2,2 D-cat RAV4 гасне внезапно след дълъг път

Diliankors
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Юни 2020 15:27
Местоположение: София
Автомобил: Тойота рав4

2,2 D-cat RAV4 гасне внезапно след дълъг път

Мнение от Diliankors » 28 Юни 2020 20:27

Здравейте, някой да се е сблъсквал със следния проблем на 2.2 d-cat 177 коня:
След каране на дълъг път при спиране на място колата изгасва(не го прави всеки път). След това пали нормално от първия път. Понякога от втори или трети опит, но пали. Лампи по таблото не светят. Имам този проблем от известно време. Изчистих егр преди 600 км и сякаш беше изчезнал - мислих си че е от него, но днес отново изгасна на първия светофар след 120 км безпроблемно каране, запали веднага и продължих към дома. След като свалих багажа без да я гася и поех към гаража изгасна отново и запали от третия път като при неуспешните опити стартерът въртеше, сякаш няма гориво. Колата няма проблем с запалването сутрин, няма прекъсвания, има мощност и харчи малко нафта и винаги е с над 2/3 резервоар гориво. Карам само с дизел ОМВ макс моушън и слагам добавка бдц на бардал от както съм я купил. Моля Ви за съвет или препоръка към конкретен сервиз в София. Предстои ми да возя бебе с тази кола и съм крайно притеснен. Благодаря за отделеното време.

Аватар
Petarec
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Фев 2016 23:09
Местоположение: Шумен

2,2 D-cat RAV4 гасне внезапно след дълъг път

Мнение от Petarec » 29 Юни 2020 16:56

Имах същия проблем с гасненето на празен ход на двигател 2.0 D4D - 126 hp, след компетентна диагностика с разчитане на живи данни се оказа, че клапана регулиращ налягането в рейла не реагира адекватно, след смяната му с нов проблема при мен бе решен.

Аватар
valioman
Мнения: 71
Регистриран на: 01 Фев 2015 23:13
Местоположение: Сливен
Автомобил: Toyota Corolla Verso 1CD-FTV
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

2,2 D-cat RAV4 гасне внезапно след дълъг път

Мнение от valioman » 29 Юни 2020 17:20

Е при наличие на проблем или изменение в показателите на датчиците би трябвало да има записана грешка.Направи диагностика и виж дали има записани грешки.Не всички грешки "палят лампа". Другото което ме замисля е въздух между филтъра и помпата . И просто хрумка ... дали не е проблем с имобилайзера .. и да гаси колата .
Toyota Corolla Verso D4D 2003г.

Diliankors
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Юни 2020 15:27
Местоположение: София
Автомобил: Тойота рав4

2,2 D-cat RAV4 гасне внезапно след дълъг път

Мнение от Diliankors » 30 Юни 2020 10:09

Вчера с едно доста читаво момче - диагностик гледахме живи данни. За щастие изгасна и пред него. Не записа грешки, но по данните се установи, че е клапана за налягане SCV - изменяше постоянно стойностите и ги изпусна в един момент. След това не искаше да запали (не правеше никакво налягане). След като му "спрях тока" - с бутона(колата е с безключово палене) и пробвах отново - запали без проблем.
Благодаря много за насоките, колеги!
Сега ще търся клапана и моля ако някой знае от къде да го купя да ми помогне.
Лек и успешен ден на всички!

Аватар
valioman
Мнения: 71
Регистриран на: 01 Фев 2015 23:13
Местоположение: Сливен
Автомобил: Toyota Corolla Verso 1CD-FTV
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

2,2 D-cat RAV4 гасне внезапно след дълъг път

Мнение от valioman » 30 Юни 2020 14:16

Странно , при мен когато имах проблем с SCV си ми записа грешка ... не помня кой номер но си беше точно свързано с налягането на горивото.Погледнете дали има стойност target pressure и сравнете с моментното налягане .. това при различни обороти.Би трябвало да са еднакви или с малки отклонения.Ако има големи отклонения си за SCV клапан.
Toyota Corolla Verso D4D 2003г.

Diliankors
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Юни 2020 15:27
Местоположение: София
Автомобил: Тойота рав4

2,2 D-cat RAV4 гасне внезапно след дълъг път

Мнение от Diliankors » 30 Юни 2020 15:17

Точно така направихме. Сега само остава да намеря от къде да купя въпросния клапан? Някакви препоръки? Дали да е оригинален или съвместим и в какъв ценови диапазон варират?
Благодаря.

donibrasco
Мнения: 142
Регистриран на: 24 Юли 2016 12:51
Местоположение: пазарджик
Получена  благодарност: 1 път

2,2 D-cat RAV4 гасне внезапно след дълъг път

Мнение от donibrasco » 01 Юли 2020 11:35

От 6 месеца карам с китайски клапан , на външен вид ,нямат разлика .Преди да поръчам клапана се консултирах с колега от форума, който ми бе казал че кара от 2 години със същия и не е имал никакви проблеми.
viewtopic.php?f=23&t=36261&hilit=scv+alliexpress
Т25 Комби 2ADFTV non dpf

Diliankors
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Юни 2020 15:27
Местоположение: София
Автомобил: Тойота рав4

2,2 D-cat RAV4 гасне внезапно след дълъг път

Мнение от Diliankors » 01 Юли 2020 14:59

Благодаря за информацията. Ще поръчам китаец, а оригиналния ще го изчистя и ще го пазя за резерва.

Diliankors
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Юни 2020 15:27
Местоположение: София
Автомобил: Тойота рав4

2,2 D-cat RAV4 гасне внезапно след дълъг път

Мнение от Diliankors » 13 Юли 2020 11:50

Давам обрата връзка - след смяна на SCV клапанчето с китайско - колата вече не гасне спонтанно (поне за сега). Върви по същия начин и сякаш няма разлика в разхода на гориво. Преди смяната извадих клемата на акумулатора и след това запали безпроблемно. Някъде пише, че трябва да се "обучи". Аз не съм обучавал - просто действах с изключен акумулатор. Моля ако някой знае дали трябва да правя някакви обучения и настройки да ми пише за да си ги направя.

Стако
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Май 2021 17:53
Местоположение: Попово

2,2 D-cat RAV4 гасне внезапно след дълъг път

Мнение от Стако » 13 Юли 2021 08:24

Имам същия проблем с гасненето след дълго пътуване и на първия светофар угасва или ако е загряла на място като работи при потегляне пак гасне мотора dcat 177ks можели линк към магазин или сайт за този клапан
 ! Съобщение от: slowtraveler
Защо трябва да пускате доклад срещу горното мнение с горният текст, след като можехте просто да попитате в темата?! Докладът Ви е преобразуван в това мнение..

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта