MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Публикувай отговор
Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 18 Фев 2022 14:27

AISIN. Това е марката!
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

stambetu87
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Фев 2022 12:13
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Toyota Yaris 1.3

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от stambetu87 » 18 Фев 2022 16:50

Дано не е сложна смяната да не прецакат нещо друго
Много Блогодаря :thumbsup:

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 18 Фев 2022 19:39

Petar555 написа: 17 Фев 2022 21:11 И щом не се появява отново сигурно се е самооправило.
Интересно.... :thumbsup:
worthy.gif

Mangelov77
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Фев 2022 11:46
Местоположение: Кърджали
Автомобил: Тойота корола

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Mangelov77 » 27 Фев 2022 20:38

Здравейте.Проблем с ммт на тойота корола 1.4 светва зъбното колело. При диагностика грешка р0810.Моля ако може тел.за връзка с МФАНДЪКОВ тел0899722273

Dim4a
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Яну 2022 10:59
Местоположение: Varna

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Dim4a » 11 Мар 2022 08:25

Mangelov77 написа: 27 Фев 2022 20:38 Моля ако може тел.за връзка с МФАНДЪКОВ
Здравейте,
Аз също бих искал да се чуя с него. Г-н Фандъков тел. ми номер е 0899230337 - Димитър.
Ще Ви бъда благодарен да ми звъннете.
Лек ден!

Dim4a
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Яну 2022 10:59
Местоположение: Varna

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Dim4a » 15 Мар 2022 08:35

Здравейте!
Колата в движение пада в неупрална скорост. Пребирам се до вкъщи с бая нерви и борба от типа паля/гася докато зацепи да влезе на "Е". На другата сутрин не иска да запали - това ми го направи два пъти за изминати общо 2500 километра откакто съм я купил. Първия път, майстора каза, че е нужно обучение на съединителя. Направи го и след 1000 км. пак същото. Сега казва, че актуатура, който бута съединителя е за смяна и не може да му се прави ремонт.
Та... Момчета, които сте се сблъсквали с това, някакъв съвет моля...

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 15 Мар 2022 20:45

На актуатора може да се направи ремонт стига да е в добро състояние и да не му е правен вече веднъж "неграмотен" ремонт.
А това че не иска да пали е най-вероятно от ключето за неутрална скорост. С времето му се качва съпротивлението и прецаква 5 волтовия сигнал към компютъра.
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

joropet
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Мар 2022 08:32
Местоположение: София
Автомобил: Yaris

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от joropet » 16 Мар 2022 09:13

Здравейте!

И аз в кюпа. Купих за дъщеря ми Ярис с ММТ кутия миналото лято. Накратко - от 9 месеца притежател около 6 месеца в бокса. Ще спестя голяма част от историята в частта с разправиите и нервите. Няма смисъл. Още в началото правя уговорката, че съм лаик в темата (то ще си проличи по-долу), но все вярвах, че има хора, които няма да гледат да вземат едни пари и с това да приключи всичко с работата им.

Първоначално колата при потегляне леко претрисаше, като това се усили с времето. В един момент спря със светещо зъбно колело. Закарах я на репатрак в Тойота, където ми обявиха смяна на съединител и цена около 1600 лв. Парите са много, нямах такава възможност. Смених го с Айсин, но на друго място (може би грешка). Увериха ме, че е монтиран правилно (поне на думи), че е направена адпатация, че актуаторите са ок и не са за рециклиране. Колата след две седмици спря. Върнах я в сервиза, където седя известно време и ми обявиха, че проблема не е механичен и нямало какво да направят. От там се насочих към друг, който се занимава с тоци, софтуер и прочее. Там ми казаха, че е от някакъв модул, били го сменили и вече е ок. Взех я, щерката покара и след около две седмици пак спря. Връщам я на вторите - имало някакво пренапрежение, трябвало да погледнат компа на скоростите. ОК, свалиха го, правили са му нещо и пак си я взех. След около месец пак блок. Пак до болка познатото - репатрак и в сервиза. Седя там около две седмици и накрая ми звъннаха да ми кажат, че нищо не могли да направят! Реших, че трябва да я закарам в ТМ ауто. Там я прегледаха и ми казаха, че компютъра е изгорял, както и електромотор на актуатора на съединителя. Намерих комп втора ръка по парт номер даден ми от Тойота, смениха го в едно с електромоторчето и си взех колата. След това колата се кара почти два месеца! Постижение! Както се сещате в крайна сметка пак блок. Викам си, няма да експериментира и пак в ТМ. Там седя пак две седмици и ми звъни приемчика. Обясни ми, че понеже не бил сменям при тях съединителя, не могло да бъдат сигурни, че е наред. Също така, че понеже имало шанс актуатора или по-скоро някаква втулка да са разбити, да пробваме с тях. Иначе казано да минем тънко. Викам си какво ми остава - айде при някакъв стругар я закараха и след около два дни ми звъннаха, че колата е готова (за пореден път). Втулката са я сменили и се надявали повече да нямам проблеми. След поредните двеста и няколко лева, колата се движи около 100 км и вчера остави детето в 11 часа вечерта на улицата.

Това е моята история. Пиша тук, дет се вика, да дам последен шанс на тая кола. Изчетох доста във форума, конкретно тази тема и виждам, че има хора, които са се справили, както и колеги които се занимават с тази кутия. Иска ми се свържа с @Petar555, но поради лимитацията ми като нов потребител, не мога да пращам лични. @Petar555, ще съм благодарен, ако пишете на лично, за да се чуем, а още повече да видите колата. Благодаря предварително!

Поздрави,
Жоро

EDIT: успях да намеря какъв съединител е сложен, защото имах съмнение, че не е такъв, какъвто трябва. Това са частите или поне това, което е трябвало да занесат на сервиза:




Codename
Мнения: 17
Регистриран на: 31 Авг 2021 01:15
Местоположение: София
Автомобил: RX450h

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Codename » 16 Мар 2022 12:48

Здравейте,
ММТ е кутия, която работи значително елементарно, но са изключително малко хората, които си дават сметка какво трябва да правят с нея и най-вече как да четат грешките и симптомите когато нещо по нея се скапе ТМ ауто определено не е мястото, те обичат да подменят наред без много да му мислят и не си дават сметка, че колите, които ремонтират в повечето случаи струват колкото един съединител, а проблема в много случаи не е в него. Механиците там понятие си нямат как се обслужва ММТ. Решението и е както вече казах смяна на всичко по протокол...

Съединителя, че е нов е много добре, дано да е сложен кадърно за да имате успех и с останалите компоненти по веригата. Лошо е, че е пипан компютъра, дано актуатора не е ял "мнобо бой" при обслужването му... Хубаво е обаче, че сте дали още един шанс и Petar555 е от малкото останали прекрасно мислещи и разбиращи хора тук, определено ще Ви помогне да решите проблема. Успех !
Последно промяна от Codename на 16 Мар 2022 13:29, променено общо 1 път.

joropet
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Мар 2022 08:32
Местоположение: София
Автомобил: Yaris

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от joropet » 16 Мар 2022 13:08

@Codename, благодаря за отзива. Обнадежден съм. Да уточня само, че компа в момента е сменен и по него няма интервенции. Стария беше пипан. Може би горе съм бил неясен - то таквъв ферман изсписах, нормално.

kolev521
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Окт 2021 19:21
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Корола Версо 1.8 2009 г

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от kolev521 » 16 Мар 2022 16:41

Здравейте отново! Бих искал да се присъединя към изказващите благодарност на колегата Petar555. След обиколки по знайни и незнайни "майстори", единствено Петър постигна реални резултати. Със сериозни познания по темата, отзивчив при въпроси, препоръчвам го на "закъсалите" С негова помощ колата е в движение ( след тримесечно висене пред различни "автосервизи") , но актуатора на съединителя ми е доста амортизиран и не подлежи на ремонт. Бих помолил за съдействие, ако някой знае от къде да си намеря втора ръка. Нов не искам да коментирам rolleyes.gif. Корола Версо 1.8 2007. Благодаря предварително!

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 16 Мар 2022 21:29

Внимание! Преди да ви монтират нов актуатора в някой сервиз проверете дали не е като този на снимката. Ако е такъв откажете незабавно! Това е китайско менте и струва 400 лв. А не 1200 и иска сериозна доработка за да тръгне.
► Виж съдържание
Ето това е знак, че е менте. Оригиналният няма такъв номер и е маркиран с дата код с боя.
► Виж съдържание
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

Dim4a
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Яну 2022 10:59
Местоположение: Varna

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Dim4a » 17 Мар 2022 08:19

Petar555 написа: 16 Мар 2022 21:29 Внимание! Преди да ви монтират нов актуатора в някой сервиз проверете дали не е като този на снимката. Ако е такъв откажете незабавно! Това е китайско менте и струва 400 лв. А не 1200 и иска сериозна доработка за да тръгне.

Здравей,
Откъде мога да си купа за 1200 лв.?
Благодаря предварително.

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 17 Мар 2022 08:30

Алиекспрес
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

Codename
Мнения: 17
Регистриран на: 31 Авг 2021 01:15
Местоположение: София
Автомобил: RX450h

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Codename » 17 Мар 2022 09:23

Petar555 написа: 17 Мар 2022 08:30 Алиекспрес
Интересен отговор, те всички там изглеждат като китайчето :D аз моя заместител си го докарах от Германия. А в Алиекспрес най-скъпия, който намерих е 753лв.

П.П. Моя грешка има и за 1200 ама пак външно притежава същата "кожа" ;)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ribarcheto и 38 госта