Avensis - Скоростна кутия

D.A.N.I.O.
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Яну 2019 18:11
Местоположение: bgbg
Автомобил: Toyta

Avensis - Скоростна кутия

Мнение от D.A.N.I.O. » 09 Яну 2019 18:47

Здравейте съфорумци, като пълен лаик, въпросите ми са свързани със ск.кутия за Toyta Avensis 2001г., (T22),VVT-i 1.8, 129 к.с.,бензин (ZZT221L), ръчна ск.кутия. Очевидно има проблем в кутията, защото съединителя беше сменен и симтомите си останаха, а именно: Стържене на желязо и претракване, нещо като виене на по-големи предавки, с две думи не може да се кара. Майстора го качих за едно кръгче след, като бе сменен съединителя и каза това е кутия, не е съединител (Уточнявам, че преди това оставих колата и казах, че е за смяна на съединител). Сега си търся кутия, та на въпросите:

1.Само от точният модел ли да търся кутия ...
2.От друг модел на Тойта дали има възможност да пасне ...
3.Има ли разлика в кутиите на 1.8, 1.6 бензинов ... Ако не е VVT-i версия ... Ако е от автомобил с дизелов двигател ...

Ще се радвам да отговори запознат с кутиите съфорумник ...

metro_d4d
Мнения: 182
Регистриран на: 10 Мар 2016 09:11
Местоположение: София

Avensis - Скоростна кутия

Мнение от metro_d4d » 10 Яну 2019 10:04

Подходил си грешно като сам си диагностицирал нещата, нищо здраве да е . Според мен си ремонтирай твоята кутия, поне ще знаеш че е наред. Сваляне и качване на кутия ще платиш така или иначе, ремонта да ти е още толкова. Като сложиш някаква кутия от някъде не се знае здрава ли е изобщо и колко живот има в нея. Отвори я тая оправи и каквото трябва и газ. Нали със смяната на съединителя реално ти е излезнал вече ремонта почти двойно, но здраве да е.

D.A.N.I.O.
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Яну 2019 18:11
Местоположение: bgbg
Автомобил: Toyta

Avensis - Скоростна кутия

Мнение от D.A.N.I.O. » 10 Яну 2019 10:36

Така е колега, грешката си е моя, но не съм говорил с този сервиз, до който е оставена колата, дали отварят и ремонтират кутии. Притеснява ме, че ако все пак я отворят и примерно не е само лагер някакъв, а се окаже вътре, че е някаква салата и все пак се наложи да се търси друга кутия, няма къде да стои колата, докато изпадне нещо за този модел. Не съм споменал, че се намирам в чужбина, и ако трябва да се купуват повечко части за моята си кутия, цените тук са други, не като в БГ. Осъзнавам, че ако намеря друга кутия, също е пълно тото, но ... Супер кофти история ... Обикновено съм чувал, че за нова година получаваш подарък, но в моят случай ще давам ... :D

IvoKrastev
Мнения: 116
Регистриран на: 06 Юли 2018 15:16
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25, 2007, D4D 126hp

Avensis - Скоростна кутия

Мнение от IvoKrastev » 10 Яну 2019 12:52

D.A.N.I.O. написа: 10 Яну 2019 10:36 Обикновено съм чувал, че за нова година получаваш подарък, но в моят случай ще давам ...
Колата е получила подарък, колега, колатааа :D
ИзображениеИзображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта