Проблем загуба на мощност при средни обороти след премахване на ДПФ Avensis 2.2 D-Cat 177

AlexBe
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Авг 2021 18:27
Местоположение: Sofia
Автомобил: T25
Получена  благодарност: 1 път

Проблем загуба на мощност при средни обороти след премахване на ДПФ Avensis 2.2 D-Cat 177

Мнение от AlexBe » 10 Сеп 2021 22:49

Здравейте пускам нова тема защото вече писах в няколко стари, но никои не ми е отговорил.
От два месеца се боря с проблем на Авенсис 2.2 D - Cat
Колата е карана в германия миналата година декември месец е докарана на ход в България и след запушен дпф предишният собственик решава да го премахне механично и софтуерно и да сложи чип след което идва на лице проблема които неможе да се установи от тогава до сега, а именно, че колата когато се кара магистрално ( най вече тогава го прави постоянно) с една постоянна газ колата започва да прекъсва сякаш губи мощност, влиза в авариен режим, изчезва турбината ако газта се държи на едно положение ту се оправя ту губи мощност, а като и подадеш повече газ колата си тръгва и няма проблеми.
Карах я да й преправят софтуера след махане на доф, егр е затапен и изолиран софтуерно, 5тата дюза също, сменях регулатора на горивото, пробвах с друг мап сензор с почистване на дебитомера, чистих дроселната клапа, имам една дюза която е с най лоши стойности -0.60 я сваляхме сменяхме дифтунгите и гумичките. Горивен и въздушен филтър сменях и колата не ще да се оправи и неще където и да отида ми казват, че всичко което те мислят че може да е проблем е правено и никои не иска да се нагърби със задачата да търси проблема четох всичко по форума и пробвах всичко което пише за сходните проблеми.
Моля някои ако се е сблъсквал с подобен проблем и са му го решили в някой сервиз да ми даде контакти и аз да отида за отсраняването му. Също така колата преди преправяне на софтуера харчеше 8-9 сега падна разхода на 6-7
Благодаря ви

Shishkovi
Мнения: 178
Регистриран на: 02 Дек 2019 10:42
Местоположение: Казанък
Автомобил: Toyota Yaris 1,4 D4D MMT
Благодарил/а: 8 пъти

Проблем загуба на мощност при средни обороти след премахване на ДПФ Avensis 2.2 D-Cat 177

Мнение от Shishkovi » 11 Сеп 2021 10:32

Привет, Колега! Дано да намерите подходящ монтьор, който да ремонтира колата. Проблемите обаче са налице и вие сами ги споменавате. На кола Д кат имате премахнат катализатор(DPF). Не е точно сравнението ми, но ще го кажа> все едно да отстраните някоя част от лаптопа си и да се чудите защо не работи. И все пак опитайте с хубава добавка за почистване на дизелова система, аз съм много доволен от тази на Лики Моли-250 мл на цена около 15 лв.

stifmart
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Авг 2021 11:23
Местоположение: София
Автомобил: RAV4

Проблем загуба на мощност при средни обороти след премахване на ДПФ Avensis 2.2 D-Cat 177

Мнение от stifmart » 30 Сеп 2021 15:52

Здравейте, аз съм с RAV4 2.2 D-Cat 177 и чета темите защото при мен изпушва "принодителна регенерация" при загрял двигател. Попаднах на един клип: в който човекът говори за проблемен софт. при премахването на DPF филтара. Предполагам че може да е от това. Дано да съм Ви бил от полза.

AlexBe
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Авг 2021 18:27
Местоположение: Sofia
Автомобил: T25
Получена  благодарност: 1 път

Проблем загуба на мощност при средни обороти след премахване на ДПФ Avensis 2.2 D-Cat 177

Мнение от AlexBe » 01 Окт 2021 23:02

Shishkovi написа: 11 Сеп 2021 10:32 Привет, Колега! Дано да намерите подходящ монтьор, който да ремонтира колата. Проблемите обаче са налице и вие сами ги споменавате. На кола Д кат имате премахнат катализатор(DPF). Не е точно сравнението ми, но ще го кажа> все едно да отстраните някоя част от лаптопа си и да се чудите защо не работи. И все пак опитайте с хубава добавка за почистване на дизелова система, аз съм много доволен от тази на Лики Моли-250 мл на цена около 15 лв.
Благодаря ще ползвам с добавката, но вече съм пробвал с какви ли не. Един път с двутактово масло проблема се оправи, но за около 100 км. След това пак се появи

BorislavGiurov
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Яну 2020 01:47
Местоположение: с.Баня
Автомобил: Toyota Corolla Verso II

Проблем загуба на мощност при средни обороти след премахване на ДПФ Avensis 2.2 D-Cat 177

Мнение от BorislavGiurov » 19 Юни 2022 22:48

Имах подобен проблем на 2.2 D-4D 150hp, губеше нялагане на рейла

тойотикс
Мнения: 41
Регистриран на: 11 Юни 2019 19:45
Местоположение: габрово
Автомобил: тойота авенсис д-кат 08г.

Проблем загуба на мощност при средни обороти след премахване на ДПФ Avensis 2.2 D-Cat 177

Мнение от тойотикс » 14 Сеп 2022 18:42

AlexBe написа: 01 Окт 2021 23:02
Shishkovi написа: 11 Сеп 2021 10:32 Привет, Колега! Дано да намерите подходящ монтьор, който да ремонтира колата. Проблемите обаче са налице и вие сами ги споменавате. На кола Д кат имате премахнат катализатор(DPF). Не е точно сравнението ми, но ще го кажа> все едно да отстраните някоя част от лаптопа си и да се чудите защо не работи. И все пак опитайте с хубава добавка за почистване на дизелова система, аз съм много доволен от тази на Лики Моли-250 мл на цена около 15 лв.
Благодаря ще ползвам с добавката, но вече съм пробвал с какви ли не. Един път с двутактово масло проблема се оправи, но за около 100 км. След това пак се появи
нещата не са за добавка,човека дефакто няма какво да чисти затапен егр,махнат дпф и 5та дюза която обича да пикае,тука нещата опират до качественно софуеарно намесване в софия има не е квот да няма и в русе има ,отивш казваш че искаш нов софт с ремап 210 коня с 450 нютона ,хората мерят замерват може да открият нещо,(праят първо него) после постигат по-горе исканите данни от тебе(това са постижимите безопасни за всекидневка),иначе ако тръгнеш с други турбини,кулери може и 280 да докараш,ама полужението ще ти е подобно на сегашното... те така (насочващи стъпки искаш това мога да посъветвам,колата си е твоя ,бюджета също горе посочената манимуполация преди 24/02/22 при полужение че ти взимат дпфа ,тапят егр и дюза,ремап излизаше 1000лв,. в твоята ситуация н.з. как се вика УСПЕХ!!

geniya
Мнения: 296
Регистриран на: 17 Авг 2014 08:38
Местоположение: Асеновград
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Проблем загуба на мощност при средни обороти след премахване на ДПФ Avensis 2.2 D-Cat 177

Мнение от geniya » 08 Ное 2022 07:21

AlexBe написа: 01 Окт 2021 23:02
Shishkovi написа: 11 Сеп 2021 10:32 Привет, Колега! Дано да намерите подходящ монтьор, който да ремонтира колата. Проблемите обаче са налице и вие сами ги споменавате. На кола Д кат имате премахнат катализатор(DPF). Не е точно сравнението ми, но ще го кажа> все едно да отстраните някоя част от лаптопа си и да се чудите защо не работи. И все пак опитайте с хубава добавка за почистване на дизелова система, аз съм много доволен от тази на Лики Моли-250 мл на цена около 15 лв.
Благодаря ще ползвам с добавката, но вече съм пробвал с какви ли не. Един път с двутактово масло проблема се оправи, но за около 100 км. След това пак се появи
Оправянето след добавянето на маслото може да се е получило случайно. След като набие грешката при дълъг път, има ли кой да прочете номер на грешката, и да направи диагностика с живи данни в движение? Вероятността да е датчик за налягане на рейла е много голяма, също се тества задължително и налягането на SCV клапана. На този ДВГ дюзите са пиезо и вероятността някоя да прекъсва при натоварване е много голяма, стендовете вероятно няма да могат да я хванат като прекъсва електрически. Повечето сервизи трият грешките и се почва едно сменяне на части, да не ти е майко работа. Без да се чете по време на движение, ще се сменят части за хиляди левове. Тия моменти с чипосването не са много ОК, защото после се получават допълнителни проблеми и всеки ще вдига рамене.
Toyota Corolla Verso 2004, 2.0D4D 116hp -----------> Toyota Rav4 XA30 2008, 2.2 D4D 136hp /No DPF/

Vesko1991
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Фев 2024 11:34
Местоположение: Slatina
Автомобил: 2.2 d cat
Благодарил/а: 1 път

Проблем загуба на мощност при средни обороти след премахване на ДПФ Avensis 2.2 D-Cat 177

Мнение от Vesko1991 » 26 Фев 2024 11:59

AlexBe, Откри ли проблема с забиването по време на движение?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], r34c7 и 27 госта