MMT трансмисия/скоростна кутия и всичко за нея

Публикувай отговор
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 139 пъти

Мнение от slowtraveler » 14 Ное 2010 09:06

За LC - просто ги крадат толкова бързо, че никой не е успял да навърти достатъчно километри, че да се прояви проблем biggrin.gif

За вървенето нагоре/надолу на производителите...
Според мен се опитват да осигурят някакъв баланс.
Имам предвид: например сменят капризния, неекологичен, изискващ постоянни настройки карбуратор с инжекция. Инжекцията е доста по-добре и по-евтина. Обаче набухват скъп катализатор, и цената скача нагоре. Тогава за да влязат в ценовите рамки орязват от бюджета някое перо (я дизайн, я енергономика, я дебелина на ламарината)...
И разултата не винаги е радостен..
Та като цяло получаваш по-добър автомобил, който обаче в някои части не е толкова добре обмислен...
Не съм гледал точно как действа механично ММТ и какви периодични настройки се изискват, но за мен това е тъпотия.
Ако наистина се изискват такива настройки, то е явно, че производителя е икономисал някой датчик, който да върне обратна връзка с електрониката за някой параметър. Например навярно компенсиране износване на диска на съединителя.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 14 Ное 2010 10:28

Bass_Man написа:Гичо баце я ме светни кой от автомобилните производители върви нагоре ? Или ако искаш ме светни кой производител на каквото и да било върви нагоре ? Тука 2-ма/3-ма оревахте орталъка ами продавайте ги тези кошници и ходете да ревете после по другите форуми . То на калпавата ракета облаците и пречат . Купете си по един LC 200 и няма да имате ни проблеми с автомата ни проблеми с турбините ни с маховиците . Е да трябва да имате около 160 000лв за покупката и след това по 20 000лв на година за поддръжка , данъци и застраховки . Но понеже явно не можете да си го позволите ви остава варианта да минете на еталона Корса Ц нов внос .

Просто в един момент , като се повтарят едни и същи глупости малко стават досадни . Никой не ви е виновен , че купувате дръгели !
Христос е казал:Прости им Господе,те не знаят какво правят.Тъй че не им се сърди.От кола на старо може да се очаква всичко,дори и да ти промени мнението в грешна посока.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 14 Ное 2010 10:30

Scott написа:
Bass_Man написа:... Е да трябва да имате около 160 000лв за покупката и след това по 20 000лв на година за поддръжка...
Бас, хората дето ги имат тези пари не пишат по форуми, тъй че надали ще разберем имат ли нямат ли проблеми Крузърите tongue.gif
Пишат,пишат.И парите не са тъй много.

gicho
Мнения: 330
Регистриран на: 27 Сеп 2010 08:15

Мнение от gicho » 14 Ное 2010 11:30

Никой не ви е виновен , че купувате дръгели !
- е да де, нали това казвам - купувам тойота, която е дъргел.
Нищо от проблемите, заради които рева, ги нямам още (е, може би рейката прецъква, но това е "бял" кахър) - така че не съм взел неподдържана кола, нито километрите са ми въртяни? Защо тогава пиша - ами защото не искам хората да си мислят, че тойота е по-добра от коя да е друга марка?

Какво значение има накъде вървят другите? Става въпрос дали тойота са по-добри, и дали си заслужават парите...
Кой върви нагоре - ами например Хюндай, Лексъс може би ... А и доста фирми поне държат нивото си (било то високо или ниско - форд, пежо, ситроен, опел).
Ясно е че всички правят издънки - ама тия всички отдавна ги знаем като калпави марки.
Пример - 2.2 бензин на опел (за такъв съм чел, затова го споменавам) - мотор с верига, ама в по-старите имат проблем с твърде тясна дюза за смазване на веригата, и веригата се износва рано (пак под 100'000км) - кое му е по-лошото от на тойота издънките?
Според кого е нормално кола (да я наречен, средна хубост, щото по цена е поне по средата в класа си) да те обременява с няколко хиляди лв заради недомислена конструкция, и някой да твърди, че е велика марка?
Дразнещото за мен е, че тойота минават по ръба - ако за дефектите си могат да кажат - тези партиди мотори или кутии имат фабричен дефект (калпави сегменти, лоши клапани, скапани немски подизпълнители, каквото и да е), затова ги викаме обратно, другите не са засегнати. Това ще е коректно - но не и избирателно - ако се прояви проблема. Това е смисъла на recall-а - да се оправи фабричен дефект. Но май повечето фирми не го правят, ако не е засегната безопасността - тогава исковете могат да съсипят всеки мастодонт.
Имаше един сервизен документ, за някакъв дефект по автомата на лексъс, в който указанието към сервизите беше да се сменя автомата "ако клиента е изключително настойчив заради проблема" - беше нещо дребно, което не беше свързано с чупене, а по-скоро с лек дискомфорт при превключването.
Както и да е - моят въпрос е защо например мултитроника на ауди всички го знаят като "капризна" кутия, а това ММТ не му се носи славата? Може би в ценовия клас на Ярис/Корола малко хора в БГ купуват автоматик, докато втора ръка мултитроници бол.

Да си взема ланд круизър - ми не са лоши сигурно, аз нямам нито възможност, нито нужда от такава кола. Ако само те са добри, да пускат кепенците на останалите заводи и да си ги правят - като могат само такива коли (100000+ лв) да правят? Нищо против, има и такива марки. Ама едва ли приходите им са основно от ЛК?

Между другото, съвсем сериозно, за тия пари не си ли заслужава някакъв RX на Лексус? Все пак, 20000 на година ми звучат като да го изплатя втори път за 5-6 години? Или да си взема една градска малолитражка (джаз - 30000лв), една магистрална колица (избор голям, 50000-70000лв), и за останалите пари един Жип за гората (Ленд/Рейнж роувър - втора ръка)?

Спорът е за темата дали е мит качеството на тойота - ама там не мисля да пиша, щото заглавието е сбъркано - докога ще битува мита за качеството на тойота е по-правилното (или кои модели все още могат да се нарекат качествени - приемам че ЛК е сред тях) ...
Убаво еФтино нема!
Баси! И тия почнали да правят боклуци !!!(Специален поздрав за Тойота във връзка с "чудния" 1ZZ-FE)
Вече и на газ ...

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Мнение от мехаННика » 14 Ное 2010 16:41

И какво сега? Купи си Авенсис ,за твоя радост -без проблеми,прочете няколко теми за 1ZZ и един сервизен бюлетин за Лексус и реши че трябва да уведомиш българското човечество какъв боклук е Тойота.Щото двигателя няма 3-4 шлайфа като на деда жигулата.Иначе да,качеството спада при всички производители,да ,има не толкова сполучливи решения във всички марки и ще има винаги.ММТ е за хора които като им предложиш автоматик казват-скъп ми е,като им предложиш ръчна кутия казват-не мога да карам(и не искам да се науча).Повечето ремонти по гаражи само влошават картината.

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 14 Ное 2010 18:20

мехаННика написа:ММТ е за хора които като им предложиш автоматик казват-скъп ми е
ми не точно rolleyes.gif ярис автоматик нямаше, само ММТ

gicho
Мнения: 330
Регистриран на: 27 Сеп 2010 08:15

Мнение от gicho » 14 Ное 2010 18:51

Естествено, че ще се продава - само че догодина, че сега ще е съмнително ... wink.gif Ако не бъркам, някоя колежка от форума също го беше минала тоя път.
Защо пиша, като нямам проблемите и само съм чел - ми много просто, предпочитам го пред това да пиша как е почнала да ми гори масло. Т.е., за да може останалите потребители да са информирани.
Ако проблемите на тойота имаха подобаващата им се гласност, реномето на фирмата щеше да е подобаващо, и щяха да си получат финансовия урок какво да правят като се издънят. Може би?

Съвсем сериозно ще си взема бележка и ще си мълча вече, че само на тоя мит за тойота мога да разчитат - кофти е, но дано има още балами да ги купуват догодина.

Никои от колегите тук не ми е виновен за избора, нито за дефектите - така че ако съм засегнал някого, моля за извинение!
:thumbsup:
Убаво еФтино нема!
Баси! И тия почнали да правят боклуци !!!(Специален поздрав за Тойота във връзка с "чудния" 1ZZ-FE)
Вече и на газ ...

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Мнение от мехаННика » 14 Ное 2010 23:25

Десс,сигурно има и други случаи естествено,не искам да обидя никого.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 15 Ное 2010 00:07

gicho написа:
Никой не ви е виновен , че купувате дръгели !
- е да де, нали това казвам - купувам тойота, която е дъргел.
...........
Ама разбираш ли , че проблема не е , че Тойота е дръгел , а че твоята или на някой друг Тойотата е дръгел . Защото има милиони хора по света , които нямат проблеми с Тойота . Има и милиони хора по света , които разчитат всеки ден на Тойота и на тези места вярвай ми за Опел и VW не са и чували . Ако всичките пуснат по една тема какво ще четем ? Дрънкането на празни приказки и напразното лаене е супер характерна черта за Българите от този или миналия век . Това е признак на безсилие понеже не можеш да направиш нищо дай поне един безмислен пост да пуснем .
Когато искаш да информираш някой или да го предпазиш от нещо трябва да положиш малко усилия и да проучиш върпоса . За да можеш да поднесеш реална информация и полезен съвет , а не тъпи лозунги .

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 15 Ное 2010 00:56

Bass_Man написа: Защото има милиони хора по света , които нямат проблеми с Тойота . Има и милиони хора по света , които разчитат всеки ден на Тойота и на тези места вярвай ми за Опел и VW не са и чували .
Когато искаш да информираш някой или да го предпазиш от нещо трябва да положиш малко усилия и да проучиш върпоса . За да можеш да поднесеш реална информация и полезен съвет , а не тъпи лозунги .
с това съм съгласен,но с превъзнасянето не съм! на един приятел 10-годишната иБиса(същата мощност,същото ускорение 0-100 и същия разход по каталог) е по-бърза,по-икономична и е в пъти по-евтина за подръжка от 7 години по-новата Тойота.друг е въпроса,че след возене на въпросната Ибиса Ауриса ми се струва като Бентли.не мисля обаче,че решението е всички да караме 15 годишни резачки,щото новите били "дръгели", нито че проблема е в хората,които се оплакват от ненавременните харчове по "най-здравите автомобили". проблема си е в производителя! тея 160к дето ги разправяш аз лично ако ги имах за кола вече не бих си и помислил за Тойота бих си взел квото ми харесва пък дали ще се скапе след 100к ми е през оная работа. точно заради превъзнасянето и митовете за надеждността много хора ще намразят и ще се откажат от Тойота,след като са влезли в разход на 40к км например.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 15 Ное 2010 01:04

Нали знаеш , че няма как TDI да е по-бързо и по-икономично и по-евтино за поддръжка ? Особенно ако е помпа дюза ! Та айде да не си разправяме вицове . Също така не съм казвал никъде ,че новите са дръгели , а че на някой хора са им дръгели !

Можи би знаеш по-добър джип от LC 200 да кажем та чак няма да си помислиш за Тойота ?!?!
Явно основния проблем се корени в това , че въобще не ви се кара Тойота но понеже се надявате да не барате нищо по колата в следващите 10 години правите компромис и си купувате една нисък клас ширпотреба .

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 15 Ное 2010 09:02

Някой замислял ли се е,че колата става дъргел от начина на експлоатация,а не от производствени условия и принципи.Никой съзнателно не произвежда боклуци-поне от Европейските производители.Поставям и Тойота,и Мазда,и Нисан в тази категория.Просто мнения,получени при стопанисване на модели втора употреба не са меродавни.При новозакупени модели истината излиза наяве,особено в страни,които не са производители.В такива страни Тойота е лидер в продажбите на нови коли.С малки изключения моделите и се ползват с голямо доверие от купувачите по ред причини,които са строго индивидуални за всеки.Резултата обаче е общ и не подлежи на коментар,освен от изключително пристрастни хора.

gicho
Мнения: 330
Регистриран на: 27 Сеп 2010 08:15

Мнение от gicho » 15 Ное 2010 09:58

Не искам да споря вече, но защо все говорите колко се продавали тойотите - да, продават се, няма спор. Само че това не означава директно, че са здрави? Означава, че имат добър маркетинг и следпродажбено обслужване (това и беше силната им страна в онова английско проучване за задоволство).

Може би моя е грешката да поставям равенство между качество и надеждност. Има си критерии и гледни точки - за някои е функционалността, за други е пътното поведение, за трети е офроуд проходимостта, за четвърти и пети е ускорение, комфорт, евтина поддръжка, нисък разход ...

Като се сложи тегло според нуждите на потребителя, и се оценят всички тези неща, ще се получи статистически по-меродавна оценка.

Отделно, никога не съм плюл тойота за дефекти, които могат да имат и най-малкия шанс да са причинени от лоша поддръжка - говоря единствено за фабрични недоглеждания.

И пак - нова тойота не е дъргел - просто кола, еквивалентна на повечето марки в същия ценови клас. При подходящато ниво на гаранционна поддръжка, е добър избор - дано в БГ това да е на нивото на нормалните държави.
Убаво еФтино нема!
Баси! И тия почнали да правят боклуци !!!(Специален поздрав за Тойота във връзка с "чудния" 1ZZ-FE)
Вече и на газ ...

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 17 Ное 2010 17:09

след няколко дни влизам в сервиза, стискайте палци :)

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 17 Ное 2010 22:13

Ние палците ще ги стискаме,ама и ти трябва да ги стиснеш за гушите,че иначе много кофти ще ти е с мангизите.Тез измислени автомати явно са в състояние да ти разплачат фамилията.Лично аз ще се моля за теб.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта