Скоростна кутия или съединител

Kolev1111
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Дек 2019 20:37
Местоположение: Варна
Автомобил: Тойота авенсис

Скоростна кутия или съединител

Мнение от Kolev1111 » 14 Дек 2019 20:44

Здрвейте, колеги. От 2 месеца имам Авенсис, бензинов, 2006 г. От едно известно време започна да се чува стържене, идващо от скоростната кутия при подаване на газ и при отнемане на газта. Когато я изключа от скорост спира стърженето. Ходих при двама майстори и двамата ми казаха скоростна кутия, може би лагер, но не се наемат да отварят. Препоръчаха ми да купя втора ръка. Може ли да ми препоръчате добър майстор, занимаващ се с кутии за гр.Варна.

metro_d4d
Мнения: 182
Регистриран на: 10 Мар 2016 09:11
Местоположение: София

Скоростна кутия или съединител

Мнение от metro_d4d » 31 Дек 2019 11:30

Втора ръка като вземеш същата история. Я работи я не. Тия кутии не изкарват много повече от 200 хиляди. Намери някой да я отвори и да подмени лагерите. И след това редовна смяна на маслото на кутията, не да караш докато се строши пак.

Shishkovi
Мнения: 178
Регистриран на: 02 Дек 2019 10:42
Местоположение: Казанък
Автомобил: Toyota Yaris 1,4 D4D MMT
Благодарил/а: 8 пъти

Скоростна кутия или съединител

Мнение от Shishkovi » 31 Дек 2019 12:28

Кофти ситуация, колега ! Ръчна ли е кутията или автоматична! Според мнозина "Разбирачи", би трябвало да е "афтумат", понеже те "многу се чупът". Лично за мен обаче автоматикът е голямо предимство и удоволствие ! С годините зад волана се наръчках така да се каже и сега не искам да видя ръчка в ръцете си! Направих лек компромис с Роботизирана кутия, но засега поне не съжалявам! Успех с ремонта колега, по-добре поправи твоята, за да си по-сигурен занапред с експлоатацията на Авенсиса!

welizar
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Юни 2020 08:49
Местоположение: Русе
Автомобил: T25 1.8

Скоростна кутия или съединител

Мнение от welizar » 05 Юни 2020 08:56

Привет,

същият проблем се появи и при мен. След отваряне на кутията се установи, че била за цялостен ремонт, които е остойностен на 1900лв. Има ли развитие при теб?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта