Вериги за сняг - стандартни,текстилни,"течни" и други.

Публикувай отговор
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Вериги за сняг - стандартни,текстилни,"течни" и други.

Мнение от slowtraveler » 01 Мар 2018 18:32

Съгласен съм с BOz... При дълбок сняг помага само лопатата и веригите... Да, според мен хубавите гуми могат да спасят донякъде нещата при лед и утъпкан сняг - не че с вериги няма да издрапаш по-лесно, но все пак със старание, внимание и т.н. в повечето случаи можеш да издрапаш и само с хубави гуми...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Вериги за сняг - стандартни,текстилни,"течни" и други.

Мнение от Оги » 01 Мар 2018 21:40

Himbo написа: ... - някой случайно имал ли е разправии с "умни милиционери", като е носил тези алтернативни "вериги"? В края на краищата, понятието в Правилника и Закона е "вериги за сняг" , без да се посочва от какъв материал да са.
Няма как да знаеш на какъв ще попаднеш.
Ето какво е верига: https://www.google.bg/search?q=%D0%B2%D ... 8wfZ1IWAAw
И това не е норма. Но пластмасови опашки и ластични чорапи дали могат да са такива или така са наречени...
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Himbo
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Сеп 2016 12:40
Местоположение: София

Вериги за сняг - стандартни,текстилни,"течни" и други.

Мнение от Himbo » 12 Мар 2018 16:45

Значи, колеги, преди седмица се прибрах от Пампорово. Около Баба Марта си взех едни текстилни, испански от ТМ Ауто- София, за 36 лв, които иначе стрували 80-90, промоцията им била изтекла един ден, преди да им се обадя, но пак ми ги дадоха хората на тази добра цена. Едно голямо благодаря отново имат от мен. Текстилът е здрав, почти колкото брезент, но с малко по груба плетка. Сега не си спомням как им е името. Може да кача снимка.
Не вярвах, че ще ми се наложи, но ги сложих. ПОМОГНАХА да потегля по наклон, на заден, от успоредно паркиране върху заснежен и хлъзгав участък, пред мен и зад мен паркирани коли на много малко разстояние, без инциденти.. Иначе пътищата бяха ок, изчистени, но банкетите и тротоарите бяха целите в сняг и лед. Направо жалка картинка, отишъл си да се разходиш, да подишаш чист въздух, но за целта ако си решил да ходиш пеш, с малко дете, трябва да имаш поне три ръце, да му носиш и шейната и него и т.н., да не говорим, че ходиш на пътя на колите, защото просто няма откъде да минеш... И затова, колкото и да не ми се щеше, реших да се покатеря с колата и да я паркирам максимално близо на баира до една лифтена станция. Пак казвам, ситуации всякакви.
От тия текстилните в Практикер, не бих си взел. Доста по-тънички, китайски, че и щяха да ми излязат с 2 лв по-скъпи.. :) Много съм доволен от покупката.

Аватар
liav_dolen_(no)pedal
Мнения: 248
Регистриран на: 31 Окт 2015 01:58
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 2 пъти

Вериги за сняг - стандартни,текстилни,"течни" и други.

Мнение от liav_dolen_(no)pedal » 04 Фев 2019 13:42

Оги написа: 01 Мар 2018 21:40
Himbo написа: ... - някой случайно имал ли е разправии с "умни милиционери", като е носил тези алтернативни "вериги"? В края на краищата, понятието в Правилника и Закона е "вериги за сняг" , без да се посочва от какъв материал да са.
Няма как да знаеш на какъв ще попаднеш.
Ето какво е верига: https://www.google.bg/search?q=%D0%B2%D ... 8wfZ1IWAAw
И това не е норма. Но пластмасови опашки и ластични чорапи дали могат да са такива или така са наречени...
Колега, прав си, верига си е верига! Аз си купих тези https://www.veriga-lesce.com/en/chains/ ... s_9-en-CE/
Но, ето дефиниция на "вериги за сняг" съгласно проект Закон за движението по пътищата:
ПРОЕКТ!
ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА

Допълнителни разпоредби
§ 1. По смисъла на този закон:
...
9. „Вериги за сняг“ са твърди или меки устройства, предназначени за поставяне върху гумите на превозни средства с цел подобряване на сцеплението на превозното средство при движение върху сняг или лед;

Въпросът е дали "чорапите" и "текстилните" може да ги наречем устройства.
Toyota Corolla E11 05.10.2001 SEDAN 110 кс/81 kW + Toyota Corolla E181 21.02.2017 SEDAN 132 кс/98 kW
Engine: 3ZZ-FE 1600CC 16-VALVE
Engine oil: Pentosin Pentosynth HC 5W-40 --> RAVENOL VST USVO SAE 5W-40 ---> ROWE HIGHTEC SYNT RSi SAE 5W-40 HC

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Вериги за сняг - стандартни,текстилни,"течни" и други.

Мнение от peterhr » 04 Фев 2019 14:33

Чорапите меки ли са? Меки са. Пише ли "меки" е закона - пише.
Сега ако попаднеш на жена полицаи и тя предпочита "твърди" работи (по обясними причини), вече ще е лошо. tooth.gif

Веригите ги купуваш за твоя сигурност, не за пред полицаите. За пред тях може и само пластмасовата кутия от вериги на приятел.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: iovkito и 34 госта