Изгасване на двигателя по време на движение

ИлиянК
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Яну 2020 07:57
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Auris 2008

Изгасване на двигателя по време на движение

Мнение от ИлиянК » 21 Яну 2020 13:57

Здравейте,

Извинявам се, ако вече е обсъждана тази тема, но след като се разрових не успях да открия търсеното от мен.
Имам проблем с Toyota Auris 2008, 1.4 дизел.

Колата ми е внос от Словения, като си вървеше идеално, но след няколко седмици запозна да ми светва лампата оранжевата лампа, и да ми изписва Check engine. Така лампата се включваше от време на време, изгасваше, пак се включваше, понякога двигателя губеше обороти и колата гаснеше, а понякога просто си светеше. В последно време обаче проблема стана доста сериозен, като сега тази лампа свети постоянно, а колата гасна буквално със самото тръгване. Изминава не повече от 5 мл., губи мощност и гасне. След което за да запаля трябва да изключа двигателя напълно, да изчакам няколко секунди, да запаля, да оставя за поработи малко и след това да потегля. Като следващите пъти успявам да измина около 500-600 м. и пак същото.

Закарах я при човека, с който от години ни поддържа колите и той закачи колата, като при него излизаше грешка на две дюзи. Ходих в представителството на Toyota, където грешката започна да се показва на три дюзи. Там ми казаха, че няма как да има грешка едновременно на няколко дюзи и според тях има проблем с кабелите или компютъра.
Закарах колата отново при моя майстор, които е прегледал всички кабели, като ги е проверявал за съпротивление, но не е открил прекъснат кабел. Според него има проблем с компютъра на колата.

И сега да достигнем до същината на въпроса. Имали ли сте подобен проблем? Или имате ли представа какво точно може да предизвика то прекъсване?
Прикачени файлове
83355129_163604051595754_3837916839367671808_n.jpg
83355129_163604051595754_3837916839367671808_n.jpg (73.59 KiB) Преглеждано 5225 пъти

Shishkovi
Мнения: 178
Регистриран на: 02 Дек 2019 10:42
Местоположение: Казанък
Автомобил: Toyota Yaris 1,4 D4D MMT
Благодарил/а: 8 пъти

Изгасване на двигателя по време на движение

Мнение от Shishkovi » 21 Яну 2020 15:12

Здравей, Колега! Добре дошъл в Тойота форум България ! Много кофти изглежда ситуацията с колата ти ! Конкретен съвет не мога да ти дам! Малко, обаче ще те разкритикувам, относно късната ти реакция ! Трябвало е по-раничко да прегледате Ауриса и да търсите упорито защо свети чек енджина! И все пак като бяхте при баш докторите в Тойота сервиз, нека по-обстойно да прегледат пациентката ! Успех с ремонта и скоро да си я возиш колицата!

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Изгасване на двигателя по време на движение

Мнение от iovkito » 21 Яну 2020 15:44

В тойота правилно са казали, че проблемът ще излезе електрически, те и грешките това показват. Трябва някой да се поразрови хубаво, за да открие каква е причината. Иначе, тези коли гаснат в движение при подаване на пълна газ и заминала дюза, защото излишното гориво през нея е много и налягането в рейла пада. В този случай, разбира се, причината е по-проста, а именно, че дюзите изобщо не пръскат нафта.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

memorex

Изгасване на двигателя по време на движение

Мнение от memorex » 21 Яну 2020 16:25

Здр.
Проблема вероятно идва от т.н. Injector driver ECU или компютъра управляващ дюзите.Когато същия модул даде грешка светва чека и колата гасне Има вариант да не е дефектирал модула а да е замърсена буксата или поради течаща дюза/и да спира работа .Има и малка надежда ако се разкачи отбуксата ,изчака се и отново се закачи , да се оправи.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Изгасване на двигателя по време на движение

Мнение от slowtraveler » 21 Яну 2020 17:20

Ако е вярно декодирането на диагностиката - показва 'прекъснат кабел' към няколко дюзи... Затова и аз бих се насочил към куплунг и/или кабели...
Какво дава freeze frame?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

svetli_kn
Мнения: 8
Регистриран на: 04 Авг 2020 18:40
Местоположение: Кюстендил
Автомобил: Тойота Превия

Изгасване на двигателя по време на движение

Мнение от svetli_kn » 27 Авг 2020 06:44

Здравейте, колеги!
Ще си позволя да използвам темата на колегата. От няма и месец съм собственик на Тойота Превия D4D 116 к.с. 2001г. След като си я докарах от София я напълних до горе с дизел. Минал съм й 100км с пълен резервоар и вчера на няколко пъти ми се включва Чека и колата моментално изгасва. След наново запалване стартира нормално докато си реши (не след дълго пак се включва). Оставих я на ниски обороти да работи и за 4/5 мин не изгасна. След като потегли от ново се включи Чека.
Можете ли да ми дадете насока и идеи какво може да е? Ще се пробвам да отида до местния майстор да видя дали ще я закачи на диагностика, за да видя какво ще покаже.
Благодаря за съдействието.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Изгасване на двигателя по време на движение

Мнение от veso_hds » 27 Авг 2020 19:23

Първо диагностика.Най-вероятно SCV клапани или дюзи.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

svetli_kn
Мнения: 8
Регистриран на: 04 Авг 2020 18:40
Местоположение: Кюстендил
Автомобил: Тойота Превия

Изгасване на двигателя по време на движение

Мнение от svetli_kn » 27 Авг 2020 22:26

veso_hds, благодаря за бързата насока. Майстора ми каза да отида в понеделник и да ме закачи на диагностика, но не давал гаранция, че щяло да покаже нещо. Също ми каза, че на дали някой в Кюстендил ще ми помогне. Да видим до понеделник.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Изгасване на двигателя по време на движение

Мнение от veso_hds » 27 Авг 2020 23:01

След като е светнал чека,значи има записана грешка.От какво толкова се плаши твоя майстор.Това е 20 годишен мотор на тойота,здрав и надежден.Пиши в понеделник.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

svetli_kn
Мнения: 8
Регистриран на: 04 Авг 2020 18:40
Местоположение: Кюстендил
Автомобил: Тойота Превия

Изгасване на двигателя по време на движение

Мнение от svetli_kn » 28 Авг 2020 20:32

veso_hds, днес съседа ме заведе до едно момче дали може да ме закачи на диагностика. След като го направи показа грешка P1215. Изчистия, но пак се скъса да гасне. При пускане на климатроник, приморски обороти и пускане на перката, при вдигане на 3000 обороти и след това падане на по-ниски и подаване на газ пак гасне. Тамън си помисля, че го прави при определени условия и после случи още нещо или пък не го прави. Вече не знам какво да си мисля. Казаха ми за едни хора, които работят по компютри, та утре ще ги проверя. Ако някой има съвет да споделя.

svetli_kn
Мнения: 8
Регистриран на: 04 Авг 2020 18:40
Местоположение: Кюстендил
Автомобил: Тойота Превия

Изгасване на двигателя по време на движение

Мнение от svetli_kn » 31 Авг 2020 16:00

Проблема е оправен. След като се свързах по фейсас "EcuTech Performance Studio" ме посъветваха да проверя първо масата на двигателя. Свалих декоративния капак и се оказа, че е била хлабава. След като я стегна колата заспа. Утре ще я тествам до София. Бих прикачил снимки, но не знам как става.
Благодаря за съветите.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта