Avensis 2.2 D-Cat 177ks T25 Смяна Маховик и Съединител

Аватар
Sava
Мнения: 49
Регистриран на: 26 Апр 2009 12:10
Местоположение: Sofiq

Avensis 2.2 D-Cat 177ks T25 Смяна Маховик и Съединител

Мнение от Sava » 17 Юни 2018 17:35

Здравейте, колеги. Преди 1000км смених маховик и комплект съединител. Първоначално всичко беше наред, но след около 800км започнах да усещам една много лека вибрация на педала на съединителя когато двигателя е в обороти (над 1500) на празен ход. Естествено отидох до сервиза където ми го смениха и те ми казаха, че не е нормално. Според тях било дефектна част най-вероятно маховик. След което отидох там от където съм си купил частите за да изискам някаква евентуална рекламация... Там ми казаха че според тях не е маховик, а притискателен диск, който не бил правилно монтиран. Варианта бил да си купя нов съединител... И честно казано не знам какво да правя.... Пропуснах да спомена, че ми се втвърди педала. След смяната беше значително по мек. В момента е на същото положение както преди да го сменя. Ще съм благодарен ако някой сподели мнение.
Toyota Avensis 2.2 D-CAT

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Avensis 2.2 D-Cat 177ks T25 Смяна Маховик и Съединител

Мнение от Kiki » 17 Юни 2018 20:01

Каква марка е новият съединител?
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
Sava
Мнения: 49
Регистриран на: 26 Апр 2009 12:10
Местоположение: Sofiq

Avensis 2.2 D-Cat 177ks T25 Смяна Маховик и Съединител

Мнение от Sava » 17 Юни 2018 22:03

Luck
Toyota Avensis 2.2 D-CAT

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Avensis 2.2 D-Cat 177ks T25 Смяна Маховик и Съединител

Мнение от Kiki » 18 Юни 2018 07:29

Странно, обикновено с тях проблем няма.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Avensis 2.2 D-Cat 177ks T25 Смяна Маховик и Съединител

Мнение от martod » 18 Юни 2018 13:52

Sava написа: 17 Юни 2018 17:35 Здравейте, колеги. Преди 1000км смених маховик и комплект съединител. Първоначално всичко беше наред, но след около 800км започнах да усещам една много лека вибрация на педала на съединителя когато двигателя е в обороти (над 1500) на празен ход. Естествено отидох до сервиза където ми го смениха и те ми казаха, че не е нормално. Според тях било дефектна част най-вероятно маховик. След което отидох там от където съм си купил частите за да изискам някаква евентуална рекламация... Там ми казаха че според тях не е маховик, а притискателен диск, който не бил правилно монтиран. Варианта бил да си купя нов съединител... И честно казано не знам какво да правя.... Пропуснах да спомена, че ми се втвърди педала. След смяната беше значително по мек. В момента е на същото положение както преди да го сменя. Ще съм благодарен ако някой сподели мнение.
Не знам от къде ги купувате тези части, та ви премятат сега един друг с майсторите които са го монтирали .
Аз ги вземам от официален вносител и като се получи такъв гаф, колата се вкарва в сервиза им и се разглобява . Ако е дефектен маховик или комплект съединител, сменят всичко за тяхна сметка, ако се окажат прави и притискателя не е монтиран със специална скоба (което най вероятно са направили в сервиза) , си търсиш парите за новия съединител от монтажниците.
Ако откажат, тези които са ти го продали ти съставят конс"тивен :D протокол и си търсиш правата чрез КЗП.
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Avensis 2.2 D-Cat 177ks T25 Смяна Маховик и Съединител

Мнение от dokkito » 18 Юни 2018 15:21

Аз не мога да ди обясня как се монтира неправилно притискател. Скобата за мен е само за по- лесен монтаж.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
Sava
Мнения: 49
Регистриран на: 26 Апр 2009 12:10
Местоположение: Sofiq

Avensis 2.2 D-Cat 177ks T25 Смяна Маховик и Съединител

Мнение от Sava » 18 Юни 2018 17:13

И аз не мога да си обясня как. Въпросната скоба до колкото знам се използва за съединители с диафрагма, които после се освобождавали с някаква скоба. Моя съединител не е такъв. При монтажа му се използва въпросната опашка, която центрира диска и притискателния диск си влиза по водачите на маховика, това ми обясни майстора. Нямало какво да се обърка. Като се има в предвид, че 800км не съм имал проблем не знам и аз какво да си мисля. И въпроса е дали в Бг има стендове за маховици, евентуално ако се разглоби да се тества? И до каква степен мога да повярвам на продавача, че е тествал маховика и че нищо му няма ако излязат с такова становище. Изводите за мен лично са че като гледа човек да спести от части в повечето случаи като моя няма гаранция. В случая аз съм си виновен...
Toyota Avensis 2.2 D-CAT

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Avensis 2.2 D-Cat 177ks T25 Смяна Маховик и Съединител

Мнение от martod » 19 Юни 2018 14:50

dokkito написа: 18 Юни 2018 15:21 Аз не мога да ди обясня как се монтира неправилно притискател. Скобата за мен е само за по- лесен монтаж.
Ползвай я тогава само за по лесен монтаж. :D Повечето я ползват за да освободят тресчотките на саморегулиращия се притискателен диск, какъвто трябва да е при колегата, а не да го монтираш както е дошъл в опаковката, защото той е с натегнати докрай тресчотки .
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Avensis 2.2 D-Cat 177ks T25 Смяна Маховик и Съединител

Мнение от dokkito » 19 Юни 2018 15:59

martod написа: 19 Юни 2018 14:50
dokkito написа: 18 Юни 2018 15:21 Аз не мога да ди обясня как се монтира неправилно притискател. Скобата за мен е само за по- лесен монтаж.
Ползвай я тогава само за по лесен монтаж. :D Повечето я ползват за да освободят тресчотките на саморегулиращия се притискателен диск, какъвто трябва да е при колегата, а не да го монтираш както е дошъл в опаковката, защото той е с натегнати докрай тресчотки .
Ясно.
Аз колега не работя това и до сега автомобилите ми все са били със едномасов съединител.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
Sava
Мнения: 49
Регистриран на: 26 Апр 2009 12:10
Местоположение: Sofiq

Avensis 2.2 D-Cat 177ks T25 Смяна Маховик и Съединител

Мнение от Sava » 20 Юни 2018 13:03

Другата седмица най-вероятно ще я вкарам в бокса и ще видим от къде идва проблема с леката вибрация на педала. Ако трябва ще сложа стария маховик с който не съм имал подобен проблем. Ще пиша като установя причината.
Toyota Avensis 2.2 D-CAT

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Avensis 2.2 D-Cat 177ks T25 Смяна Маховик и Съединител

Мнение от martod » 21 Юни 2018 10:05

Той проблема е ясен от къде идва, от монтаж на саморегулиращ се притискател, без специализиран инструмент.
Сега и по притискателя, и по огледалния диск на маховика ще има петна с различни оттенъци, от неправилното износване .
Маховика колкото и да е дефектен, може да ти предизвика вибрации, но не и втвърдяването на педала за което споменаваш в първия пост, за него е отговорен притискателя, та пак ти казвам, гледай да минеш рекламацията така, че тези които са ти монтирали съединителя, да ти поемат сега разноските за новия съединител.
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Avensis 2.2 D-Cat 177ks T25 Смяна Маховик и Съединител

Мнение от мехаННика » 21 Юни 2018 23:23

Досега при монтаж на съединител съм ползвал само "опашка", без значение дали е обикновен или саморегулиращ. При оригинални или добре подбрани алтернативни части не съм имал проблеми. Вибрацията на педала не е нормална естествено, но преди да обвинявате първо установете причината.

Аватар
Sava
Мнения: 49
Регистриран на: 26 Апр 2009 12:10
Местоположение: Sofiq

Avensis 2.2 D-Cat 177ks T25 Смяна Маховик и Съединител

Мнение от Sava » 21 Юли 2018 18:58

Привет, не е проблема в монтажа. И в частите се оказа че не е проблема. Излезе че няма проблем. Там от където съм купим частите дойдоха да си мерят отклоненията на маховика с някакъв инструмент и казаха че всичко било в норми. Върви му обяснявай че усещаш вибрации на педала. Едни 200 лева дадох за второ мнение и така. Всичко е точно ама не съвсем. Нещо не ми се занимава вече. Вибрацията, която си имах преди да сменя маховика (говоря за вибрация не на педала а вибрация която се усеща при набиране и на баир, поради тази причина "специалистите" ми казаха да сменя маховик, пари като вестници няма проблем) пак си я има и никой не може да открие от какво е. Направих преглед и на полуоски и карета в и те са здрави..... Започвам да фантазирам за проблем в скоростна кутия, лагери... Някой ако се наеме да даде адекватна диагностика без да хвърлям пари на вятъра ще съм благодарен.
Toyota Avensis 2.2 D-CAT

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Avensis 2.2 D-Cat 177ks T25 Смяна Маховик и Съединител

Мнение от veso_hds » 21 Юли 2018 22:23

Свържи се с този човек,който е писал над теб.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
Sava
Мнения: 49
Регистриран на: 26 Апр 2009 12:10
Местоположение: Sofiq

Avensis 2.2 D-Cat 177ks T25 Смяна Маховик и Съединител

Мнение от Sava » 22 Юли 2018 08:48

Писах му на лично съобщение. Дано да не е много зает. Ще очаквам да пише и ще му закарам колата да я види ако има възможност.
Toyota Avensis 2.2 D-CAT

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 33 госта