Авенсис 2002-ра 1.8 - влиза само 3-та и 4-та

ccdesigns
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Ное 2015 01:40

Авенсис 2002-ра 1.8 - влиза само 3-та и 4-та

Мнение от ccdesigns » 12 Яну 2019 15:09

Привет!

От скоро съм собственик на Авенсис 2002-ра 1.8 129кс. Трансмисията работеше нормално до преди малко (всички скорости влизаха нормално, никакви шумове, не съм забелязал нищо различно от нормалната работа на кутията), когато започна да включва единствно 3-та и 4-та предавка - отново без никакви шумове, странни движения и т.н., просто спряха да влизат останалите предавки. Лостът се мести свободно наляво и надясно, но в каквато и позиция да е, винаги включва или 3-та (напред) или 4-та (назад) без значение дали е най-вляво или най-вдясно. След като съм включил на една от двете предавки, лостът може да се мести свободно наляво и надясно без да изключва от дадената предавка. Успях да я докарам на ход до пред блока и отново - никакви шумове, тракания и т.н. (с единствената разлика, че в купето замириса сериозно на съединител, но предполагам, че това трябва да е от тръгването на трета с повече газ).

Порових се из форума и намерих няколко теми за проблеми с тази кутия, но нито един от тях не беше като моят. Имате ли някакви идеи какво може да бъде и най-вече - къде да я закарам? До колкото разбрах, ще е добре да се свържа с мехаННика от форума, но все още не мога да пиша лични съобщения.

Поздрави

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Авенсис 2002-ра 1.8 - влиза само 3-та и 4-та

Мнение от mfandakov » 12 Яну 2019 15:40

Този модел с жила ли е предавката,от кутията до лоста.
worthy.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта