Ниско налягане на маслото и почукване при първото палене

svilen_c.a@abv.bg
Мнения: 9
Регистриран на: 10 Юни 2019 16:17
Местоположение: Троян
Автомобил: Тойота Авенсис 2.0

Ниско налягане на маслото и почукване при първото палене

Мнение от svilen_c.a@abv.bg » 25 Юли 2019 13:12

ufer написа: 19 Юли 2019 11:33 А при теб има ли някъде по магистралата такава сачма? При мен няма, а в конзолата клапанът е във вид на буталце с една пружинка под него. По принцип те са да пропускат масло при свръхналягане, но "може би" играят и роля в затворено положение да задържат маслото в магистралите за бъдещ нов (студен) старт... Аз първо бих пробвал с друг филтър, даже съм си купил Манн (понеже някои колеги ги хвалят заради вътрешния клапан).
Сменихме филтъра, отново се появи проблема с разликата, че чукането на моменти се заменя с неравномерно бръмчене на оборотите за няколко секунди. Просто липсва налягане и може би това прави работата на мотора в началото неравномерна. В момента не карам колата, за да не причиня допълнителни щети, но обмислям да сложа добавка за прочистване в маслото на двигателя. Ако и това не помогне ще преминем към механична намеса в сервиза. Какво ви е мнението за добавките за масло? Дали може да нанесе някаква щета на двигателя?

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Ниско налягане на маслото и почукване при първото палене

Мнение от ufer » 26 Юли 2019 10:38

Всичко е възможно! Аз имам малко резерви за почистването. Преди 2 години на ежедневката ми (Астра) направих промивка с Бардаал и само след 1 месец маслото стана на боза - изби гарнитурата на главата. Така че вече имам не едно, а 10 наум. Може и да е било случайно съвпадение. Иначе по принцип е полезно, но всеки си носи риска. Някои добавки са много добри, но са доста агресивни и при по стари коли или такива с много километри рисковете се увеличават... :thumbsup:

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Ниско налягане на маслото и почукване при първото палене

Мнение от Hursa » 26 Юли 2019 21:58

► Виж съдържание
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Ниско налягане на маслото и почукване при първото палене

Мнение от ufer » 29 Юли 2019 08:31

На този етап нямам детайлиран чертеж на системата. При мен тази конзола е свързана с маслен радиатор, а той от своя страна е свързан с картера. А добавките не са проблем за елементите на маслената система, а най-вече за стари и изпечени гарнитури...

svilen_c.a@abv.bg
Мнения: 9
Регистриран на: 10 Юни 2019 16:17
Местоположение: Троян
Автомобил: Тойота Авенсис 2.0

Ниско налягане на маслото и почукване при първото палене

Мнение от svilen_c.a@abv.bg » 30 Юли 2019 14:18

Не съм сигурен. трябва да отворя за да видя. В момента колата я карам по-рядко. Последните няколко дни, в които я палиш, чукането обаче изведнъж изчезна. Дотук добре, но се забелязва едно леко неравномерно бръмчене на мотора, все едно играят оборотите за 3-4 секунди, което явно се дължи на липсата на налягане на масло, или на нещо друго. Последният път, при студено палене, това неравномерно бръмчене (бръмчащ звук нагоре-надолу) едвам се усети. Та, мисля си, че като стана и по-горещо, маслото вероятно се качва по-бързо, което ме навежда на мисълта, че може би самото масло е фалшиво. И пак да попитам, дали да не сложа една добавка на бардал за масло ,за да видя дали ще има подобрение?

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Ниско налягане на маслото и почукване при първото палене

Мнение от ufer » 31 Юли 2019 09:15

Аз по-горе си написах мнението. Бардаал е чудесен препарат за почистване на маслените магистрали и ще свърши работа по принцип. Останалото е риск на твоя отговорност... Между другото този препарат е 2 вида: единият се слага за 10-15 мин. и се източва със старото масло, а другият се кара продължително, май около 200 км (има инструкция). И двете си имат предимства и недостатъци. Изборът е твой... :thumbsup:

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Ниско налягане на маслото и почукване при първото палене

Мнение от Оги » 31 Юли 2019 09:57

svilen_c.a@abv.bg написа: 30 Юли 2019 14:18 явно се дължи на липсата на налягане на масло
Измервано ли е, евентуално какви са стойностите при студен и загрял мотор...
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

memorex

Ниско налягане на маслото и почукване при първото палене

Мнение от memorex » 31 Юли 2019 13:53

Филтъра къде се намира? Хоризонтално ли е ?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта