Toyota avensis t22 със двигател от celica?

Stanislav96
Мнения: 61
Регистриран на: 17 Фев 2020 19:43
Местоположение: Казанлък
Автомобил: Toyota avensis t22 1.8vvti

Toyota avensis t22 със двигател от celica?

Мнение от Stanislav96 » 02 Юли 2021 15:20

Здравейте колеги!
Искам да отворя една на тема на която размишлявам от доста време , възможно ли е двигател 2zz-ge 1.8vvtl-i 192 коня от Toyota Celica да се прехвърли на Toyota avensis t22 1.8vvti 129коня.Надявам се че темата е на правилното място . Благодаря!

r34c7
Мнения: 226
Регистриран на: 09 Фев 2017 18:43
Местоположение: Дупница
Автомобил: AT220 4A-FE
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Toyota avensis t22 със двигател от celica?

Мнение от r34c7 » 03 Юли 2021 22:49

Възможно е, но е препоръчително да имаш цяла Селика на разположение за донор. Ще са ти нужни най-малко оборудван мотор, компютър и инсталация като според мен има голям шанс да можеш използваш оригиналната кутия от 1zz avensis. Мисля че единствената разлика e, че кутията на 2zz е със 6 скорости и това е популярна модификация при MR-2. Инсталация можеш да използваш от 1zz, но трябва да добавиш кабели за управление на VVL системата, което аз не бих се заел да правя.

Не знам какви са разликите в монтажа на 1zz в купето на avensis t220 сравнени с монтажа му в купе на celica t230, но ако ти излезне късмета всичко нужно ще e взаимозаменяемo с използваното от 2zz в celica и ще можеш да ги насадиш от едното на другото. Ако не се окаже така трябва да си добър в рязането и заваряването.

В чуждите форуми отдавна е популярна темата за конверсия от 1zz към 2zz на Celica и е покрита с много подробности.
Баба Яга - Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта