Проблем при студен двигател. Тойота Ярйс 1.0 VVTi

anlok
Мнения: 21
Регистриран на: 16 Май 2016 18:33
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 2 пъти

Проблем при студен двигател. Тойота Ярйс 1.0 VVTi

Мнение от anlok » 08 Фев 2020 18:29

Здравейте!
Много съм доволен от колата, но този проблем ме притеснява. Проблемът е този: Сутрин, сега когато е зима, при запалване, когато двигателят е студен колата не влиза в обичайните обороти ами работи неравномерно. Като дам газ да вдигна оборотите,аха, аха, да загасне, докато не натисна педала по-сериозно. След неравномерна работа на двигателя 4-5 минути всичко си влиза в обороти. Гасиш, палиш, всичко си е наред. Ходих на диагностика да не би някакъв датчик да прави проблем, всичко си е наред, грешки-0. Диагностика правих в прехвален сервиз в Пазарджик( Самараавто), където за 10 минути те дерат с 50 лв. Никога вече няма да посетя този сервиз. Разстоянието от нас до сервиза беше 20 км. Двигателят беше топъл, но за моя изненада след като ми показа, че чека не дава грешки, след на поредното запалване на двигателя проблемът се появи. Оглежда, чисти дебитомера, пръска със спрей по всмукателните тръби и доста несигурно отсече, че трябва да потърся монтьор и да сменя гарнитурите на тези всмукателни тръби, и че проблемът с неравномерната работа на двигателя при запалване идва от тях. Молбата ми е ако някой е имал подобен проблем да сподели как се е справил.
Благодаря!

ТТодоров
Мнения: 194
Регистриран на: 09 Авг 2016 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 36 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Проблем при студен двигател. Тойота Ярйс 1.0 VVTi

Мнение от ТТодоров » 08 Фев 2020 21:01

аз имах подобен проблем.
смених гарнитура на всмукателния, заедно със свещи и горивен филтър и сега е в пъти по добре.

Анонимен1

Проблем при студен двигател. Тойота Ярйс 1.0 VVTi

Мнение от Анонимен1 » 08 Фев 2020 21:07

горивния филтър продава ли се отделно и намира ли се по пазара, че преди време смених бензиновата помпа, но филтър така и не намериха

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 34 госта