MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Публикувай отговор
Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от mfandakov » 05 Мар 2021 09:47

Един Ярис/Аурис с хидравличен актуатор е напълно способен на такива магарии. :D
worthy.gif

cveiv
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Фев 2021 20:00
Местоположение: ruse

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от cveiv » 05 Мар 2021 09:55

slowtraveler написа: 05 Мар 2021 09:02
cveiv написа: 04 Мар 2021 22:23 От тойота не искаха изобщо да я закачат
Хм... Нещо не ми се връзва с обясненията... НЯМА как да е дало грешка и да не я е запомнило (освен ако някой се е правил на майстор, изключвал акумулатор и/или трил грешки)...
НЯМА как официалният сервиз да откаже да ти вземе парите.. Да, може да предложи време, което да не ти е удобно, но не и да ти откаже.
Над 50% от темата е точно за проблем, съответстващ на Вашата информация - странно, че не сте видели подобен проблем...
Но за да се продължи 'диагностиката' трябва да споделите поне какви грешки е запомнил компютъра..
Ами има как и се случи тончо така, независимо дали ви се връзва... Не ми е хоби да пиша по форуми; естествено първо обиколих сервизите...

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 05 Мар 2021 18:08

mfandakov написа: 05 Мар 2021 09:47 Един Ярис/Аурис с хидравличен актуатор е напълно способен на такива магарии. :D
Не е задължително да е хидравличен, аз съм виждал и с механичен да го прави, но само изключва от скорост, колелцето може и да светне, а може и да светне, но никога не влиза в авариен режим. Според мен ако влиза в авариен, трябва да има freeze frame. При моя случай го дебнахме още два месеца докато стане официална грешка. :D
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

aleksi13
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Мар 2021 07:20
Местоположение: Пловдив
Автомобил: TOYOTA COROLLA VERSO 1.8

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от aleksi13 » 06 Мар 2021 20:19

Здравейте на всички! Нов съм във форума, а и от скоро съм собственник на COROLLA VERSO 1.8 VVT-I с роботизирана скоростна кутия. Прочетох всичките 82 страници до тук. Разбрах ,че тази кутия е като обикновенната механична ,но се управлява от робот. Тази седмица ще обслужвам колата. Запознах се с това, какво и колко масло да се сложи в скоростната кутия. Но имам въпросите : къде са пробките на скоростната кутия; трябва ли да се промива кутията ,като при автоматик или само се сменя ? Търсих в нета ,но нищо не открих. Ще бъда благодарен ако ме просветлите.

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 06 Мар 2021 21:01

Пробката за наливане е откъм бронята на височина около 20 см. от дъното на кутията. За изтакане е отдолу в най-ниската точка. Не давай да ти отвиват фиксатора за да наливат през неговия отвор. После може да ти прави проблеми. А и той е залепен.
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

aleksi13
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Мар 2021 07:20
Местоположение: Пловдив
Автомобил: TOYOTA COROLLA VERSO 1.8

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от aleksi13 » 06 Мар 2021 21:11

Благодаря за бързия отговор. Питам, защото не искам да имам неприятности. А и винаги присъствам при майстора когато ми сменят консумативите.От прочетеното до тук разбрах , че ти Petar555 си един от най-коректните и просветените съфорумци. Затова ще задам още един въпрос. До сега всичките си автомобили съм ги карал с масло на френския пройзводител YACCO . И резултата е бил повече от отличен. Някой слагал ли ги е на TOYOTA ?

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 06 Мар 2021 21:30

Не съм го ползвал това масло. Аз карам с Castrol Edge 5W30 Long life и съм много доволен. На скоростите на ммт пак слагам на Castrol. По темата за маслото но скоростите съм писал доста.
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

discoverycold
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Мар 2021 22:50
Местоположение: плевен
Автомобил: Йарис

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от discoverycold » 12 Мар 2021 23:00

Здравейте колеги! Виждам, че има доста запознати хора с мулти мод трансмисията, за жалост аз не съм сред тях и имам нужда от вашата помощ. След смяна на съединител и актуатор на съединителя автомобила изгуби скорости. Съединителя е монтиран коректно, но преди смяната му не е поставен в Clamp position през диагностиката....
Следват многократни адаптации на екуто, съединителя и трансмисията, както с кламер, така и с диагностика Лънч. Симптомите са следните - Символът N се появява при контакт и не премигва, а в диагностиката няма грешки. След запалване обаче N започва да мига и съответно няма скорости и педал на газта.
Прилагам снимки от живи данни на съединителя за да не бъда голословен. Моля ако някой има идея какъв може да е проблема да пише в темата или да се свърже с мен. Благодаря ви!!!
► Виж съдържание

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 13 Мар 2021 06:57

Learn Clutch Standby point fail. Ето това ти е проблема.
Закарай го пак на позицията "смяна на части". Обери луфта. И обучавай на ново. Ще стане.
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

discoverycold
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Мар 2021 22:50
Местоположение: плевен
Автомобил: Йарис

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от discoverycold » 13 Мар 2021 12:12

Направихме го отново мига N на запалена кола. Ето данните.
► Виж съдържание

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 13 Мар 2021 12:52

Нищо не сте направили. Актуатора не е на правилното място.
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 13 Мар 2021 12:56

Свалете актуатора. Демонтирайте моторчето. С една права отвертка го изпънете докрай. Върнете моторчето. Поставете актуатора така че да няма луфт на вилката и обучете.
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

discoverycold
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Мар 2021 22:50
Местоположение: плевен
Автомобил: Йарис

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от discoverycold » 13 Мар 2021 14:54

Petar555 можеш ли да се свържеш с мен на 0888418662 или ако можеш да ми напишеш на колко мм е правилното място за да се помъча

Аватар
bokoftw
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Яну 2016 20:33

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от bokoftw » 05 Апр 2021 12:59

Здравейте колеги. Дойде и моят ред да има драма при тази кутия, а проблема е следния. При ускоряване колата си превключва без проблем , но дойде ли светофар или намаляване до около 5-10км/ч кутията изключва и влиза в N режим и не иска да превключи. Проблема се задълбочи тези дни и започна да го прави доста често. Колата е Айго 09' 1.0 бензин

malixx
Мнения: 10
Регистриран на: 08 Май 2015 23:57
Местоположение: София
Автомобил: Corolla verso 1.8 MMT

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от malixx » 23 Апр 2021 10:16

Здравейте колеги! Някой запознат ли е дали ММТ взима информация за температурата на околната среда? Питам защото вече трета година поред ми прави впечатление, че когато температурата навън е под 10 градуса, връща на първа при скорост около 5-6 км/ч, което е ок. Сега като температурите са над 10 градуса от 2-ра връща на 1-ва при около 17-18 км/ч. Това е доста дразнещо в градски условия и се принуждавам да превключвам на ръчен режим. Всичко останало е ок. Превключването е плавно и няма други забележки.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта