Yaris XP10 1.0 1SZ-FE VVTi 69HP 2002 - теч от семеринг на дясната полуоска ?

anlok
Мнения: 21
Регистриран на: 16 Май 2016 18:33
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 2 пъти

Yaris XP10 1.0 1SZ-FE VVTi 69HP 2002 - теч от семеринг на дясната полуоска ?

Мнение от anlok » 07 Юли 2016 12:52

Здравейте.
Колата е Yaris XP10 1.0 1SZ-FE VVTi 69HP 2002.
Колеги имал ли е някой проблем със семеринга на дясната полуоска, която предпазва теча на масло от скоростната кутия?
Купих колата в началото на май - нов внос.
След около 20 дни забелязах петна от масло, до тогава редовно обръщах внимание дали има подобни признаци - нямаше такива.Оказа се че теча е от семеринга на полуоската. Сменям го за втори път.
Първия път ми предложиха семеринг, който струваше 10 лв. и бил японски, но опаковката представляваше найлоново пликче с надпис и номер на него.
След 5-6 дни прокапа.Пак го смених, но този път смених майстора и сложихме Corteco.Двайдесет дни всичко беше наред до днес, когато забелязах отново малко петно под колата - по всяка вероятност отново от семеринга.
От Пловдив съм и от понеделник съм на море в Созопол, като до днес,четвърти ден всеки ден проверявах дали е сухо под колата, всичко беше ок до днес на обед когато забелязах петното.
Колата не е мърдала от пристигането ми.Ще съм благодарен, ако някой ме успокой дали мога да се прибера в Пловдив без проблеми,разстояние 280 км и дали проблемът е от качеството на семерингите или теории от рода на "луфт в полуоската", или смяна на съединител.
Няма никакви вибрации и проблеми при движение на автомобила независимо от скоростта.
Прибирам се в събота, да тръгвам или да търся "морски" майстор.
Като се върна пак ли да го сменям, вече не знам какво да правя?
Каква марка да избера този път?
Благодаря ви.
Последно промяна от anlok на 07 Юли 2016 15:19, променено общо 2 пъти.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Yaris XP10 1.0 1SZ-FE VVTi 69HP 2002 - теч от семеринг на дясната полуоска ?

Мнение от Akima » 07 Юли 2016 15:08

Здравейте и добре дошъл.
Според мек, ако течът е малък може да се придвижите на ход до Пловдив.

Причини няма как да предположа, но ви съветвам да проверите добре от къде тече.
anlok написа: Като се върна пак ли да го сменям, вече не знам какво да правя?
Каква марка да избера този път?
Ако се наложи смяна бих ви посъветвал да поръчате оригинален с VIN номер при колегата - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=11597.

Изображение
43410M OIL SEAL, FRONT DRIVE SHAFT, RH
90311-38072 1 € 8.76
Приятна почивка. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

anlok
Мнения: 21
Регистриран на: 16 Май 2016 18:33
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 2 пъти

Yaris XP10 1.0 1SZ-FE VVTi 69HP 2002 - теч от семеринг на дясната полуоска ?

Мнение от anlok » 07 Юли 2016 16:37

Петното не е голямо, може би няколко капки, но е точно там където е семеринга.Вчера го нямаше, тоест три дни откакто съм я паркирал под колата беше сухо.Махна ли я веднага някой ще заеме мястото ми.Като се прибера ще я карам на подемник или канал да я прегледам.Благпдаря за информацията, ще се възползвам ако се наложи.Чудя се каква може да е причинста за теча.Възможно ли е да е някскъв луфт, но ми казаха че колата трябва да тресе ако има такъв, а тя 300 километра до Созопол си ги навъртя без проблем.

monarxa1976
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Окт 2019 17:36
Местоположение: София
Автомобил: Ярис

Yaris XP10 1.0 1SZ-FE VVTi 69HP 2002 - теч от семеринг на дясната полуоска ?

Мнение от monarxa1976 » 10 Окт 2019 17:42

Колега, как оправи теча на яриса, че имам подобен проблем

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alabal, Google [Bot] и 28 госта