РАВ4 - 2006-2008г - бензинов или дизелов двигател

martin_varbanov
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Ное 2019 15:45
Местоположение: Batak

РАВ4 - 2006-2008г - бензинов или дизелов двигател

Мнение от martin_varbanov » 21 Ное 2019 16:54

Здравейте, обмислям покупка на RAV 4 III с бензинов мотор, година на производство 2006-2008г., ако успея да намеря и нещо по-ново ще е добре... Имам няколко въпроса към вас, ако прецените, че вече са задавани/дублирани приемам критика, линкове към съответните теми, които съм засегнал.
Всякаква помощ ще е от голяма полза, защото в момента карам Пежо 407 2.0 HDi, но ми е твърде ниско за района в който живея.

1. За предпочитане ли е бензинов спрямо дизелов агрегат? Този въпрос е породен от факта, че винаги (14г. вече) съм карал дизел на PSA.
Не ми се занимава вече с дизелови агрегати поради скъпа поддръжка, дюзи, демпфери, маховици и прочие... По тази причина се оглеждам да бензинова версия, като съм наясно, че разхода ще е идея по-висок. Но в зимните месеци няма да мисля чак толкова. Годишно навъртам около 12 000км. Нямам и желание да монтирам газова уредба, ако намеря подоходящ автомобил.

2. Скъпа ли е поддръжката на бензиновия агрегат в двете му разновидности 152кс. и 158к.с? До колкото прочетох двигателя е с верига, запознати ли сте с цената за смяната й? Съединителя скъп ли ако се наложи подмяна?

3. За какво трябва да се внимава при избора на бензинова версия? Ясно ми е че се бърка в торбата и каквото излезе, но съм наясно и с доста тънкости при избора на автомобила, който карам в момента, естествено след доста натрупан опит.

Прави ми впечатление, че обявите за бензинови версии се броят на едната ми ръка в сайтовете за автомобили в България. Ще е доста трудно да се намери читава кола. Дори в Италия, където също оглеждам обяви от частни лица масово са D4D двигатели.... Запознат съм със славата на шофьорите в Италия, но баща ми е там от 18г. и чрез негови колеги ще търсим нещо читаво и там.

Ако се досетите за още нещо, което съм пропуснал ще се радвам да допълните тази тема.
Благодаря предварително. :cheers:
 ! Съобщение от: slowtraveler
Моля прочетете Правилата на форума: app.php/rules
Наименованието на темата е променено..

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4917
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

РАВ4 - 2006-2008г - бензинов или дизелов двигател

Мнение от slowtraveler » 21 Ное 2019 17:03

1. На толкова години - твърдо бих заложил на бензина... Амортизирана бензинка обикновено се ремонтира по-евтино от амортизиран дизелак... Разбира се - зависи и от конкретния екземпляр
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта