MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Публикувай отговор
Аватар
pepa_k
Мнения: 216
Регистриран на: 11 Дек 2007 12:10
Местоположение: Plovdiv

Мнение от pepa_k » 27 Фев 2008 16:09

Да де но каква е идеята? В крайна сметка реномето им пада, неприятности с клиенти бол и резултата ще е намалели продажби на Тойота. Е за къв тогава ще я слагат wink.gif
Toyota Corolla 1.6 VVT-i MMT

evgeniim
Мнения: 33
Регистриран на: 29 Яну 2008 15:48
Местоположение: София

Мнение от evgeniim » 27 Фев 2008 16:39

Защото всички производители минават към този тип кутии и трябва да се почне отнякъде- проблемите излизат и се решават с продължителния тест на потребителите

Аватар
pepa_k
Мнения: 216
Регистриран на: 11 Дек 2007 12:10
Местоположение: Plovdiv

Мнение от pepa_k » 27 Фев 2008 17:34

evgeniim написа:Защото всички производители минават към този тип кутии и трябва да се почне отнякъде- проблемите излизат и се решават с продължителния тест на потребителите
Е това сигурно значи че мойта би следвало да е по-добра. Дано :thumbsup:

А откога Тойота ги прилага тези ММТ?
Toyota Corolla 1.6 VVT-i MMT

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 27 Фев 2008 18:37

evgeniim написа:Защото всички производители минават към този тип кутии и трябва да се почне отнякъде- проблемите излизат и се решават с продължителния тест на потребителите
Т.е. потребителя ще плаща ...

nevmi
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Юни 2008 15:15

Мнение от nevmi » 13 Юни 2008 21:07

Мисля да си взема Toyota с ММТ кутия. Някой в форума има ли който е с такава кутия и е минал над 100 000км. ?

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 12 Ное 2010 15:40

доколкото разбрах подготвят рикол за яриси с ММТ, ама да видим rolleyes.gif

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 12 Ное 2010 16:39

desSs написа:доколкото разбрах подготвят рикол за яриси с ММТ, ама да видим rolleyes.gif
откъде го разбра това Дес? сестра ми е с Ярис ММТ и след няколко месеца и изтича гаранцията wacko.gif

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 12 Ное 2010 17:14

ми от къде, от варненският дилър. моята кутия прави номера от няколко месеца - на светофар като изключа от скорост и като включа на Е, то си седи на N, няколко пъти пиука и тогава се включва. два пъти ходих да я оправят на компютъра, обучаване ли как се нарича, първите дни ок, после пак почва. правиха уж запитване в ТМ да питат кво да правят, и не ми се обадиха. днес им звъня да питам кво се случва, утре ми изтича гаранцията. след малко ми звъннаха, че от Белгия им казали за предстоящият рикол, но тъй като още няма нищо официално, ми пускат поръчката за частите с днешна дата, за да не ям дървото. доколкото разбрах някакви моторчета ще сменят. уговорихме се другият петък да се чуем, и ако са пристигнали частите да им оставям колата. товава ще разпитам какво точно ще подменят. уж не било нищо сложно...

на сестра ти прави ли й номера? на колко хиляди км е? аз съм на 35к rolleyes.gif

Аватар
didak
Мнения: 1215
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

Мнение от didak » 12 Ное 2010 17:33

Ако се окаже вярно, то би трябвало да са наясно как се решава проблема, което е добра новина!
Ако не друго, поне показват resposibility biggrin.gif

desss, не забравяй да си искаш старото моторче след подмяната wink.gif
Последно промяна от didak на 12 Ное 2010 18:14, променено общо 1 път.
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 12 Ное 2010 17:59

didak написа:Ако не друго, поне показват resposibility ...
В тоя ред на мисли, могат да удължат и гаранцията - още по-голяма отговорност ще покажат biggrin.gif

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 12 Ное 2010 18:51

desSs написа:ми от къде, от варненският дилър. моята кутия прави номера от няколко месеца - на светофар като изключа от скорост и като включа на Е, то си седи на N, няколко пъти пиука и тогава се включва. два пъти ходих да я оправят на компютъра, обучаване ли как се нарича, първите дни ок, после пак почва. правиха уж запитване в ТМ да питат кво да правят, и не ми се обадиха. днес им звъня да питам кво се случва, утре ми изтича гаранцията. след малко ми звъннаха, че от Белгия им казали за предстоящият рикол, но тъй като още няма нищо официално, ми пускат поръчката за частите с днешна дата, за да не ям дървото. доколкото разбрах някакви моторчета ще сменят. уговорихме се другият петък да се чуем, и ако са пристигнали частите да им оставям колата. товава ще разпитам какво точно ще подменят. уж не било нищо сложно...

на сестра ти прави ли й номера? на колко хиляди км е? аз съм на 35к rolleyes.gif
Iskai da ti napravqt edin protokol v koito da se otbeleji che kam data edi koq si predi istichane na garanciqta e imalo problem . Za da ne hapnesh darvoto s tezi motorcheta i skladajiqta da drupne silno napred . Takiva ustni ugovorki ne stavat za nishto .

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 12 Ное 2010 21:37

desSs написа:ми от къде, от варненският дилър. моята кутия прави номера от няколко месеца - на светофар като изключа от скорост и като включа на Е, то си седи на N, няколко пъти пиука и тогава се включва. два пъти ходих да я оправят на компютъра, обучаване ли как се нарича, първите дни ок, после пак почва. правиха уж запитване в ТМ да питат кво да правят, и не ми се обадиха. днес им звъня да питам кво се случва, утре ми изтича гаранцията. след малко ми звъннаха, че от Белгия им казали за предстоящият рикол, но тъй като още няма нищо официално, ми пускат поръчката за частите с днешна дата, за да не ям дървото. доколкото разбрах някакви моторчета ще сменят. уговорихме се другият петък да се чуем, и ако са пристигнали частите да им оставям колата. товава ще разпитам какво точно ще подменят. уж не било нищо сложно...

на сестра ти прави ли й номера? на колко хиляди км е? аз съм на 35к rolleyes.gif
доколкото знам всичко е наред засега,но е само на около 25к

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 12 Ное 2010 21:48

Чета и не вярвам на очите си.
Познатите ми с Опели с EasyTronic скоростни кутии нямат подобни проблеми. От Тойота Мотърс трябва да се стегнат! mad.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 12 Ное 2010 22:04

zi_zi_top написа:Чета и не вярвам на очите си.
Познатите ми с Опели с EasyTronic скоростни кутии нямат подобни проблеми. От Тойота Мотърс трябва да се стегнат! mad.gif
аа на моята приятелка на астрата й направи проблем, само че на петата година. ремонта излезе към 1500 лева. тя въобще откакто стана на 5 години тая астра все в сервиза. дано не ме сполети същото хаха

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 12 Ное 2010 22:56

zi_zi_top написа:Чета и не вярвам на очите си.
Познатите ми с Опели с EasyTronic скоростни кутии нямат подобни проблеми. От Тойота Мотърс трябва да се стегнат! mad.gif
Докторе нещо много започна да се превъзнасяш с тия Опели . :whistle:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта