Скърцане при натискане на съединителя

Аватар
alligator
Мнения: 151
Регистриран на: 12 Яну 2012 15:46
Местоположение: Sofia

Мнение от alligator » 23 Май 2012 15:43

Nixter написа:Маха се само тази кора и стигаш до буталото на педала. Не съм го правил лично, но съм гледал как го правят в сервиза върху моята кола, защото мислех да повторя сам операцията, ако се повтори скърцането. Няма нищо повече за разглобяване. Само трябва добре да се навреш под волана и да пръскаш смазка върху металната пръчка дето влиза "някъде си" и да помпаш с ръка педала, за да се разнесе навътре. Може да дадеш 10 лв. в сервиз на Тойота, вместо да се цапаш. Там поне знаят как се прави.
Мерси за обяснението. Звучи достатъчно разбираемо и смятам че ще успея да се справя сам. Не ми се занимава с ТМ Ауто защото там записвам час, викат ме след 2-3-5 дни, чакам като идиот и накрая ми взимат доста повече от 10лв. Тези дни ще си поиграя малко защото това скърцане просто не се търпи. Понякога дори избягвам да сменям предавката само за да не чувам този ужасен звук. Все едно не се качвам в Тойота а в шкаф от 80-те години. rolleyes.gif
TOYOTA AVENSIS 2.0 VVT-I D4

Аватар
alligator
Мнения: 151
Регистриран на: 12 Яну 2012 15:46
Местоположение: Sofia

Мнение от alligator » 28 Май 2012 15:57

Само да ви кажа че процедурата с WD40 и после смазка на спрей подейства страхотно. Точно след 5-тата минута педала се натискаше с пъти по лесно и без грам звук. Единствено навирането под педала беше доста трудно но си има чалъм. Явно при промяна на температурите частите там запичат и се оправят след малко смазка.
TOYOTA AVENSIS 2.0 VVT-I D4

geniya
Мнения: 296
Регистриран на: 17 Авг 2014 08:38
Местоположение: Асеновград
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от geniya » 31 Авг 2014 14:18

CAM00969.jpg
CAM00969.jpg (1.69 MiB) Преглеждано 7372 пъти
Счупилa се е тaзи чaст която е между педaлa нa съединителя и остa нa помпaтa.някой дa знa е кaк се води, пaрт номер и дaли се продaвa новa?
Прикачени файлове
CAM00968.jpg
CAM00968.jpg (1.78 MiB) Преглеждано 7372 пъти
Toyota Corolla Verso 2004, 2.0D4D 116hp -----------> Toyota Rav4 XA30 2008, 2.2 D4D 136hp /No DPF/

Аватар
alexsv_17
Мнения: 56
Регистриран на: 04 Май 2014 12:17
Местоположение: Русе

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от alexsv_17 » 01 Сеп 2014 14:23

Колеги,

ето едно клипче относно скърцащия педал при корола е12.

https://www.youtube.com/watch?v=UsYmmpeZQ5c

И при мен скърца, явно е често срещано.
Един въпрос, като смъкна корите под двигателя, нали имаха едни щифтове/щипки, после мога ли да ги сложа пак или нови трябват?

geniya
Мнения: 296
Регистриран на: 17 Авг 2014 08:38
Местоположение: Асеновград
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от geniya » 01 Сеп 2014 21:47

Намерих тази част, която е счупена.Оказа се, че частта върви с помпата комплект около 100лв.Намерих я от морга от Корола 2001г., двете имаха разлика но от двете направих една.Тоя "топуз" има вътре гумен тампон който си върши работата да обира вибрациите.След сглобяване имах проблем, започна да ми приплъзва съединителя и колата да потегля на тласъци и при набиране и рязко подаване на газ да вдига оборотите без да набира.Възможно ли е, тъй като с течната смазка доста се заиграх да пръскам през отвора в маншона, то точно течната грес да е причината за буксуването? ohmy.gif Преди интервенцията с греста нямаше никакъв проблем с приплъзване и вибрации при потегляне.Оставя ли се луфт при реглажа на педала с гайката?
Toyota Corolla Verso 2004, 2.0D4D 116hp -----------> Toyota Rav4 XA30 2008, 2.2 D4D 136hp /No DPF/

Аватар
desotodorov
Мнения: 377
Регистриран на: 01 Апр 2009 22:44
Местоположение: Ботевград

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от desotodorov » 04 Сеп 2014 23:28

Ми, напрьскал си и дисковете явно, сега докато не 'изгориш' смазката, ще ти буксува... правил съм си същия номер на предишния автомобил...но там мазах с обикновена грес и 'мина' бързо.
Обичам аз да съм работник, да пея до големия си струг
да дъвча мазния си потник, и да се чувствам като чук !?!
А. Слабаков

Изображение

vodafon
Мнения: 135
Регистриран на: 30 Юни 2013 16:23

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от vodafon » 05 Сеп 2014 18:38

Тая магия със смазването в маншона важи ли за Ярис д4д?

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от ffsolutions » 05 Сеп 2014 21:13

И на моя авенсис педала поскръцва от време на време. Ама аз си карам, спрях да му обръщам внимание. biggrin.gif
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от Kiki » 05 Сеп 2014 22:42

:crybaby:
ffsolutions написа:И на моя авенсис педала поскръцва от време на време. Ама аз си карам, спрях да му обръщам внимание. biggrin.gif
Той ще скърца, ще скърца, пък някай ден ще спре. wink.gif book.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от ffsolutions » 06 Сеп 2014 20:14

Е, няма как Кики, и това си е част от нещата. :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

darug
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Фев 2015 11:45

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от darug » 15 Фев 2015 12:06

Здравейте колеги,
Отскоро съм собственик на Авенсис 1,8 2005-та, и въпросното скърцане и тежък педал на съединителя страшно много ме изнервят. Първоначално си мислех, че съм за нов съединител, но освен описаните симптоми, нямам други оплаквания като трудно влизане на предавките или буксуване. И така заиграх се във форума и стигнах до тази тема, като се надявам на база прочетеното тук и моите проблеми да изчезнат като на повечето писали.
Та конкретния въпрос към вас е дали бих могъл да помоля някой от вече справилите се с проблема да съдейства за разрешаването и на моя (естествено, почерпката е гарантирана), или да ме насочите към конкретен сервиз където биха могли кадърно да свършат тази работа, без да ме товарят със смяната на допълнителни излишни детайли (някой нагоре в темата беше написал нещо подобно за Пит Стоп)? Отхвърлям като вариант сам да се опитам да реша проблема, понеже опита ми от минали подобни интервенции е доказал, че съм меко казано "схванат в ръцете"...
Пропуснах да напиша че съм от София. Предварително благодаря на отзовалите се!

Младен

bellerephon
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Сеп 2014 14:23

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от bellerephon » 18 Фев 2015 16:53

Пичове значи с моята Тойотка се случи същото нещо, явно е често срещан проблем. При натискане на педала скърца и е супер дразнещо. Изчетох цялата тема и реших да се пробвам с ремонта сам. За съжаление се занимавам с компютри, а не с коли и естествено не успях biggrin.gif . Наврях се с триста зора при педалите и окъпах всичко с WD40, след което с грес (обикновен). Резултат - никакъв ! Но все пак имаше полза от това. Докато мазах грес по горната помпа на съединителя, забелязах, че има страхотен луфт, в областта, в която се прикрепя към самия педал. Изглежда е счупено нещо и сега целия педал подмръдва наляво надясно с около сантиметър. Видях снимките на geniya и смятам, че проблемът ми е същият. Този чаркуляк, който е в комплект с помпата е счупен и именно от него идва ужасния звук. Отидох в Bosch сервиз и там потвърдиха мнението ми, че шума идва от помпата. Затова тези дни ще купя нова горна помпа, която ми казаха, че е около 100 лв, а за работа ми искат 50 лв. Така че чуете ли шум идващ от купето, първо обърнете внимание на помпата ! Успех !

Аватар
v_shopov
Мнения: 105
Регистриран на: 29 Май 2013 16:31
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от v_shopov » 18 Апр 2015 09:28

При мене скърцане изчезна, като напръсках на мястото отбелязано с B на снимката на първа страница на темата. Пръснах с WD-40, но ефекта не беше много дълготраен. След това опитах с течна грес и издържа около 6 месеца. Хубавото е, че става лесно и не е проблем да се прави периодично. При мене става по-добре, ако някой натиска съединителя, докато пръскам.
Toyota Corolla 1.6 VVTI, 91 kW, 2008

Bodhid
Мнения: 80
Регистриран на: 20 Май 2014 21:27
Местоположение: Стара Загора/София

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от Bodhid » 09 Юни 2015 20:38

И аз съм за тая тема. Педала на съединителя ми взе да скърца. Отврат sleep.gif ., като стар шкаф, както беше писал колега. Не е нормално за тая кола - имаме служебни Dacia Dokker и се смяхме, че на 50 000 скърца педала на спирачка, сега ме е срам да кажа на колегите, че и мойта скърца /е, на 170 000 по км.?!, на 10 г./, ама все пак е Тойота. Четох, четох и реших ще ходя на сервиз. Обадих се на дилъра в Ст. Загора /през седмицата съм в София, ама не искам да чувам за ТМ/ и му казах какъв е проблема. Четох по-нагоре нещо, че за 10-на лв. го смазвали......Питах ги,казаха ми; не знам какво сте чели, ама някакъв маншон бил. mellow.gif . Ще я карам в събота и ще пиша колко пари са ми взели и как е сервиза в Стара Загора за който го интерсува.
Toyota Avensis II Wagon T25 2.2 D4D 150hp 2005

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от baba_metca » 10 Юни 2015 18:57

На първа странциа на темата има снимка на маншона, но не винаги там е проблема. На втора страница има схема с номер на пластмасова втулка, която също може да е проблем. Като се напръска с грес издържа едно известно време, в зависимост от това колко натискаш съединителя (т.е. градско/извънградско). Проблема в смяната на двете части е трудния достъп. Може да се окаже, че ще ти вземат повече пари за труд от колко цената на частта, особено за пластмасовата втулка.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта