MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Публикувай отговор
kolev521
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Окт 2021 19:21
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Корола Версо 1.8 2009 г

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от kolev521 » 09 Апр 2022 16:45

БориславМарков, Здравейте! Автомобила ви има два компютъра. Един за двигателя и един за скоростите И двата се намират под жабката. Тя се демонтира и имате достъп до тях

joropet
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Мар 2022 08:32
Местоположение: София
Автомобил: Yaris

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от joropet » 13 Апр 2022 23:03

Привет! Моя проблем се оказа, че е от разбита букса на актуатора на съединителя (грешка 0900). От много ръчкане са му разказали играта. Да не обяснявам колко зор беше да се открие причината, защото грешката изчезваше за секунди и се появяваше отново. Благодаря на Петър за добре свършената работа.

Ако някой от вас има захранваща букса в повече - да пише.

Поздрави!

Pistol P
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Апр 2022 09:49
Местоположение: Благоевград
Автомобил: Тойота Ярис

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Pistol P » 18 Апр 2022 10:11

Здравейте! Малко предистория да дам. Колата е Тойота Ярис 2006, 1.4 ММТ дизел. Наскоро светна върпосната червена лампа с колелце, колата изключи от скорост и съответно спря да върви. След малко изчакване, колата тръгваше, но след няколко стотин метра пак влизаше в същият режим и беше невъзможно да се предвижи където и да е. Шока беше огромен в началото, туй като изобщо не разбирах и бях чел за въпросните автоматизирани ръчни скоростни кутии.
Намерихме майстор близо до нас, който беше чувал за въпростната скоростна кутия и се ная да я погледне. Нито ми е споделял за грешката от диагностиката, нито той я е запомнил. В крайна сметка бяха свалили актуатора, отворили, почистили (имало нагар вътре, каквото и ще рече това) сложили го пак и сега колата върви вече почти 100км без да покаже същият проблем. Понеже почетох бая по темата (не успях всичко) имам няколко въпроса на които ще се радвам да получа отговор :)

1. след сваляне и слагане на същият актуатор на колата, трябва ли да се обучава скоростната кутия?
2. колата е на 160 000км като маслото на скоростната кутия не е смяняно. Да го сменявам ли?
3. къде се намира пробката за слагане на масло в скоростната кутия и колко литра събира самата кутия?
4. прави ми впечатление че пипайки пластмасата под лоста за скоростите вътре в купето същата се нагрява доста? На какво може да се дължи това и дали е нормално?
5. след въпросната "профилактика" на актуатора колата в равно хоризонтално положение не потегля сама при отпускане на спирачката, докато преди го правеше. Нормално ли е това?

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 18 Апр 2022 22:35

Pistol P написа: 18 Апр 2022 10:11 1. след сваляне и слагане на същият актуатор на колата, трябва ли да се обучава скоростната кутия?
Обучава се съединителя
Pistol P написа: 18 Апр 2022 10:11 2. колата е на 160 000км като маслото на скоростната кутия не е смяняно. Да го сменявам ли?
Да
Pistol P написа: 18 Апр 2022 10:11 3. къде се намира пробката за слагане на масло в скоростната кутия и колко литра събира самата кутия?
Отпред, към радиатора. Не наливайте през фиксатора отгоре
Pistol P написа: 18 Апр 2022 10:11 4. прави ми впечатление че пипайки пластмасата под лоста за скоростите вътре в купето същата се нагрява доста? На какво може да се дължи това и дали е нормално?
Нормално е.
Pistol P написа: 18 Апр 2022 10:11 5. след въпросната "профилактика" на актуатора колата в равно хоризонтално положение не потегля сама при отпускане на спирачката, докато преди го правеше. Нормално ли е това?
Не, трябва да потегля сама.
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

Pistol P
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Апр 2022 09:49
Местоположение: Благоевград
Автомобил: Тойота Ярис

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Pistol P » 19 Апр 2022 10:42

Благодаря много Petar555!

Предполагам след коректно обучение това би трябвало да се отсрани нали?

Petar555 може ли на лично или да се чуем по телефона? Бих искал съвет къде да направя съответното обучение на съединителя!

hristov11
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Май 2022 12:24
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25 2.2D4D|Auris I 1.6

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от hristov11 » 23 Май 2022 20:14

Здравейте,
Включвам се със сходен проблем. Преди около месец купих на жена ми Toyota Auris 2008г. 1.6 с MMT скоростна кутия. Почти веднага започнаха проблемите: при стоене в задръстване (спиране и тръгване) изключва от скорост и влиза в неутрална - започва да мига N на таблото при което не може да включи на скорост. Също така светва и въпеосната червена лампичка с назъбено колелце. Водил съм я при двама майстори като това което се направи е да се смени маслото на скоростната кутия с оригинално на Toyota LW75WOE, както и обучаване на съединителя. За съжаление пак продължава да се появява същия проблем.
Видях, че Petar555 е успял да помогне на неколко човека. Ще се радвам да можем да се свържем/чуем (не мога да изпратя лично съобщение) или да препоръчате сервиз в София, в който да могат да се справят с този проблем.

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 23 Май 2022 21:19

Здравейте,
Имате ли някакъв резултат от диагностика?
Грешка номер?
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

hristov11
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Май 2022 12:24
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25 2.2D4D|Auris I 1.6

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от hristov11 » 23 Май 2022 23:55

Screenshot пратен от майстора
► Виж съдържание

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 24 Май 2022 07:24

Съединителя сменяван ли е? Знаете ли му реалния пробег?
Ще пиша на лични.
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

payner_dgrad
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Май 2022 09:52
Местоположение: Димитровград
Автомобил: Тойота аурис ммт 1.6 132 hp

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от payner_dgrad » 26 Май 2022 10:08

Здравейте ,от скоро съм собственик на Тойота Аурис 1.6 132 к.с facelift с ММТ кутия и имам следния проблем: На около 2 седмици при стартиране на автомобила кутията не иска да включи изобщо,след половин час отивам пак започва да включва.На таблото не светва никаква лампа.Предполагам трябва да се закачи на диагностика евентулно ако е записала грешка.Моля да ми препоръчате някой с добра диагностика в района на пловдив,стара загора ,хасково.Благодарен ще съм на Petur555 ,ако сподели мнение

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 26 Май 2022 22:49

Здравейте payner_dgrad,

Фандъков е вашият човек, според мен.
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

payner_dgrad
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Май 2022 09:52
Местоположение: Димитровград
Автомобил: Тойота аурис ммт 1.6 132 hp

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от payner_dgrad » 26 Май 2022 23:14

Някакви координати на фандъков, благодаря :)

dedo_mpak
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Май 2022 09:31
Местоположение: Sofia

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от dedo_mpak » 28 Май 2022 09:41

Здравейте колеги, :help:

Имам тойота корола 2007 1.4 D4D ММТ и аз съм с проблем подобен на колегите. При спиране след това не иска да включи. Само неутрал и пищи. След изключване на автомобила и изчакване и повторно включване тръгва. Колата е на 300к и съм втори собственик. Предишния собственик е сменял съединител и е правена настройка на кутията. Карах я поне 2к км преди да започне този проблем. От София съм. Ако може някой да препоръча сервиз където биха ми помогнали.

Благодаря предварително.

dedo_mpak
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Май 2022 09:31
Местоположение: Sofia

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от dedo_mpak » 30 Май 2022 17:26

hristov11 написа: 23 Май 2022 20:14 Здравейте,
Включвам се със сходен проблем. Преди около месец купих на жена ми Toyota Auris 2008г. 1.6 с MMT скоростна кутия. Почти веднага започнаха проблемите: при стоене в задръстване (спиране и тръгване) изключва от скорост и влиза в неутрална - започва да мига N на таблото при което не може да включи на скорост. Също така светва и въпеосната червена лампичка с назъбено колелце. Водил съм я при двама майстори като това което се направи е да се смени маслото на скоростната кутия с оригинално на Toyota LW75WOE, както и обучаване на съединителя. За съжаление пак продължава да се появява същия проблем.
Видях, че Petar555 е успял да помогне на неколко човека. Ще се радвам да можем да се свържем/чуем (не мога да изпратя лично съобщение) или да препоръчате сервиз в София, в който да могат да се справят с този проблем.
Привет колега,
Къде я води? някой успя ли да помогне?

hristov11
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Май 2022 12:24
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25 2.2D4D|Auris I 1.6

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от hristov11 » 06 Юни 2022 20:49

Привет.
Свързах се с колегата @Petar555 и добре, че беше той!! Имаше изключителна бърза реакция от негова страна. Отдели време, прегледа, намери и оправи проблема в рамките на няколко дни. Дори излязоха няколко усложнения, който той успя да оправи междувременно. Изключително съм му благодарен и силно препоръчвам!!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта