Ремонт ръчна кутия на 2005 Avensis 1.8

vfr800
Мнения: 456
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 63 пъти

Ремонт ръчна кутия на 2005 Avensis 1.8

Мнение от vfr800 » 05 Авг 2020 22:22

Kiki написа:
BOz написа: 05 Авг 2020 16:01 Ако нямаше по-масов проблем с тия кутии, нямаше да има толкова теми с проблеми в скоростите.
Много хора никога не сменят маслото в скоростната кутия, защото производителят казал, че не се сменя. tooth.gif
Потърси колко такива мнения има и този форум. Какво да си мисли човек? bash.gif
Тук между другото няма нищо смешно. Купуваме за мой приятел Lexus на 10 години 90К километра. Колата е купувана от България и обслужвана само в оторизиран сервиз. Има пълна сервизна история. Казвам му изтекла е гаранцията отдавна вероятно е за обслужване. Ремъци, масла ала бала. Той казва, ок продължаваме в оторизираните сервизи. Речено сторено, отиваме и казваме пълно обслужване на колата, дори и неща, които евентуално са за следващото обслужваме искаме сега и абсолютно всички масла , които трябва да се сменят. Връщат колата гледам фактурата малко ми се вижда( на чужд гръб и 100тояги са малко :).Гледам детайлно моторно масло, Хидравлично масло, диференциал...............гледам, гледам автомат липсва. Отиваме обратно, казвам абе хора нещо не виждам цена за масло на скорости, да не сте забравили да го впишете във фактурата(правя се на глупав) . Приемчика взима фактурата и казва ще проверя. Връща се след 5 мин доволен всичко е точно тази кутия не се обслужва дори нямаме такава позиция в софтуера. Маслото не се сменя ...................... Нямах повече въпроси.

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Ремонт ръчна кутия на 2005 Avensis 1.8

Мнение от ufer » 06 Авг 2020 08:37

Преди 2 години правих ремонт на 5-та и сложих ново масло на Яко... За всеки случай си запазих старото оригинално, че никога не знае човек. Засега Якото се държи обаче добре. Но при първи съмнения може и да си върна оригиналното обратно! :D

Румен Кръстанов
Мнения: 6
Регистриран на: 11 Сеп 2017 14:36
Местоположение: Шумен

Ремонт ръчна кутия на 2005 Avensis 1.8

Мнение от Румен Кръстанов » 05 Ное 2020 13:21

Здравейте и аз имам Т25 1.8 и на 250 000 реални км.взе да дръчи скоростната кутия като цинкова кофа. Смених лагерите на двата вала и тези на диференциала плюс ново масло и скоростната кутия мърка като котенце . Не си спомням точната сума на ремонта ама нещо от рода 800-900 лв и то защото единият лагер беше дефицит и както се казва „болен на легло се е.е” та там малко ме изнасилиха :D

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Ремонт ръчна кутия на 2005 Avensis 1.8

Мнение от ufer » 05 Ное 2020 13:31

При мен, без да ме изнасилват, си замина една хилядарка само за частите на 5-та, които сам си осигурих... Скъпо е тойотското удоволствие! :thumbsup:

kodvvti
Мнения: 15
Регистриран на: 30 Яну 2019 22:23
Местоположение: варна
Автомобил: 1.4vvti

Ремонт ръчна кутия на 2005 Avensis 1.8

Мнение от kodvvti » 12 Ное 2020 13:02

Според мен си постъпил правилно като си взел втора ръка транансмисия. Въпросът е ,че мойсторите могат да ти отворят кутията и да подменяг лагерите, но тук остовния въпрос, е с какви лагери. За оригинални абсурд. Koyoлагери в нета има от 5 евро до 100 евро за един и същ и пак не знаеш дали този от 100 евро не е китаец. Е каква е логикага да цепиш кутия.............

gruio
Мнения: 30
Регистриран на: 27 Ное 2020 16:32
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Avensins t25 1.8

Ремонт ръчна кутия на 2005 Avensis 1.8

Мнение от gruio » 30 Дек 2020 00:09

Вчера лично звънях на всички обяви от карс.бг и бях почнал тези от мобиле. На над 30 морги съм звънял - само една кутия намерих в България.
Никъде нямаше скоростна кутия за авенсис, не знам как може да се твърди че няма проблем с тези кутии.
Колата я купих преди месец на 157хиляди като последната история в Тойота е 2018 на 131к км. и смятам, че километрите би трябвало да са относително истински.

Извадих късмет да попадна на читав човек във Варна който отвори моята пред очите ми за може би 30 минути и се оказа че са само лагерите (като изключим счупената муфа от другия механик, случвало се сравнително често).

Според него кутиите си имат конструктивен дефект и каза че прави много такива. Дефекта се изравя в това, че първичния лагер е капсулован, а масово се избягват такива ако има миене. Инженерите са сложили капсулован за да направят кутията по тиха, но ако не се сменя маслото и се появят замърсявания се получава така че замърсяванията влизат в лагера но понеже е капсулован остават вътре, маслото не може да ги отмие, лагера не може да се смазва и охлажда добре и се разбива. Това е негово мнение, не казвам, че е вярно или абсолютно, но на мен ми звучи доста логично. Аз съм леко лаик и може да не съм разбрал добре всичко. Ако се хванат навреме и се сменят нямало проблеми след това. Времето ще покаже. Може просто да е била лоша партида лагери, но като гледам от колко различни години и модели със същата кутия имат проблем с тези два лагера по-скоро не е кофти лагери проблема.

В тоя ред на мисли - сменяйте си маслото на кутиите от време на време и лагерите ако се разтропа - стига сте ги изкупували тези кутии. Ремонта на самата кутия не е скъп, свалянето е скъпо, добре е да се комбинира със смяна на съединител. И да си вземете от морга не се знае в какво състояние е. Като съберат колата и я тествам ако някой го интересува ще споделя цени.

Луда работа, при него даже имаше някаква на човек който си купил втора и му пратил неговата понеже си мислил, че има проблем, а на нея нищо и няма. Явно се купуват за добър ден тези кутии.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Ремонт ръчна кутия на 2005 Avensis 1.8

Мнение от iovkito » 30 Дек 2020 12:32

Повечето изкарват по половин милион без ремонт нито на кутия, нито на двигател. Лошо е, когато попаднат още в началото на шофьор, който не знае как се кара автомобил с ръчни скорости.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

gruio
Мнения: 30
Регистриран на: 27 Ное 2020 16:32
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Avensins t25 1.8

Ремонт ръчна кутия на 2005 Avensis 1.8

Мнение от gruio » 30 Дек 2020 18:38

Цялата работа ми излезе точно 1000лв - два лагера, масло за кутията, съединител, счупената муфа и труда.
И това при положение, че механика който свали кутията се оказа мизерник и ме натовари с 150-200лв повече за маслото и съединителя.
Кутията вече няма никакви шумове.

Ако на някого му трябва читав човек за ремонт на кутия във Варна - намира се в западна промишлена зона, телефона му е 088 895 1337 не разбрах как се казва, човека знае много добре какво прави, но не знам ако отидете с кола дали ще му се занимава да сваля кутията.

Механика който ми събира колата е сложил масло - Mobilube 1 SHC 75W-90 читаво ли е за още 10-15000 км? На следващата смяна на маслото на двигателя най-вероятно ще го разкарам, но може ли да е толкова скапано че да прецака нещо до тогава?

Весели празници и здрави лагери! :)

P.S. Много лошо впечатление ми направи човека от Пловдив с Ренд и не съм му звънял за кутия, та може при него да има. Питах по телефона преди да пътувам до Варна дали ремонтира тези лагери - "приятелче не може, те са промазани тези лагери, друга кутия трябва". Благодаря на мехханика от форума, че ми обърна внимание и отдели време. Явно е голям човек както му се носи слава из форума.

Saturnsz
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Фев 2009 19:37

Ремонт ръчна кутия на 2005 Avensis 1.8

Мнение от Saturnsz » 28 Фев 2021 14:38

Аз си ремонтирах собствената кутия, смяна на два лагера и маслото ми излезе по евтино, от колкото кутия от някаква морга, която няма да знам как е карана и колко ще ме изкара. Считам, че съм взел правилното решение. Телефон на майстора +359897529572 Станимир ( основно за хората от Ст.Загора и региона). Доволен съм от свършената от него работа.

Adri
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Авг 2021 21:57
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis 2003 1.8 VVTi

Ремонт ръчна кутия на 2005 Avensis 1.8

Мнение от Adri » 23 Авг 2021 20:34

Здравейте, имам проблем със скоростната кутия :) но защото съм нова във форум, не мога да си вдигна тема/въпрос. Става въпрос за авенсис 2003 1.8 Т22 VVTi. Просто се разби, цялата халтави и 2ра и 4та не влизат, а 1, 3 и 5 на интуиция. До сега не съм усещала никакви миризми или проблеми. Преди 20к км. ми смениха съединителя. Може ли хелп за съвет къде в София да отида за ремонт или? Благодаря!
Avensis 2003 1.8 VVTi T22

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Ремонт ръчна кутия на 2005 Avensis 1.8

Мнение от mapamop » 23 Авг 2021 20:51

Adri написа: 23 Авг 2021 20:34нова
Пускате един виц в темата за оправяне на настроениетои пишете на мехаННика примерно.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта