Скоростна кутия с 161

charli74
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Юни 2019 08:00
Местоположение: Испания
Автомобил: Тойота селика ST200

Скоростна кутия с 161

Мнение от charli74 » 13 Ное 2020 21:58

Здравейте! Днес качих на селиката скоростна кутия от Корола Г6. Кутията е след ремонт защото виеше лагер. Сменени са абсолютно всички лагери и синхронизатор и те на 3,4,5,6скорост.Но както и преди ремонта, при включване на 5 и 6 скорост, има едно леко прехъркване. Чудя се дали не е от жилата, защото съм със Селикарските, а и скоростния лост си е оригиналния?Имам и кабели от Корола Г6 и утре ще ги сменя заедно с лоста. Колата ми е 6 генерация и с 7афе мотора. Та въпроса ми е, възможно ли е да е от кабелите? Благодаря ви предварително.!

charli74
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Юни 2019 08:00
Местоположение: Испания
Автомобил: Тойота селика ST200

Скоростна кутия с 161

Мнение от charli74 » 14 Ное 2020 17:36

Здравейте отново! Днес смених скоростния лост с такъв от Корола Г6, за 6степенна скоростна кутия. Проблемът не изчезна. Когато сменя лагерите и синхронизаторите, за 5 и 6 скорост, имаше 2броя пружини подобни на зегерки които държат трите "чопа" които избутва синхронизаторите. Та тези пружини ми се видяха малко хлабави. Възможно ли е да е от тях?Ако може Механникът да даде мнение, ще съм му благодарен. За посвещаването му не може и дума да става, защото живея в Испания. Благодаря предварително!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта