MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Публикувай отговор
Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Akima » 03 Окт 2022 11:33

 ! Съобщение от: Akima
Започвам аз да имам проблем.
Двамата имате такъв голям принос към темата - грехота е да се дърляте като ученици...
Моля да се спазва добрият тон.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от slowtraveler » 03 Окт 2022 12:09

 ! Съобщение от: slowtraveler
Напълно подкрепям Akima !!!
Изтрих множеството негативни оценки от mfandakov, които бяха раздавани без никаква обосновка.. Просто така - за мнение, в което те питат какво наблюдаваш?!!!
За баланс изтрих и негативна оценка на Petar, въпреки, че бе написал основание....
Но наистина не е приятно да се въвежда ред като в детската градина на доказали се с помощта към доста хора възрастни мъже.
Обаче явно това не помогна - дрязгите продължиха, та затова и изтрих някои мнения...
Срамно е.... ohmy.gif
В допълнение - репутацията бе добавена за да улесни новопристигналите колеги да се ориентират донякъде кой какъв е...
Но ако е повод за дрязги и се използва не по предназначение - лесно може да бъде премахната...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Munchi98
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Яну 2022 15:37
Местоположение: Sofiya
Автомобил: Aygo 2007

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Munchi98 » 19 Окт 2022 12:13

Здравейте отново, знаех си, че пак ще стигна до вас. И на моята кола светна зъбно колело и мина на неутрална скорост. При гасене и палене тръгваше за около 1 минута и съответно при спиране вече нямаше тръгване. Пак палене.. Пак спиране.. Някакъв ад. Едвам я прибрах тази кола с толкова стрес и нерви. За диагностика просто не знам.. как ще я карам. Предполагам,че това е първото, което трябва да направя. Ами, после какво? Извинявам се, че малко несвързано пиша, току що се прибрах от нощна смяна, емоцията ми дойде в повече. Моля ви за помощ и съвети, знам, че много от вас са преминали през това.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Akima » 19 Окт 2022 12:53

Като се наспите напишете данни за колата - като начало - пробег, интервенции, номер на рама...
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Munchi98
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Яну 2022 15:37
Местоположение: Sofiya
Автомобил: Aygo 2007

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Munchi98 » 19 Окт 2022 18:53

Благодаря за бързата реакция blush.gif
Toyota Aygo 2007
146,140km (Аз я взех на 130,000)
JTDJG18C00N182645
Имам я от 2 години и ми е първата кола.
Интервенции поне лично аз не съм правила. Обслужване, дискове, накладки, може би биалетка имам спомен,че нещо имаше. Имаше и светване на зъбно при включване на задната скорост, но от форума ме насочиха към почистване на една частица, почистихме и колата месеци наред нищо и нямаше! Днес изведнъж това се случи, нямаше никакви индикации, че предстои. Първоначално светна и се усети,че не включи правилно скоростта, при което изтръпнах, обаче в последствие угасна индикатора с колелото и всичко се нормализира. Мислех си, че поне ще се прибера благополучно, но после нещата станаха много зле и се стигна до гасенето и паленето, за което ви споменах. На един светофар, в паниката, вече колата не можеше да вкара скорост по никакъв начин и с многократни опити тръгна, но се чу един много особен звук, като нещо,което превъртя може би.. и колата тръгна! И така чак до вкъщи и не светна зъбното колело и на светофарите стоеше на скорост! Нещо се случи, дали за добро, дали за зло.. Друго което се сещам, е че тръгваше всякаш много рязко понякога (в периода на гасенето/паленето/тръгването/спирането). Чакаме един човек с диагностика по-късно днес. Извинявам се, ако съм досадила с всички детайли и подробности, но мислех, че може нещо да е ключов момент или поне от полза. blush.gif blush.gif sad.gif
Сетих се още нещо, като я загасих и беше на скорост (аз винаги на скорост съм я гасяла) не спираше да пищи нещо и да мига на таблото цифрата 1. Но това беше преди онзи особения звук на превъртане. Сега не мига и не пищи (сигурно за момента де,но все пак).
Даже в единия момент ми хрумна, че нещо се е заклещило в скоростите и като се чу звука просто се е махнало най-сетне и всичко вече е наред :D Което си е малко смешно,де, но надеждата винаги е жива tooth.gif


И друго се сетих по повод,че нямаше индикации,че ще се случи. Някой път точно преди да спре колата или да тръгне (точно с най-най- бавна скорост) всякаш тръгваше и спираше и после пак тръгваше и пак спираше, обаче цялото нещо ставаше много бързо и се усещаше точно,като разклащане. За не повече от секунда и не винаги и после колата си тръгваше благополучно. Винаги съм го смятала за нормално, или поне за не толкова необичайно.

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 19 Окт 2022 20:43

Ами освен да ми я докарате, друго не мога да предложа.
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

Munchi98
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Яну 2022 15:37
Местоположение: Sofiya
Автомобил: Aygo 2007

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Munchi98 » 19 Окт 2022 22:57

Писах ви.

Stefan Mladenov
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Ное 2022 09:00
Местоположение: Sofia
Автомобил: Aygo

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Stefan Mladenov » 02 Ное 2022 09:12

Здравейте.
Разглобил съм една MMT кутя имаше разхлабена гайка при един от сензорите. Въпроса ми е има ли някаква калибрация или колата си го прави автоматично.

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 02 Ное 2022 09:41

Здравейте,
Снимки може ли?
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

Stefan Mladenov
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Ное 2022 09:00
Местоположение: Sofia
Автомобил: Aygo

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Stefan Mladenov » 02 Ное 2022 18:50

Petar555 написа: 02 Ное 2022 09:41 Здравейте,
Снимки може ли?
утре ще снимам и ще ви пратя на лично drunk.gif

АТР
Мнения: 30
Регистриран на: 28 Окт 2022 16:29
Местоположение: Русе
Автомобил: Toyota Corolla Verso 1.8 MMT

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от АТР » 04 Ное 2022 12:47

Здравейте! Питам дали се намира на някого счупен или неизползваем актуатор за съединител? ermm.gif

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 04 Ное 2022 12:55

Цял актуатор - не, но отделни детайли - да.
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

АТР
Мнения: 30
Регистриран на: 28 Окт 2022 16:29
Местоположение: Русе
Автомобил: Toyota Corolla Verso 1.8 MMT

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от АТР » 04 Ное 2022 13:23

Благодаря за светкавичния отговор. Явно сте били във форума когато съм писал.
Със сигурност ми трябва остта на палеца, която движи вилката.

Petar555
Мнения: 528
Регистриран на: 12 Юли 2009 22:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4D4D
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от Petar555 » 04 Ное 2022 13:52

Щангата с призмата? Скъсана ли е?
Хората с малко акъл и с малки пи...ки си приличат по това, че не смеят да си ги показват.

АТР
Мнения: 30
Регистриран на: 28 Окт 2022 16:29
Местоположение: Русе
Автомобил: Toyota Corolla Verso 1.8 MMT

MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Мнение от АТР » 04 Ное 2022 14:34

Щангата.
Имам чувството, че предишни собственици са си играли да разхлабват стоп гайката, Тъй като вилката трябваше да я напрягам с щанга за да монтирам актуатора.
Много обяснения хаха. В общи линий имало е по-голям допуск от към контра гайката и когато вилката е чаткала по нея се скъсва резбата.
Така ситуацията изискваше бързо фиксиране, а сервиза не им стана ясно как да я оиправят. Отидох взех демонтирания актуатор, отидох завариха ми шайбата за останалата милиметър резба. Изтеглих т.нар. щанга до края и както писах монтирах актуатора. Ясно че ще е така временно.
Уфф пак станаха дълги обяснявания. wacko.gif Както и да е.
Светна и чека. На обд ми пусна грешка 0808
Ще видя дали мога да кача снимки и ще продължа по-късно... :)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта