Скърцане при натискане на съединителя

Bodhid
Мнения: 80
Регистриран на: 20 Май 2014 21:27
Местоположение: Стара Загора/София

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от Bodhid » 10 Юни 2015 19:49

baba_metca написа:На първа странциа на темата има снимка на маншона, но не винаги там е проблема. На втора страница има схема с номер на пластмасова втулка, която също може да е проблем. Като се напръска с грес издържа едно известно време, в зависимост от това колко натискаш съединителя (т.е. градско/извънградско). Проблема в смяната на двете части е трудния достъп. Може да се окаже, че ще ти вземат повече пари за труд от колко цената на частта, особено за пластмасовата втулка.
Точно това според мен е идеята на форума - няма как да се локализира точно проблема, но като попрочетеш малко и като имаш идея за какво става на въпрос е доста по-добре. Иначе като идеш на сервиз някой пишман майстор в моя случай може и да каже, че съединителя е за смяна sleep.gif /пази боже/ и айде няколко хилки отидоха. А така си подготвен горе-долу. wink.gif
Toyota Avensis II Wagon T25 2.2 D4D 150hp 2005

Bodhid
Мнения: 80
Регистриран на: 20 Май 2014 21:27
Местоположение: Стара Загора/София

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от Bodhid » 13 Юни 2015 12:37

Току що се връщем от сервиза на Тойота в Стара Загора. Супер съм доволен biggrin.gif . Часът им за разлика от любимите ми sleep.gif ТМ Ауто sleep.gif е 30 лв. без ДДС/ срещу 60 лв. ТМ/. Прегледа и оправянето на скърцането на съединителя ми беше 0.2 ч., което е 6 лв. без ДДС. Какво са правили не знам и не ме интерсува, важно е , че е ок. :thumbsup:
Toyota Avensis II Wagon T25 2.2 D4D 150hp 2005

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от мехаННика » 14 Юни 2015 07:59

Колко често си ходиш на село? Защото скоро ще заскърца отново. Но Стара Загора не е далече, пък и не е скъпо 2сек. пръскане със спрея и човека доволен до просълзяване...

geniya
Мнения: 296
Регистриран на: 17 Авг 2014 08:38
Местоположение: Асеновград
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от geniya » 14 Юни 2015 08:19

мехаННика написа:Колко често си ходиш на село? Защото скоро ще заскърца отново. Но Стара Загора не е далече, пък и не е скъпо 2сек. пръскане със спрея и човека доволен до просълзяване...
Добре, в този духа на този отговор, какъв е начина да се оправи завинаги проблема със скърцането на съединителя?Тотално разглобяване на всички детайли от педала на съединителя до вилката с аксиалния в скоростната кутия, подмяната им, след което обилно смазване с грес boxed.gif boxed.gif boxed.gif .Пета страница се пише за едно скърцане на педала, разбира се, че ще се използва спрея с течната грес когато е нужно.Все пак за това ги произвеждат, а пък от Тойота да измислят друг тип механизъм, който е малко проблемен...
Toyota Corolla Verso 2004, 2.0D4D 116hp -----------> Toyota Rav4 XA30 2008, 2.2 D4D 136hp /No DPF/

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от Akima » 14 Юни 2015 23:04

Няма такъв.

Днес си "почистих" една вилка с LM-40.

Изображение

И я гресирах с течна грес.

Изображение


Един-два пъти в годината се прави процедурата - това да им е проблемът на колите.

:thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

cuiceka
Мнения: 107
Регистриран на: 08 Мар 2015 08:30
Местоположение: Стара Загора

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от cuiceka » 27 Окт 2015 15:34

Здравейте, използвам темата да попитам как се сваля тази джаджа която се намира между педала на съединителя и горната помпа , видях че , има един шплент който да се издърпа , и след като се махне щифта после това нещо трябва да се развие ли от оста на помпата? Има голям луфт в това устройство и при натискане на педала оста на помпата се измества в страни и от там се получава много дразнещо пукане , а и мисля че ,така може да се повреди и помпата .
Avensis T25 D4D 116к.с

geniya
Мнения: 296
Регистриран на: 17 Авг 2014 08:38
Местоположение: Асеновград
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от geniya » 28 Окт 2015 21:00

Щом пука може едното ухо на това нещо дето искаш да махнеш да е счупено.При мен беше счупено заради втвърден съединител.Оказа се, че се продава само и единствено с помпа-съединител, отделно НЕ.Сваля се като се извади шплента, оста след това и се развива защото има резба с контра гайка отзад.Преди да махнеш шплента трябва да отвиеш контра-гайката, след което се развива лесно на ръка.Става с гаечен ключ 12.Ако е счупено ухото на това нещо и ще го търсиш в моргата да знаеш, че не става от по-стара година защото има разлика в резбата за закрепване.
Toyota Corolla Verso 2004, 2.0D4D 116hp -----------> Toyota Rav4 XA30 2008, 2.2 D4D 136hp /No DPF/

cuiceka
Мнения: 107
Регистриран на: 08 Мар 2015 08:30
Местоположение: Стара Загора

Re: Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от cuiceka » 29 Окт 2015 19:04

Благодаря за ясния отговор , когато купих колата преди 8 месеца педала на съединителя беше адски твърд но тогава го нямаше това пукане , след смяната на съединителя педала стана супер лек , но след 2 седмици се появи това пукане , до колкото видях двете уши са здрави, а там където се завива за оста на помпата има някакъв луфт , в събота ще го сваля и ще пиша
Avensis T25 D4D 116к.с

petrovplamen
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Ное 2018 09:25
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола 2.0d4d, 2005

Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от petrovplamen » 05 Ное 2018 16:41

Благодаря на всички за подробното инфо за разрешаване на проблема. Имах същия проблем и вече е разрешен с едно смазване, без значение дали е временно или не. Не скърца.... 😁

DENIS
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Дек 2018 14:48
Местоположение: Варна

Скърцащ съединител! Мнения

Мнение от DENIS » 04 Дек 2018 15:29

Здравейте колеги!Наскоро си купих Toyota corolla verso 2.0D4D.Откакто я имам съединителя скърца много дразнещо и звука сякаш идва от към купето тоест самия педал.Ето и видео :

Съвети?
Последно промяна от Akima на 04 Дек 2018 16:35, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Съветвам Ви да ползвате търсачката.

martin25
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Авг 2018 15:24
Местоположение: Варна
Автомобил: Corolla Verso AR10 2.0 D4D 116

Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от martin25 » 11 Дек 2018 19:08

Здравейте, и аз отскоро съм горд собственик на Corolla Verso 2.0 d4d 116. Абсолютно същото скърцане имах като на колегата от Варна, появи се като позахладня малко, преди това го нямаше.При мен проблема се реши с обилно пръскане с WD40 като флакона го държах зад педала на спирачката и от там пръсках обилно.Не знам колко време ще изкара преди да се появи отново шума, но за 3 дни засега шум няма.

ivan.b.75
Мнения: 8
Регистриран на: 26 Окт 2018 14:43
Местоположение: правец
Автомобил: тойота авенсис

Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от ivan.b.75 » 13 Яну 2019 00:40

Започнете от най елементарното. Залягане при педалите и смазване. При мен се получи.

Maxi
Мнения: 89
Регистриран на: 16 Май 2015 12:56
Местоположение: София

Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от Maxi » 05 Дек 2022 16:54

Колеги, проблемът се завърна с прословутото скърцане, години наред го лекувах - с бяла грес - Мотул и мислих, че е намерено решението, а и през април тази година смених съединител.
Преди 2-3 мес., пак се разскърца и пръскането с бялата грес помогна.
Тези дни отново се появи и вече бялата грес не помага - цял флакон от 400 мл отиде...
Някакви идеи?
Toyota Avensis T 25, 1.8 VVTI, 129 к.с. 2004 г. - комби

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от Akima » 05 Дек 2022 17:04

Втулка на педала на съединителя.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Скърцане при натискане на съединителя

Мнение от ufer » 05 Дек 2022 18:30

И по-гъста грес... от тази, която лепне... :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 36 госта