Височина на Рав4

Потребителски аватар
platinius
Регистриран: 21 апр 2018 21:28
Автомобил: Toyota RAV4 III

Височина на Рав4

Мнение от platinius » 03 юни 2018 22:33

Явно няма спортна версия на този модел Рав4 III със стандартно по-ниски пружини... mellow.gif
Някой колега може ли да сподели, каква е височината отзад между най-долната част на задния номер (той ми се струва на-ниската точка) и земята или някакъв друг ориентир?
Не знам дали това е коментирано някъде, но тъкмо може да ги премерим... колко са високи blush.gif

Потребителски аватар
skydiver
Регистриран: 05 май 2015 23:55

Височина на Рав4

Мнение от skydiver » 03 юни 2018 22:49

platinius написа:
03 юни 2018 22:33
Явно няма спортна версия на този модел Рав4 III със стандартно по-ниски пружини... mellow.gif
Някой колега може ли да сподели, каква е височината отзад между най-долната част на задния номер (той ми се струва на-ниската точка) и земята или някакъв друг ориентир?
Не знам дали това е коментирано някъде, но тъкмо може да ги премерим... колко са високи blush.gif
Аз по-скоро бих премерил между центъра на главината и арката на задния калник.
Ще ти даде по-обективна представа.
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Потребителски аватар
platinius

Височина на Рав4

Мнение от platinius » 08 юни 2018 17:16

Още един въпрос колеги, някой знае ли, дали оригиналните задни пружини на бензинова и дизелова Рав4 от този модел след 2006г. са еднакви? :help:

Потребителски аватар
skydiver

Височина на Рав4

Мнение от skydiver » 08 юни 2018 21:41

platinius написа:
08 юни 2018 17:16
Още един въпрос колеги, някой знае ли, дали оригиналните задни пружини на бензинова и дизелова Рав4 от този модел след 2006г. са еднакви? :help:
http://www.japancats.ru/Toyota/
Пиши после дали са различни wink.gif. .
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Потребителски аватар
platinius

Височина на Рав4

Мнение от platinius » 11 юли 2018 09:13

Според мен се оказаха еднакви, поне на пръв поглед. Пружината по средата на снимката е от дизел, другите две са от бензинов РАВ4. След смяната им, измерих разстоянието между задната гума и арката на задния калник, което беше около 13 см. Някой друг правил ли е измерване на височината?
Изображение

Потребителски аватар
platinius

Височина на Рав4

Мнение от platinius » 10 сеп 2018 15:08

Още един въпрос към колегите с RAV 4 III - от какво друго може да зависи височината на задната част, освен пружините? При мен изглежда, че колата е с няколко см. по - ниска спрямо другите?

Потребителски аватар
jim_beam
Регистриран: 25 юли 2007 23:01
Контакти:

Височина на Рав4

Мнение от jim_beam » 13 сеп 2018 11:44

Хмм, и моята е от тия ниските, наистина товарил съм я много, но не си спомням как е била в началото. Отстрани изглежда все едно е със спортно окачване. Наскоро сложих теглич, имам и тръби отстрани,фланци също но не вярвам те да оказват чак такова влияние. Спомням си, че навремето немците много се интересуваха да си слагат по-дълги пружини, за да вдигнат задницата. Може първите модели да са били по-ниски, моята е от тях. Възможно е и от товаренето да са слегнали. Имам чисто нови ориг. в мазето, лесно ли се сменят?
RAV4 D4D 2007 с кожен салон, фронт гард, ролбари, Вебасто, парктроник, CC, Alpine, 17''...

Изображение

mgrigorov
Регистриран: 09 сеп 2017 19:16
Автомобил: Rav4 XA20 2.0vvti/LPG

Височина на Рав4

Мнение от mgrigorov » 23 окт 2018 20:29

Колеги, някой ползвал ли е тези уретановите подложки, които се слагат в самата пружина. Повдигат ли колата или са само буфери. Питам, защото на реглажа ми казаха да повдигна колата с такива, за да изправя задните гуми, че сега са леко разкрачени. Става въпрос за Рав 4 2005г ХА20.

Потребителски аватар
skydiver

Височина на Рав4

Мнение от skydiver » 23 окт 2018 21:10

Дай снимка какво си харесал.
Като цяло мен ме притеснява факта, че променяш начина, по който пружината реагира, и оттам и поведението на колата.

mgrigorov
Регистриран: 09 сеп 2017 19:16
Автомобил: Rav4 XA20 2.0vvti/LPG

Височина на Рав4

Мнение от mgrigorov » 24 окт 2018 14:39

Нищо не съм харесал. Просто попитах, дали някой е ползвал такива. Но това цялата тежест на колата да се понася само на две навивки подпряни със силикон не мога да го приема. Ще мисля за подложки под пружините евентуално.

Отговори