Проблем с втора ламбда сонда Toyota urban cruiser 1.33 бензин

daam
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Юли 2021 16:44
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Toyota urban cruiser

Проблем с втора ламбда сонда Toyota urban cruiser 1.33 бензин

Мнение от daam » 04 Юли 2021 17:31

Здравейте нов съм в форума имам нужда от компетентен съвет. Става въпрос за Toyota urban cruiser 1.33 бензин закупих е нов внос преди няколко месеца, смених масло и филтри момчето не можа да смени въздушният филтър и се наложи да откачи буксата на дебитомера, след това отново е постави отбелязвам го защо не зная дали е възможно да е прекъснал някоя жица при слагането и проблема да идва от там. Та след смяната на маслото и филтрите при изминаване не повече от 5 километра ми светнаха 3 лампи VSC, chek и третата не и знам името. Веднага се върнах да погледнат все пак бях минал над 150 километра и нищо не светна помислих че нещо са забравили да закачат. Диагностиката показа грешка втора ламбда сонда при което е изчисти и ми каза че е възможно да светнат от лошо гориво. Карах си карах изминах 100, 150 км и хоп отново. Отидох в същия сервиз за да видим дали е същата грешка, оказа се същата ламбда сонда. И така светна трети път смених сервиза на диагностиката се показа отново въпросната ламбда сонда смених е около 130 лева на вятъра . И карам си карам и хоп пусти лампи след 100 тина километра. Отидох в трети сервиз за почистване на катализатори при което ми казаха, че на бензиновите коли се стопяват и не ги почистват момчето беше много дружелюбно и ми каза да сложа втулка емулатор с катализатор. Кво до правя поръчах от интернет сложихме втулката покарах си малко и пусти лампи пак светнаха. В такава степен ме изнервят, че сложих черно тиксо върху тях да не мигат, за коледа ще го махна да е по празнично. АКО НЯКОЙ СЕ Е СРЕЩАЛ С ТОЗИ ПРОБЛЕМ НЕКА ПИШЕ. ЩЕ СЪМ ПОВЕЧЕ ОТ БЛАГОДАРЕН. :))))

r34c7
Мнения: 226
Регистриран на: 09 Фев 2017 18:43
Местоположение: Дупница
Автомобил: AT220 4A-FE
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Проблем с втора ламбда сонда Toyota urban cruiser 1.33 бензин

Мнение от r34c7 » 05 Юли 2021 11:12

Имаш ли точните номера на грешките, които сте видяли с диагностиката?
Щом сте сменили ламбда сондата и проблема остава може проблема да не е в самата сонда, а в показанията, които измерва. Отиди да закачат колата на techstream някъде където разбират (щом си от Пазарджик може и в Тиксим) и вижте по живите данни какви стойности измерва сондата. На друга марка автомобил имах подобен проблем и грешката сочеща към ламбда сондата се оправи след ревизия на запалителната система, но чак след като на живи данни видяхме стойностите, които сондата измерва.
Баба Яга - Изображение

daam
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Юли 2021 16:44
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Toyota urban cruiser

Проблем с втора ламбда сонда Toyota urban cruiser 1.33 бензин

Мнение от daam » 05 Юли 2021 16:12

Благодаря колега за съвета, до колкото си спомням при смяната на ламбда сондата момчето от сервиза погледна показанията които измерва новата, грешката беше някаква обща U7007, U0007 не помня точно. Мисля че не е добре да светят лампите понеже се натрупват и други грешки, старт стоп системата като спра не гасне колата на кръстовище, тази екстра и без това не ми допада, но щом изтрием грешката започва да работи . При обслужването ми казаха, че е хубаво да сменя и свещите, но не ги смених ще търся друг по професионален сервиз да погледнат запалителната система с малко по професионална диагностика.

electric
Мнения: 72
Регистриран на: 22 Юли 2015 13:57

Проблем с втора ламбда сонда Toyota urban cruiser 1.33 бензин

Мнение от electric » 16 Юли 2021 09:22

daam написа: 05 Юли 2021 16:12 Благодаря колега за съвета, до колкото си спомням при смяната на ламбда сондата момчето от сервиза погледна показанията които измерва новата, грешката беше някаква обща U7007, U0007 не помня точно. Мисля че не е добре да светят лампите понеже се натрупват и други грешки, старт стоп системата като спра не гасне колата на кръстовище, тази екстра и без това не ми допада, но щом изтрием грешката започва да работи . При обслужването ми казаха, че е хубаво да сменя и свещите, но не ги смених ще търся друг по професионален сервиз да погледнат запалителната система с малко по професионална диагностика.
грешката вероятно е за висок волтаж, и при мен се случва. Като покарах на бензин се оправи, след над 200 км пак светна. И така си прави цикли. Вероятен проблем темп датчик на двигателя и смесообразуващата ламбда сонда

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot], Google [Bot] и 53 госта