Регулиране на клапани на 1ZZFE

miroslavmin
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Сеп 2018 20:44
Местоположение: Русе

Регулиране на клапани на 1ZZFE

Мнение от miroslavmin » 10 Дек 2019 09:03

Здравейте.Да попитам на въпросния двигател,който се обсъжда тук 1ZZFE,клапаните подлежат ли на ръчен реглаж или са маслени саморегулируеми.Благодаря!
 ! Съобщение от: slowtraveler
мненията са отделени в друга тема, защото нямат връзка с мястото, където бяхте пуснали въпроса...

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Отново за VVTi и маслото (заводски дефект)

Мнение от urb » 10 Дек 2019 10:17

Аз си взех за Королката Eneos Premium Hyper 5x40 и ще споделя дали ще има подобрение. Досега бях на Castrol Magnatec 5x40 - добре работи двигателя, но си го гори по 300 грама/1000 км някъде.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Отново за VVTi и маслото (заводски дефект)

Мнение от Оги » 10 Дек 2019 11:11

miroslavmin написа: 10 Дек 2019 09:03 Здравейте.Да попитам на въпросния двигател,който се обсъжда тук 1ZZFE,клапаните подлежат ли на ръчен реглаж или са маслени саморегулируеми.Благодаря!
С пулове.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

miroslavmin
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Сеп 2018 20:44
Местоположение: Русе

Отново за VVTi и маслото (заводски дефект)

Мнение от miroslavmin » 10 Дек 2019 12:20

Оги написа: 10 Дек 2019 11:11С пулове.
Тоест ако има нужда се махат старите пулове и се слагат нови ли?
Тези пулове като резервна част ли да ги търся?

Аватар
Ruderford
Мнения: 57
Регистриран на: 12 Яну 2019 10:36
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis 2007г./1.8/129k.s.
Благодарил/а: 3 пъти

Регулиране на клапани на 1ZZFE

Мнение от Ruderford » 15 Мар 2020 19:32

Здравейте. Относно регулировката на клапаните на въпросния двигател 1ZZFE. Преди няколко дена бях в сервиз за една дреболия и реших да попитам майстора( с уговорката , че човека се занимава едиствено и само с Тойота и е работил и 5-6 години във фирмения сервиз), дали трябва да се правят регулировка на клапаните на даден пробег, защото съм чел тук там, че се препоръчва такава на около 100 000км.(моята е на 140 000км. истински) Човека се засмя и ми отговори , че "двигател не се отваря току-така за щяло и нещяло и регулировките са направени много прецизно и се налага такава само ако започне да се чуват да тракат евентуално". Не, че съм тръгнал да ги регулирам, да "чукно на дърво" всичко е ОК :thumbsup: , но мислех за всеки случай да подсигуря двигателя и за това и го попитах. След това пак рових яко в Интернет и попаднах на следното и то на няколко места :
"Пoвишeнoтo кoличecтвo шyм и чyкaнe нa двигaтeля пoчти винaги e cвъpзaнo c изнocвaнeтo нa вepигaтa. Чecтo тeзи пpoблeми ce пpoявявaт пpи пpoбeзи oт 150 000 км или пoвeчe. Тoзи пpoблeм ce peшaвa чpeз пoдмянa нa вepигaтa зa cинxpoнизaция и нeйния oбтeгaч. Мoжe би въпpocът e в oбтeгaчитe нa кoлaнитe. Тя ce peшaвa и чpeз нeйнaтa пoдмянa. Пoгpeшнo cxвaщaнe, чe клaпaнитe тpябвa дa ce peгyлиpaт чecтo. Пpи 1ZZ тaзи пpoцeдypa e изключитeлнo pядкa."
Та въпроса ми е....някой има ли някакъв друг поглед на нещата и съответно лични проблеми.. unsure.gif blush.gif

Silis
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Яну 2021 07:48
Местоположение: Силистра
Автомобил: Celica

Регулиране на клапани на 1ZZFE

Мнение от Silis » 16 Яну 2021 17:44

Здравейте колеги! Отскоро имам Селика и чувам шум, за който мисля, че е от клапаните- наподобява шума от забравена найлонова торбичка под капака. Има го при около 2000оборота почти без газ и изчезва при ускоряване след 3000 об. Моля за мнение!

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Регулиране на клапани на 1ZZFE

Мнение от martod » 17 Яну 2021 09:37

Ruderford написа: 15 Мар 2020 19:32 човека се занимава едиствено и само с Тойота и е работил и 5-6 години във фирмения сервиз), дали трябва да се правят регулировка на клапаните на даден пробег, защото съм чел тук там, че се препоръчва такава на около 100 000км.(моята е на 140 000км. истински) Човека се засмя и ми отговори , че "двигател не се отваря току-така за щяло и нещяло и регулировките са направени много прецизно и се налага такава само ако започне да се чуват да тракат евентуално".
Но все пак е човек и греши . :D Ако чакаш да се разтракат може да ги изхвърлиш тези клапани, проблема не им е в разхлабване та да се разтропат, а обратно, натягат, изчезва луфта и по някое време ги издухваш .
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта