Грешка P0010 Rav4 2.0 VVT-I бензин 152 к,с,

Rosti
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Апр 2021 15:02
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 2.0 VVT-I + АГУ

Грешка P0010 Rav4 2.0 VVT-I бензин 152 к,с,

Мнение от Rosti » 20 Май 2021 13:00

Здравейте,

Всичко започна малко след като закупих колта и профилактично я заведох за смяна на свещи и чистене на дросел (в последствие се оказа, че това няма връзка с проблема).
Светнага ми Check 4x4, Check VSC, Check Engine. Грешката е P0010 OBD-II Trouble Code: "A" Camshaft Position Actuator Circuit (Bank 1)

В следващият сервиз, където отидох (Pit Stop Auto) ми казаха, че имат съмнения за повреда в компютъра (ECU). Кабелът на VVTI е бил замасил, след което са го поправили. След ремонта не достига ток за управлението на клапана. Проверени кабели. Проверен клапан.
(Пояснявам от обяснението на майстора - Ток по кабела има. Когато се закачи контролна лампа - светва. Но под товар не достига достатъчно ток)

В последстие търсих 2ро и 3то мнение като проверихме разни сензори, сменихме маслото и почистихме двигателя. В крайна сметка отидох то ТМ ауто Изток, където отново потвърдиха проблем с компютъра.

Автомобилът има газова, докато карам и подавам газ грешките изчезват (компютъра на газовата ги трие). В момента в който отпусна газта и светват отново.

По принцип ще търся компютър (89664-42D40) но нещо не ми дава мира. Няма гаранция дали след смяна на ECU ще се оправи. Мисля си как ли е ремонтиран кабелът и дали не е от него?! Мисля си, че в първият сериз, къдео сменях свещите, кабелът е бил леко закъсан, и там е станала белята с кабела. Незнам как точно е поправен.

Ако някой може да помогне по някакъв начин ще бъде чудесно!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта