Avensis T25 2.0 1CD-FTV D4D 2004 - Хидравлична течност - избор и смяна ?

nock
Мнения: 31
Регистриран на: 02 Фев 2012 21:36
Местоположение: Sofia

Avensis T25 2.0 1CD-FTV D4D 2004 - Хидравлична течност - избор и смяна ?

Мнение от nock » 16 Юли 2012 18:54

Да Ви питам, каква хидравлична течност ползвате, че моята ми я смениха, но въобще не съм доволен. Не мога да разбера нищо от manual-a, че е на италиански.

Става въпрос за Авенсис 2,0 D4D 2004та.
Последно промяна от Akima на 04 Фев 2017 18:35, променено общо 2 пъти.
Причина: Променено заглавие.

memorex

Re: Хидравлична течност- Тойота Авенсис

Мнение от memorex » 16 Юли 2012 20:30

Слага се такава каквато е препоръчана от производителя и ако си с ABS гледай да не сложиш такава която е за не ABS /ДОТ5/
Не трябва да се миксират различни видове щото са на различна основа

nock
Мнения: 31
Регистриран на: 02 Фев 2012 21:36
Местоположение: Sofia

Re: Хидравлична течност- Тойота Авенсис

Мнение от nock » 17 Юли 2012 15:23

Да, с ABS съм. Интересуваше ме точно марката и спецификата на течността за да мога да си я купя.

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Хидравлична течност- Тойота Авенсис

Мнение от Me4oKyX » 17 Юли 2012 18:34

Кво общо има хидравличната течност със спирачките и ABS? !?!? ohmy.gif tooth.gif

memorex

Re: Хидравлична течност- Тойота Авенсис

Мнение от memorex » 17 Юли 2012 20:04

от Me4oKyX » Вто Юли 17, 2012 5:34 pm

Кво общо има хидравличната течност със спирачките и ABS? !?!?

Извинявам се моя е грешката забравих че на спирачките се налива вода. stupid.gif laugh.gif tooth.gif

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Хидравлична течност- Тойота Авенсис

Мнение от Me4oKyX » 17 Юли 2012 21:01

ти наистина си рядко загубено човече..... Човека пита за хидравлична течност - т.е. ATF DEXRON II/III/IV защото такава се ползва в тойотите..... Няма нищо общо със спирачната течност, която е Dot 3/4/5 .... tooth.gif Ако искаш ела да ти сипя спирачна течност във хидравликата милооо..... И хидравлична във спирачките, да видим къде ще спреш punk.gif tooth.gif

Ооооххх мъка мъкааа.... искаш да си много напред ама нещо нещата са ти объркани.... казах ти преди доста постове твои вече - говори за нещо, само когато си сигурен бре муце.... Недей бъди на всяка манджа меродийка.... Не ти се получава... tooth.gif bash.gif icon_n_bann

memorex

Re: Хидравлична течност- Тойота Авенсис

Мнение от memorex » 17 Юли 2012 22:06

Хайде не се пени толкова колега.Не е сигурно за коя течност точно пита колегата.Може и да не съм разбрал правилно но нито се имам за перфектен нито пък смятам че съм написал нещо което не е истина.И не се опасявай никой не иска да ти отнеме лидерската позиция laugh.gif само внимавай да не си заслужиш правото да обърнеш словореда на потребителското си име tooth.gif

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Хидравлична течност- Тойота Авенсис

Мнение от Me4oKyX » 17 Юли 2012 22:44

Лидерска позиция !?!? Ти нещо или си пил или НЕ си си пил правилните хапчета tooth.gif А и няма какво да обръщам - вече доста колеги ми викат Куха Мечка, така че нещо пак ни си наред с приказките.... Като не си прочел, що плямпаш пак наред и ПАК не препрочиташ какво е писал.... Човека ЯСНО е писал ХИДРАВЛИЧНА течност...... Двата щата - спирачна и хидравлична течност имат толкоз общо колкото локум и локомотив .... Мъъъкааа мъкаа..... stretcher.gif

Nock - трябва ти ATF Dexron III/IV - или иначе написано ATF 3/4 зависи кой как му е кеф :thumbsup: Марката също е важна, защото има много буклук на пазара. Потърси си Morris Super ATF - всичките ни тойоти са с такава и шум и вибрации намалят усезаемо, така че за нея мога да кажа, че е приказна.... пробва един колега с Cofran и други подобни, ама почна да му вие рейката и такива ми ти работи... А меморексчо не му обръщай внимание, объркал е медикаментите нещо и не го слуша петела :thumbsup:

nock
Мнения: 31
Регистриран на: 02 Фев 2012 21:36
Местоположение: Sofia

Re: Хидравлична течност- Тойота Авенсис

Мнение от nock » 17 Юли 2012 23:39

Me4oKyX написа:Лидерска позиция !?!? Ти нещо или си пил или НЕ си си пил правилните хапчета tooth.gif А и няма какво да обръщам - вече доста колеги ми викат Куха Мечка, така че нещо пак ни си наред с приказките.... Като не си прочел, що плямпаш пак наред и ПАК не препрочиташ какво е писал.... Човека ЯСНО е писал ХИДРАВЛИЧНА течност...... Двата щата - спирачна и хидравлична течност имат толкоз общо колкото локум и локомотив .... Мъъъкааа мъкаа..... stretcher.gif

Nock - трябва ти ATF Dexron III/IV - или иначе написано ATF 3/4 зависи кой как му е кеф :thumbsup: Марката също е важна, защото има много буклук на пазара. Потърси си Morris Super ATF - всичките ни тойоти са с такава и шум и вибрации намалят усезаемо, така че за нея мога да кажа, че е приказна.... пробва един колега с Cofran и други подобни, ама почна да му вие рейката и такива ми ти работи... А меморексчо не му обръщай внимание, объркал е медикаментите нещо и не го слуша петела :thumbsup:
Виждам, че се забавлявате :)

Значи, Morris Super ATF 3/4- това три или четири ли е, или три четвърти? Благодаря много иначе. Страшно виене започна да става на завоите в тез жеги.

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Хидравлична течност- Тойота Авенсис

Мнение от мехаННика » 18 Юли 2012 00:10

Само лека корекция; Dexron IV не търси защото няма такова масло,трябва ти Dexron III 12-13 лева в Тойота.

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Хидравлична течност- Тойота Авенсис

Мнение от Me4oKyX » 18 Юли 2012 00:29

Прав си, направо преминаха на 5/6 .... Забравих тази подробност ....

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Хидравлична течност- Тойота Авенсис

Мнение от мехаННика » 18 Юли 2012 10:22

Мъжага,престани да се пънеш,бъркаш Dexron III с другия ATF използвн в Тойота T-IV.

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Хидравлична течност- Тойота Авенсис

Мнение от Me4oKyX » 18 Юли 2012 13:11

За кое се пъна бре човек!??? Казвам хидравличните масла къде отидоха, не специално ТОЙОТА кои ползват... А за скорости автоматични има и ATF WS Toyota масло.... обърках, че има 4-ка, а производство реално няма на 4-та серия, просто 5 и 6 отидоха хидравличните масла.... Ти нещо не искаш да разбереш какво казвам май май... За никъде не се пъна, просто прочети и помисли :thumbsup:

nock
Мнения: 31
Регистриран на: 02 Фев 2012 21:36
Местоположение: Sofia

Re: Хидравлична течност- Тойота Авенсис

Мнение от nock » 23 Юли 2012 12:37

Оказа се, че трябва да се опъне хидравличния ремък. Днес го направиха в ТМ-Ауто и не се наложи смяна на течността. Проблемите и шума изчезнаха.

Благодаря за помощта иначе. :thumbsup:

Модераторите, можете да затворите темата.

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Хидравлична течност- Тойота Авенсис

Мнение от scorpion » 23 Юли 2012 15:36

nock написа:Оказа се, че трябва да се опъне хидравличния ремък. Днес го направиха в ТМ-Ауто и не се наложи смяна на течността. Проблемите и шума изчезнаха.Благодаря за помощта иначе. :thumbsup:

Модераторите, можете да затворите темата.
Поредния пример, че въпросите тук трябва да се прецизирани, защото колегата без да иска доведе до спор, вкл. и размяна на реплики, а се оказа, че нещата не опират до хидравличната течност, а до друг проблем.

Поредната тема, която ще отиде на боклука но преди това: Кое наложи смяната на хидравличната течност, кой я смени ?!?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта