Изхвърляне на антифриз през разширителният съд на Тойота рав 4

Бързака
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Мар 2020 19:56
Местоположение: Русе
Автомобил: Тойота Рав 4

Изхвърляне на антифриз през разширителният съд на Тойота рав 4

Мнение от Бързака » 12 Мар 2020 20:10

Здравейте имам Тойота Рав 4 Д4Д 2013 година, антифриза завира и го изхвърля през разширителният съд и съмненията са ми на 100 процента за сдухана гарнитура. От Русе съм и ще съм благодарен някой да ме ориентира към читав майстор при които е правил такъв ремонт в района.

toyotazo
Мнения: 9
Регистриран на: 07 Апр 2020 21:01
Местоположение: Русе
Автомобил: RAV4 D-CAT 4WD

Изхвърляне на антифриз през разширителният съд на Тойота рав 4

Мнение от toyotazo » 07 Апр 2020 21:56

Бързака написа: 12 Мар 2020 20:10 Здравейте имам Тойота Рав 4 Д4Д 2013 година, антифриза завира и го изхвърля през разширителният съд и съмненията са ми на 100 процента за сдухана гарнитура. От Русе съм и ще съм благодарен някой да ме ориентира към читав майстор при които е правил такъв ремонт в района.
Нагоре
По принцип логиката ти е правилна, има само едно изключение - прецакана капачка на разширителния съд. Пробвай първо с нея.

bultrastyle
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2018 20:09
Местоположение: Пловдив

Изхвърляне на антифриз през разширителният съд на Тойота рав 4

Мнение от bultrastyle » 08 Апр 2020 09:26

Колега направи следният тест-развий капачката сутрин след като колата е престояла десетина часа без да е работила и ако изсъска работата е ясна.Имаш остатъчно налягане в системата от глава или гарнитура.

Johan
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Фев 2019 17:45
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Авенсис d-cat

Изхвърляне на антифриз през разширителният съд на Тойота рав 4

Мнение от Johan » 14 Юни 2020 22:54

Колеги имам същия проблем .С d-cat съм 2.2 177 коня. Изхвърля течността през разш.съд.Вчера бях в сервиза провериха с химията за газове,няма..Смениха ми капачката с оригинална,измиха външно радиаторите.Мислех ,че всичко е наред докато днес отворих да проверя и....отново е изхвърлила антифриз.Вече не знам от какво е .Утре пак ще ходя в сервиза и ще видим...Ще пиша.Ако някой има предположения нека пише. Аз съм в шах.

Johan
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Фев 2019 17:45
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Авенсис d-cat

Изхвърляне на антифриз през разширителният съд на Тойота рав 4

Мнение от Johan » 14 Юни 2020 22:56

За да не губя течността напразно съм мушнал маркуча от съда в едно шише и го връщам обратно

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта