Амортисьори за RAV4 II 2.0D 116кс. 4/5 врати 2004г.

Ники Петков
Мнения: 42
Регистриран на: 21 Дек 2018 05:48
Местоположение: София
Автомобил: TOYOTA RAV4 D4D 85Kw

Амортисьори за RAV4 II 2.0D 116кс. 4/5 врати 2004г.

Мнение от Ники Петков » 21 Дек 2018 06:30

Привет на всички колеги четящи темата! Нов съм тук и ви благодаря за хубавия форум. Купих си без да искам тази Toyota, технически е в прилично състояние с изключение на окачването, което за кросоувър е малко странно, но го приех. Налага се да сменя амортисьори, тампони, биелетеки и пр.
Питането ми е следното и вярвам ще бъде полезно за други колеги четящи това:
Какви не OEM амортисьори препоръчвате? Амортисьорите в момента са оригиналните и са в плачевно състояние, което ме навежда на мисълта, че не искам оригинални. Не робувам на марки, от моята практика съм установил, че понякога има много читави китайски части, но за съжаление не знам за тази тойота какво да купя и понеже трябва да сменя всичките сумата няма да е малка.
Моля колеги, които са сменили амортисьори с неоригинални (по-евтини) такива и са останали доволни да ме посъветват за марка, модел и от къде са закупени?
Благодаря предварително за съветите ви!

В замяна на помощта ви, мога да помогна безплатно с решаване на електрически, електронни проблеми, компютърна диагностика по вашите автомобили, обучаване на ключове, ремонта на ГИ и др. подобни услуги.

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Амортисьори за RAV4 II 2.0D 116кс. 4/5 врати 2004г.

Мнение от max-2 » 21 Дек 2018 08:30

KYB по-добри. Bilstein-по евтини, но добри.
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Амортисьори за RAV4 II 2.0D 116кс. 4/5 врати 2004г.

Мнение от slowtraveler » 21 Дек 2018 10:40

За конкретните марки не мога да дам предложение, но ми е направило впечатление, че СУВ-овете съвсем логично са по-капризни към окачване. Просто защото заради по-високият център на тежестта окачването е по-твърдо, понася по-големи натоварвания (по-голямата маса) и т.н.
Кашкая от нов имаше проблеми с тропащи задни амортисьори. Сервизна акция смени тампоните им с по-меки, като потропването леко намаля. В последствие няколко месеца след започване на производството на модела - смениха изцяло амортисьорите на новодоставяните Кашкаи, ама моите още са оригиналните - потропват, но това си е само шумово/вибрационен ефект.. :) Който е особено осезаем заради това, че амортисьорите са хванати реално в същият обем, в който са и пасажерите, и нямат шумова изолация от багажник, както например е при седаните...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Ники Петков
Мнения: 42
Регистриран на: 21 Дек 2018 05:48
Местоположение: София
Автомобил: TOYOTA RAV4 D4D 85Kw

Амортисьори за RAV4 II 2.0D 116кс. 4/5 врати 2004г.

Мнение от Ники Петков » 21 Дек 2018 14:53

Много ви благодаря за мненията и препоръките, Каябата отпада в България освен в дилърските сервизи оригинални не се продават или аз не съм срещал. Купих някакви уж полски неизвестна марка газови със съкратена гаранция (писмена) от една година, Имат уникално гръмко име: MAGNUM дано не гръмнат много бързо... ама за 200 лева двата толкова. Като ги поразтропам малко ще влезна пак във форума да ги оплюя порядъчно:) За сега още няма.... надеждата умирала последна.
Някой чувал ли е за тези МАГНУМ-и нещо?

Ники Петков
Мнения: 42
Регистриран на: 21 Дек 2018 05:48
Местоположение: София
Автомобил: TOYOTA RAV4 D4D 85Kw

Амортисьори за RAV4 II 2.0D 116кс. 4/5 врати 2004г.

Мнение от Ники Петков » 21 Дек 2018 15:02

До slowtraveler: Аз като човек занимаваш се с автомобили цял живот не мога да препоръчам никоя кола след 2007 година. Започнаха да ги правят както имаше един лаф на времето "Направил си го като в час по трудово обучение". С компютърни симулации тестват основните възли и агрегати в автомобила да издържат 5-6 години. Обаче на компютъра всичко е при идеални условия и спазване на технологиите.... Китаеца обаче подменя някой материал с по-евтин и се получава BOSCH (China) Един и същ сензор произведен от Бош япония не се чупи почти никога, а от Бош Европа, минала покрай завода в Китай, сменявам гаранционно по едно кашонче датчици на месец на гаранционни Митсубиши колт... Визуално не се различават по нищичко НО.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта