Тоyota Yaris XP90- понякога играят оборотите и гасне на свободен ход

ungamunga
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Сеп 2020 22:29
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Yaris XP90 1.3 VVTi

Тоyota Yaris XP90- понякога играят оборотите и гасне на свободен ход

Мнение от ungamunga » 03 Сеп 2020 22:42

Привет! Този проблем с появяваше много рядко преди но в последно време се учести. Колата гасне основно на свободен ход на светофари, понякога в движение падата обороти се се усеща като по-разко биене на спирачки. Първи собственик съм. Колата е на 195к км, обслужвана е редовно. 1.3 VVti 87 к.с., ръчка.

Пъ.Свещите са сменени преди 20к км с възможно най-скъшите иридиеви такива, уж за 100к км. Дроселовата клапа е изчистена. Скоро имаше проблем със запалването на колата, при замерване в сервиз, се оказа, че допълнителна аларма прекъсва токове и за това не пали при завъртане на ключа. Беше сменен клемореда, допълнителната аларма е премахната и сега няма грижи. Казаха, че може да има отношение към проблем с гасненето, но не е така, пробелма остава. При диагностика - никакви грешки не излизат. Преди беше ходил до ТМ ауто, там нищо подозрително не откриха.

Сервизджията ми каза, че ако има проблем с бобината, компютърът щял да покаже грешка. Подозира горивната помпа. Дайте акъл какво може да е? Препоръкйа за сервиз, в който все пак да не ти одират кожата като TM auto?

Shishkovi
Мнения: 178
Регистриран на: 02 Дек 2019 10:42
Местоположение: Казанък
Автомобил: Toyota Yaris 1,4 D4D MMT
Благодарил/а: 8 пъти

Тоyota Yaris XP90- понякога играят оборотите и гасне на свободен ход

Мнение от Shishkovi » 31 Окт 2020 12:56

Здравей, Колега! Неприятен е проблема и явно труден за откриване. Жалко, че никой за 2 месеца не е дал предполоожение. Съветвам те да замениш бензиновия филтър, ако е замърсен е възможно да гасне мотора на свободен ход. П.с. личен опит от първата ми кола. Успех

ТТодоров
Мнения: 194
Регистриран на: 09 Авг 2016 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 36 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Тоyota Yaris XP90- понякога играят оборотите и гасне на свободен ход

Мнение от ТТодоров » 07 Ное 2020 07:45

да смени горивния, него често го забравят вовеки хората.

при моето Ярисче това помогна за клатенето на оборотите.

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Тоyota Yaris XP90- понякога играят оборотите и гасне на свободен ход

Мнение от urb » 07 Ное 2020 08:39

Аз залагам и на това да дърпа въздух отнякъде, или проблем в газоразпределението ако компресията е ОК.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 41 госта