Corolla E12 - Чукане във волана / потропване в кормилната колонка ?

smile 253
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Дек 2013 17:15

Corolla E12 - Чукане във волана / потропване в кормилната колонка ?

Мнение от smile 253 » 12 Дек 2013 17:27

Здравейте колеги , наскоро ми се появи почукване във волана при управление варху лош път и при паркиране се появява.
Колата е Corolla 2004 с електрически волан хетчбек японска сглобка. Ходих на майстор и той ми каза че може да е рейката а те не са много ефтини.
Някой да се сбласквал с този проблем.
Последно промяна от Akima на 19 Юли 2022 14:55, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Чукане във волана

Мнение от zi_zi_top » 12 Дек 2013 22:13

Едва ли! Не съм чел за подобен проблем в този форум. Може би не е само рейката, а е доста по-сериозен проблема и трябва да се смени цялата предница... worthy.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
grishev
Мнения: 51
Регистриран на: 20 Май 2013 22:12
Местоположение: suomi . finland

Re: Чукане във волана

Мнение от grishev » 13 Дек 2013 00:30

smile 253 написа:Здравейте колеги , наскоро ми се появи почукване във волана при управление варху лош път и при паркиране се появява.
Колата е Corolla 2004 с електрически волан хетчбек японска сглобка. Ходих на майстор и той ми каза че може да е рейката а те не са много ефтини.
Някой да се сбласквал с този проблем.
hm колега провериси и лагерите на предните колела ас имах подобен проблем но при натискане на спира4ките тресеше волана и се оказа лагер дано см бил полезен smile.gif
KOROLLA E10 1.6 XLI 16V 1996 SEDAN -- OPEL ASTRA 1.4 1994

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Чукане във волана

Мнение от zi_zi_top » 13 Дек 2013 08:30

grishev написа:hm колега провериси и лагерите на предните колела ас имах подобен проблем но при натискане на спира4ките тресеше волана и се оказа лагер дано см бил полезен smile.gif
Както винаги много точен и полезен! tongue.gif

http://toyotabg.eu/search.php?keywords ... 0%B0%D0%BD
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

smile 253
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Дек 2013 17:15

Re: Чукане във волана

Мнение от smile 253 » 13 Дек 2013 12:29

Благодаря за линка zi_zi_top, поразрових се вав форума и ти си се сбласквал с тоз проблем. Мисля да започна с карето в купето само с гресиране.
Ако можеш да ми дадеш съвет за греста и как точно да я приложа.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Чукане във волана

Мнение от zi_zi_top » 13 Дек 2013 13:56

Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: Чукане във волана

Мнение от sha4ev » 17 Дек 2013 22:44

Можеш също да погледнеш вътрешните накрайници на рейката.За целта откачаш външния кормилен накрайник,задържаш го хоризонтално,ако след като го пуснеш падне рязко и се чуе пук,значи е някои от вътрешните накрайници или и двата .Ако си остане в хоризонтално положение,проверяваш и другиа за проверка и ако са здрави остава каретата на волана.А пък каретата се проверяват,като изгасиш колата,почваш да въртиш волана на ляво на дясно и обикновено ако са тръгнали каретата се чува тък тък тък.
Дано да съм бил полезен.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

mbb
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Юли 2022 10:43
Местоположение: sofia
Автомобил: corolla E15

Чукане във волана

Мнение от mbb » 19 Юли 2022 14:34

Имам същия проблем, с тойота Е15 2008 1.6 124, опитах с гресиране, както казва по-горе колега zi_zi_top, но ефект няма. Чукането се чува някъде над кормилната рейка, някакви предположения?Майсторите, които са гледали колата казват, че кормилната рейка е здрава.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Чукане във волана

Мнение от Akima » 19 Юли 2022 14:54

Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Bat Jorko
Мнения: 73
Регистриран на: 29 Апр 2012 14:28
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 1.8, 2005
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Corolla E12 - Чукане във волана / потропване в кормилната колонка ?

Мнение от Bat Jorko » 19 Юли 2022 17:53

Не пречи да се пробва откачане блокировката на настройките на позицията на волана и няколко пъти раздвижване на волана нагоре-надолу, изтегляне-прибиране и наляво-надясно. Целта на упражнението е раздвижването на греста в кормилната колона, ако почукването е поради тази причина. Правил съм го един два пъти, помага.

mbb
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Юли 2022 10:43
Местоположение: sofia
Автомобил: corolla E15

Corolla E12 - Чукане във волана / потропване в кормилната колонка ?

Мнение от mbb » 19 Юли 2022 18:59

Bat Jorko написа: 19 Юли 2022 17:53 Не пречи да се пробва откачане блокировката на настройките на позицията на волана и няколко пъти раздвижване на волана нагоре-надолу, изтегляне-прибиране и наляво-надясно. Целта на упражнението е раздвижването на греста в кормилната колона, ако почукването е поради тази причина. Правил съм го един два пъти, помага.
Пробвал съм го, но не помага

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта