Ремонт скоростна кутия на Тойота корола Е11

koi4a
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Фев 2019 13:13
Местоположение: София
Автомобил: Corolla 4E EF

Ремонт скоростна кутия на Тойота корола Е11

Мнение от koi4a » 03 Мар 2019 00:02

Здравейте колеги, скоро си купих Тойота корола е11, 1999г. 1,3 бензин. Предишния собственик е сменял скростната кутия. На "новата" кутия явно не са успели да извадят датчика за километража, счупили са го вътре и са намазали със силикон, но от мястото хвърля масло. Освен това се чува тракане което при натискане на педала на съединителя изчезва, прочетох че вариантите са или лагер на съединителя или на първичния вал на ск. кутия. Смятам да сваля кутията и въпроса е какво да правя след това, да ремонтирам тази или да купя употребявана, но нямам представа от къде да купя кутия, която няма да е в същото състояние, като настоящата. Всякакви съвети ще са ми от полза, като сваля кутията ще се опитам да се свържа и с Механника за съдействие (извинявам се ако не съм написал правилно ника)
Благодаря предварително.

koi4a
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Фев 2019 13:13
Местоположение: София
Автомобил: Corolla 4E EF

Ремонт скоростна кутия на Тойота корола Е11

Мнение от koi4a » 05 Мар 2019 12:52

Започвам да си мисля че съм сбъркал раздела ermm.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Ремонт скоростна кутия на Тойота корола Е11

Мнение от slowtraveler » 05 Мар 2019 13:33

Колега, как да Ви се даде съвет, при условие, че Вие не сте дали изходни данни за разсъждения?
Какво е състоянието на кутията Ви и какъв е проблемът и? Не знаете? Ами направете диагностика.
Ако е за лагери и няма прекалено износени 'несменяеми' части - ремонтирайте си я, и колата ще Ви служи безпроблемно.
Ако има поражения по корпус, голямо общо износване - търсете употребявана в по-добро състояние...
Но как да ви се даде съвет за 'котка в чувал'?!!!
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

koi4a
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Фев 2019 13:13
Местоположение: София
Автомобил: Corolla 4E EF

Ремонт скоростна кутия на Тойота корола Е11

Мнение от koi4a » 05 Мар 2019 16:44

Това което знам, е че изхвърля масло през датчика за километража/скоростомера, защото същия е счупен в кутията при опит за демонтиране, също така на място на празен ход се чува тракане, което при натискане на педала на съединителя изчезва. А иначе конкретен въпрос: какво представлява диагностиката и колко струва ориентировъчно? Пак ориентировъчно колко струва ремонта? От къде мога да си намеря читава кутия втора употреба и за колко пари ориентировъчно. Аз ако знам колко е голямо общото износване няма да питам в авто форум. Да разбирам ли, че всичко по скоростните кутии се свежда до: ако си заслужава да я ремонтираш ремонтирай я или ако не си заслужава гледай да купиш по-читава?

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Ремонт скоростна кутия на Тойота корола Е11

Мнение от veso_hds » 05 Мар 2019 18:07

На въпросите,които си задал,най-добре ще ти отговори мехаННика.От София си-просто отивай при него.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Ремонт скоростна кутия на Тойота корола Е11

Мнение от slowtraveler » 05 Мар 2019 20:00

koi4a написа: 05 Мар 2019 16:44 Аз ако знам колко е голямо общото износване няма да питам в авто форум.
Навярно не ме разбрахте...
Как във форума да знаем колко е голямо общото износване на Вашият автомобил и конкретния агрегат?! Това се установява след разглобяването... Затова трябва да се изцапат ръцете...
Да, винаги можеш да махнеш с ръка и направо да тръгнеш да търсиш втора ръка кутия. Хубаво? Ама нямаш никаква гаранция, че и втората ръка кутия няма да е на същото дережде, просто защото и нея я купуваш като котка в чувал...
И дори да купиш втора ръка, на твое място преди да я монтирам бих я отворил за ревизия/ремонт/подмяна на износени детайли...
koi4a написа: 05 Мар 2019 16:44 Да разбирам ли, че всичко по скоростните кутии се свежда до: ако си заслужава да я ремонтираш ремонтирай я или ако не си заслужава гледай да купиш по-читава?
Не само при скоростните кутии - това е общовалиден съвет :) Получаваш общ отговор, просто защото зададеният въпрос е прекалено общ...

Вариантът е - смъкване и диагностика (да, всеки иска дистанционно да му се реши проблема, ама.....). Ако не можете да се справите сами - се търси сервиз..Къде?
Има предложения във форума...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

memorex

Ремонт скоростна кутия на Тойота корола Е11

Мнение от memorex » 05 Мар 2019 20:15

veso_hds написа: 05 Мар 2019 18:07 На въпросите,които си задал,най-добре ще ти отговори мехаННика.От София си-просто отивай при него.
В Сф поне има а аз така и не знам във Варна къде да отида? Без спецовете дето се учат от форума.offtopic.gif

koi4a
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Фев 2019 13:13
Местоположение: София
Автомобил: Corolla 4E EF

Ремонт скоростна кутия на Тойота корола Е11

Мнение от koi4a » 10 Мар 2019 20:54

Здравейте отново, свалих моята кутия. Oсвен че са счупили датчика с жилото са счупили и корпуса на кутията, после е лепен с нещо си и намазан със силикон за да не тече масло, то обаче си тече, като прибавим и тракането което се чува реших да сменям кутията. Намерих една кола за части но е 2000 г. с 4AFE двигател, 1,4, 97к.с. Кутията дали е съвместима?
Благодаря предварително.

koi4a
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Фев 2019 13:13
Местоположение: София
Автомобил: Corolla 4E EF

Ремонт скоростна кутия на Тойота корола Е11

Мнение от koi4a » 17 Мар 2019 18:47

Здравейте отново, монтирах си кутия втора употреба и да чукам на дърво всичко е точно. Монтирах датчика за километража, сега показва само че като включа на контакт стрелката на скоростомера застава на около 30 км/ч и започва от там нагоре да отчита, предполагам че е възможно да го прави заради буксата която си е висяла няколко години и беше доста оклепана в масло и окислена също. Ще трябва да си поиграя по-натам.А другата кола която бях намерил за донор не е 4А-ФЕ а vvti двигател и скоростите не стават.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта