странен шум в ръчна скоростна кутия на Toyota Corolla 1.6 VVT-i

MoneyPenny
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Окт 2018 12:53
Местоположение: гр. София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 VVT-i

странен шум в ръчна скоростна кутия на Toyota Corolla 1.6 VVT-i

Мнение от MoneyPenny » 16 Окт 2018 13:52

Здравейте, колеги! Нов съм в този форум, постарах се да прочета голяма част от темите свързани с ръчните трансмисии. Имам следният проблем с моята Toyota Corolla 1.6 VVT-i, 110 к.с., 2006 г. - при движение на скорост се чува странен шум, като на стържене на метал и леко потропване в ниски обороти. Понякога трудно включва първа предавка, а на задна скорост се появява неприятна миризма. Шумът е на всяка предавка, а при празен ход изчезва. Всички симптоми показват проблем в скоростната кутия, по конкретно пиньони корона (според майстори и познати ) и ме посъветваха да търся втора употреба скоростна кутия. Въпросът ми е дали е по добре да търся вариант да ремонтирам наличната и дали скоростна кутия от същият код на мотора (3ZZ-FE), но различен модел Toyota ще ми свърши работа.
Благодаря предварително!

metro_d4d
Мнения: 182
Регистриран на: 10 Мар 2016 09:11
Местоположение: София

странен шум в ръчна скоростна кутия на Toyota Corolla 1.6 VVT-i

Мнение от metro_d4d » 19 Окт 2018 16:08

Не се занимавай с кутия втора ръка. Аз този месец правих ремонт на моята.. Шума променя ли се леко при подаване на газ и при спускане на наклон(смисъл да се усилва) на неутрална го няма? При мен се оказаха лагери. Ремонта излезе около 960лв с нов съединител и ново масло. За сега всичко е наред. Според мен си отвори и оправи твоята кутия, друга втора ръка не се знае в какво състояние и колко ще изкара. И като я оправиш сменяй маслото редовно, без тия "масло на скоростна кутия не се сменя само се долива".

gogov
Мнения: 10
Регистриран на: 17 Окт 2018 11:55
Местоположение: Хасково
Автомобил: toyota corolla 1.4 vvt-i E111

странен шум в ръчна скоростна кутия на Toyota Corolla 1.6 VVT-i

Мнение от gogov » 19 Окт 2018 22:02

Здравейте. Имам подобен проблем и за това пиша в чужда тема. Моята корола е vvt I 1,4 2000г . От късата полуоска тече масло. Майсторите казаха, че има голям луфт и трябва да се отваря. Въпроса ми е как по vin да разбера каква точно е моята кутия и дали е заменяема с такава от друга кола на кояро също имам vin

MoneyPenny
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Окт 2018 12:53
Местоположение: гр. София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 VVT-i

странен шум в ръчна скоростна кутия на Toyota Corolla 1.6 VVT-i

Мнение от MoneyPenny » 22 Окт 2018 15:01

Шумът е постоянен при подаване на газта, еднакъв е на всяка предавка.

metro_d4d
Мнения: 182
Регистриран на: 10 Мар 2016 09:11
Местоположение: София

странен шум в ръчна скоростна кутия на Toyota Corolla 1.6 VVT-i

Мнение от metro_d4d » 23 Окт 2018 09:20

Отваряйте кутията и ще се види :)

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

странен шум в ръчна скоростна кутия на Toyota Corolla 1.6 VVT-i

Мнение от tora » 23 Окт 2018 16:22

gogov написа: 19 Окт 2018 22:02 Въпроса ми е как по vin да разбера каква точно е моята кутия и дали е заменяема с такава от друга кола на кояро също имам vin
Примерно от тук: http://japan-parts.eu/toyota

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта