Височина на Рав4

Потребителски аватар
platinius
Регистриран: 21 апр 2018 21:28
Автомобил: Toyota RAV4 III

Височина на Рав4

Мнение от platinius » 03 юни 2018 22:33

Явно няма спортна версия на този модел Рав4 III със стандартно по-ниски пружини... mellow.gif
Някой колега може ли да сподели, каква е височината отзад между най-долната част на задния номер (той ми се струва на-ниската точка) и земята или някакъв друг ориентир?
Не знам дали това е коментирано някъде, но тъкмо може да ги премерим... колко са високи blush.gif

Потребителски аватар
skydiver
Регистриран: 05 май 2015 23:55

Височина на Рав4

Мнение от skydiver » 03 юни 2018 22:49

platinius написа:
03 юни 2018 22:33
Явно няма спортна версия на този модел Рав4 III със стандартно по-ниски пружини... mellow.gif
Някой колега може ли да сподели, каква е височината отзад между най-долната част на задния номер (той ми се струва на-ниската точка) и земята или някакъв друг ориентир?
Не знам дали това е коментирано някъде, но тъкмо може да ги премерим... колко са високи blush.gif
Аз по-скоро бих премерил между центъра на главината и арката на задния калник.
Ще ти даде по-обективна представа.

Потребителски аватар
platinius

Височина на Рав4

Мнение от platinius » 08 юни 2018 17:16

Още един въпрос колеги, някой знае ли, дали оригиналните задни пружини на бензинова и дизелова Рав4 от този модел след 2006г. са еднакви? :help:

Потребителски аватар
skydiver
Регистриран: 05 май 2015 23:55

Височина на Рав4

Мнение от skydiver » 08 юни 2018 21:41

platinius написа:
08 юни 2018 17:16
Още един въпрос колеги, някой знае ли, дали оригиналните задни пружини на бензинова и дизелова Рав4 от този модел след 2006г. са еднакви? :help:
http://www.japancats.ru/Toyota/
Пиши после дали са различни wink.gif. .

Потребителски аватар
platinius

Височина на Рав4

Мнение от platinius » 11 юли 2018 09:13

Според мен се оказаха еднакви, поне на пръв поглед. Пружината по средата на снимката е от дизел, другите две са от бензинов РАВ4. След смяната им, измерих разстоянието между задната гума и арката на задния калник, което беше около 13 см. Някой друг правил ли е измерване на височината?
Изображение

Потребителски аватар
platinius

Височина на Рав4

Мнение от platinius » 10 сеп 2018 15:08

Още един въпрос към колегите с RAV 4 III - от какво друго може да зависи височината на задната част, освен пружините? При мен изглежда, че колата е с няколко см. по - ниска спрямо другите?

Потребителски аватар
jim_beam
Регистриран: 25 юли 2007 23:01
Контакти:

Височина на Рав4

Мнение от jim_beam » 13 сеп 2018 11:44

Хмм, и моята е от тия ниските, наистина товарил съм я много, но не си спомням как е била в началото. Отстрани изглежда все едно е със спортно окачване. Наскоро сложих теглич, имам и тръби отстрани,фланци също но не вярвам те да оказват чак такова влияние. Спомням си, че навремето немците много се интересуваха да си слагат по-дълги пружини, за да вдигнат задницата. Може първите модели да са били по-ниски, моята е от тях. Възможно е и от товаренето да са слегнали. Имам чисто нови ориг. в мазето, лесно ли се сменят?
RAV4 D4D 2007 с кожен салон, фронт гард, ролбари, Вебасто, парктроник, CC, Alpine, 17''...

Изображение

Отговори