Изхвърлено масло през ауспуха след ремонт

cvetanc
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Яну 2016 12:09
Местоположение: София
Автомобил: Corolla Verso 2.2, 136, 2008г.

Изхвърлено масло през ауспуха след ремонт

Мнение от cvetanc » 29 Май 2019 05:15

Положението е сериозно и става все по-закучено.
Корола версо 2.2 136к.2008г., 260.000км.реални.
След ремонт на дюзите изминах 500 км. и на магистралата светна чека на двигателя. Спрях, отварям капака - навсякъде масло, а и цялата кола беше в пръски масло. На репатрака и обратно в София. Оказа се, че проблемът е в уплътнението на капака на дюзите(може би по друг начин да се нарича). Свалиха ЕГР-ра , стигнаха до впускателния колектор, а той почти задръстен. Отворите на 60-70% затворени. Предложиха ми да свалят главата и да я дадем за почистване. Съгласих се. Изпратих турбото за проверка. Върнаха ми го с констатацията, че си е ок и не трябва да се пипа. До тук добре. След запалването на събрания двигател, горкия изхвърлил маслото през ауспуха за 10 минути( не съм бил свидетел). Видях, че има масло в ауспуха и вади плътен бял дим.
Майсторите обвиняват турбото, а аз много се съмнявам. Предполагам, че е някъде другаде проблемът.
Дайте съвет какво да правя. Този - внимавай при кой майстор ходиш го знам.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Изхвърлено масло през ауспуха след ремонт

Мнение от slowtraveler » 29 Май 2019 06:24

То какъв съвет да се дава - не знам...
Имаш видим дефект - просто трябва да се търси причината.
Щом тези майстори са некадърни - сменяш майсторите (като си търсиш правата от старите майстори разбира се - парите не си ги намерил на улицата)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Изхвърлено масло през ауспуха след ремонт

Мнение от skydiver » 29 Май 2019 13:55

Привет!
Неприятна ситуация...
От сервиза за турбото дадоха ли черно на бяло резултатите от теста?
Казваш, че майсторите "обвиняват" именно него- имат ли техен доверен сервиз, в който биха го дали за проверка?
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

mitaka_1
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Окт 2018 09:17
Местоположение: Хасково

Изхвърлено масло през ауспуха след ремонт

Мнение от mitaka_1 » 29 Май 2019 14:31

Трябвало е да не се пипа въобще главата. Отворите към клапаните се чистят много лесно при свален колектор с прахосмукачка. Сигурно гарнитурата не е хубава или не е стегната главата както трябва и от там е проблема щом са ти казали че турбото е ОК. Или другия вариант е като са го монтирали ,,майсторите" да са го прецакали здравото турбо.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 35 госта