата на канал и гледаш дали е скъсан,съответно си го поръчваш и сменяш.Става много лесно,държи се на 2 болта.
http://www.dbk-dimitrov.com/dbk-dimitro ... me=&page=4
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Tuffy77
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Яну 2019 19:41
Местоположение: Silistra
Автомобил: Toyota RAV4

Смяна на тампони на диференциал RAV4

Мнение от Tuffy77 » 30 Яну 2019 21:36

Благодаря ви, при първа възможност ще ги проверя, а какви са симптомите на заминали тампони освен това тупкане което се получава ''само'' при моето каране :D аз ли не мога да й свикна се чудя пък може и да има нещо за смяна ще си проличи при проверката.... и ще пиша пак :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта