Проблемна автоматична скоростна кутия Toyota RAV4 2.0 Aut 2002 год.

SirOGO
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Ное 2019 10:16
Местоположение: София
Автомобил: Toyota RAV4 2.0 Aut 2002 год.

Проблемна автоматична скоростна кутия Toyota RAV4 2.0 Aut 2002 год.

Мнение от SirOGO » 22 Ное 2019 11:31

Здравейте,
От скоро се регистрирах във форума. Купих Toyota RAV4 2.0 Aut 2002 год., знаех, че има проблем с автоматичната скоростна кутия. Модела е U140F, предполагам, но не съм и сигурен.
Ако можете да ми кажете как да го проверя, ще го направя. Номера на рамата е JTEYH20V600030702 а двигателя е 1AZ
Ето в какво се изразява: Тръгва/захапва/ много добре на първа, превключва на втора плавно и меко, но когато би трябвало да превключи на трета, оборотите отиват почти на 5000 и набирането почти не се усеща.
Как да го обясня, имам чувството, че не се създава необходимото налягане. Преминава от втора на трета, но няма никакво мощност. Оборотите не се повишават повече от около 5000, но няма мощност, автомобила се мъчи.
Интересното е, че същото се случва, когато превключа на задна скорост, за маневра. Подавам гоз, оборотите са около 5000, и автомобила съвсем леко тръгва назад. Добре е, че поне е възможна някаква маневра...
Продавача каза, че проблема е в селеноид, който трябва да се смени. Каза също, че този проблем се появява и изчезва, не го прави постоянно. Нищо подобно! Но, който бърза, слепи ги ражда, както се казва.
Ходих при Коко, който каза, че проблема вероятно е в управлението, бърка се дали да включи на трета или на задна... Но има много поети ангажименти, да се обадя в края на другата седмица. Зная, че ремонта при Коко ще бъде много скъп. Зная го от клиенти, които са използвали услугите му. И със сигурност ремонтите му си струват всяка стотинка.
В Джемини цените, знаете... също са високи. Всеки човек знае с колко пари е готов да се раздели, за да си реши проблема. Не съм стиснат, но, ако ремонта на скоростите ще струва колкото половината автомобил...
Търся начин автомобила да стане нормално използваем. Ако някой колега е имал подобен проблем и знае друг начин къде, как и от кого може да се оправи проблема, моля, нека сподели.

SirOGO
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Ное 2019 10:16
Местоположение: София
Автомобил: Toyota RAV4 2.0 Aut 2002 год.

Проблемна автоматична скоростна кутия Toyota RAV4 2.0 Aut 2002 год.

Мнение от SirOGO » 28 Ное 2019 11:27

Преди всичко, мисля, че е редно да кажа от къде се сдобих с това главоболие.. Закупих джипа от Велинград, за сега ще запазя в тайна името на продавача. Некоректен индивид, с претенции, че разбира и ми продава нещо хубаво. Ясно е, вината си е в мен, можеше и да не купя джипа, но... когато се предовериш, така се получава. Продавача каза: "Качваш се и караш, поне година нищо няма да пипнеш. Всичко е сменено и обслужено." Да сме здрави, с останалото някак ще се справим..
Отидох за съвет при един приятел, има сервиз за ремонти... Изтегли пръчката за проверка на маслото в автоматичната скоростна кутия, и... каза, че в нея има диференциално масло...!!! Леката миризма на чесън не може да се сбърка.
Веднага качиха джипа на крика и свалиха картера. Диференциално масло, поне 2 литра... Соленоидите са си наред, тестваха ги. Свалиха мозъка... потече хидравлично масло, каквото си трябва да бъде. Двете масла се разделиха, диференциалното падна на дъното на съда, в който се оттичаше, хидравличното остана отгоре. Предполага се, че през филтъра трудно е минавало диференциалното, и кутията е работила само с хидравличното?
Но се натъкнахме на поредната свинщина... дясното от трите бутала с скоростната кутия /с двата О - пръстена/ се оказа, че е било заварявано, грубо шлайфано, като с флекс или едра шкурка, и стеблото му вътре в него е заварено накриво...
Кой ли неграмотен майстор е способен на такива дивотии... нямам думи. Това е скоростна кутия, не ръждива джанта...
Взех скорости втора употреба от едно момче от Враца, твърди, че са добри.. следващата седмица ще я тествам, дано няма изненади.

SirOGO
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Ное 2019 10:16
Местоположение: София
Автомобил: Toyota RAV4 2.0 Aut 2002 год.

Проблемна автоматична скоростна кутия Toyota RAV4 2.0 Aut 2002 год.

Мнение от SirOGO » 30 Ное 2019 17:37

Скоростната кутия втора употреба, не става, връщам се в първоначално положение. Оказа се, че и акумулатора загина, безвъзвратно. А според продавача беше нов.
Търся читава автоматична скоростна кутия втора употреба. Ако някой има идея от къде, моля да сподели.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта