Загуба на ускорение

ByronViggo
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Апр 2021 18:59
Местоположение: New York

Загуба на ускорение

Мнение от ByronViggo » 29 Апр 2021 19:11

Здравейте! Имам следният проблем:имам Тойота Авенсис 2.0 d4d,116, 2005г .Появи се загуба на ускорение във високите обороти колата почва да тресе и да не иска да върви.При силно исфорсиране се оправя но за кратко,гася паля на ново и след две минути пак същото.Закарах я на сервиз при откачане на дебитомера колата заработи нормално и не прекъсва.Закупих нов дебитомер Денсо нямаше проблем но след 1-2 км изминат път пак започна по абсолютно същият начин.Казаха ми че имало два клапана на подкачващата помпа които ако се сменят може и да се оправи.Мисълта ми е дали някой от вас е имал същият проблем защото не искам да прибързвам да купувам части защото са скъпи и искам да се уверя със сигурност дали е от тях.Ако някой има или е имал същият проблем нека даде съвет.И за последно да отбележа че колата няма проблеми с паленето със или без закачена букса на дебитомера.Благидаря !

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Загуба на ускорение

Мнение от veso_hds » 29 Апр 2021 19:29

Твърде вероятно е да е от двата клапана.В България не са толкова скъпи-около 400лв. двата.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

vfr800
Мнения: 456
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 63 пъти

Загуба на ускорение

Мнение от vfr800 » 29 Апр 2021 22:56

veso_hds написа: 29 Апр 2021 19:29 Твърде вероятно е да е от двата клапана.В България не са толкова скъпи-около 400лв. двата.
Зависи от гледната точка. Ако идваш от Тойота Карина бензин или Опел Астра бензин 400лв ти се струват много сериозен ремонт. Дизеловите автомобили променят представата за поддържка, но много хора все още не успяват да го проумеят това.

Аватар
the_fast_r1
Мнения: 52
Регистриран на: 31 Дек 2018 01:47
Местоположение: Варна
Автомобил: RAV4 II D4D-116 HP

Загуба на ускорение

Мнение от the_fast_r1 » 06 Май 2021 01:32

По принцип най-добре е качествената диагностика, стига да има кой да я направи, а не само да ти вземе парите и да ти каже - "Не можем да установим, от какво е проблема - ела пак". Това ми го казаха на мен в КарКом - Варна /представителството на Тойота/. tooth.gif

За да не се дават едни пари на вятъра за здрави части, си намери кадърен майстор, който да диагностицира проблема, ако ти нищо не разбираш! Идеята е да е майстор, а не монтьор на принципа "проблема е в това дай да го сменим" и после след 2-3 км. - пак същото... Ще е хубаво колегата да напише от къде е, защото в "New York" не познавам майсторите. :whistle:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта