Скоростна кутия от друг модел тойота

Верен
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Дек 2022 17:57
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Тойота Авенсис 1.8 Т25 2005

Скоростна кутия от друг модел тойота

Мнение от Верен » 04 Дек 2022 18:10

Здравейте,

Виждам, че темата е стара, но реших да пиша тук и да не отварям нова.

Та, от скоро съм собственик на Тойота Авенсис 1.8, 2005г, за съжаление се оказа, че милата възрастна двойка, от която съм взел колата, са прикрили няколко дефекта, които в процес на прибиране от техния към моя град се проявиха.
Най-сериозното нещо е ръчната скоростна кутия - на 4-та и 5-та скорост се чува виене, което доколкото рабирам би се оправило при смяна на лагер/и. Другото нещо, което обаче забеляза моя майстор в накакъв луфт в диска(не знам дали точното понятие използвам) на 5-та, което според него не би се откоригирало след смяна на лагерите, може да се притегне доколкото разбирам, но предстои да се запозная с проблема лично утре сутрин.

Всичко щеше да е наред, но за съжаление звънях на поне 10-на места, на коио има обявени Авенси на части и навсякъде скоростните кутии са изкупени - изглежда е нещо, което дефектира често, не толкова от това, че кутията е склонна към дефекти, а по-скоро от недобра поддръжка - поне такава информация събрах до момента.

Ще пиша допълнително, но ако имате съвет как да се процедира? Дали да продължавам да търся втора ръка кутия или да стягам старата?
Доколкото бях информиран - не се наблюдава износване по самиоте дискове на предавките.

Поздрави!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта