Черен дим от ауспуха след рециклиране на дюзи

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Черен дим от ауспуха след рециклиране на дюзи

Мнение от Kiki » 02 Май 2019 10:16

dzhigov17 написа: 01 Май 2019 19:33 🙍🏼‍♀️Никога повече Тойота!
Тойотата не ти е виновна, ами тоя, който я е карал преди теб и лошо, да не кажа изобщо не я е поддържал както трябва.
Каквато марка кола да вземеш, която е карана и поддържана по подобен начин, ще има същите, а и още повече проблеми, защото Тойота е все пак от здравите коли.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Черен дим от ауспуха след рециклиране на дюзи

Мнение от iovkito » 02 Май 2019 12:19

Дали има ДПФ се проверява по номер на рамата или с диагностика. Аз си мисля, че колежката не е попаднала на майстори и са сменяни части без да има голям смисъл от това. Какви са били първоначалните симптоми, за да се стигне до ремонт на дюзи, смяна на клапан, подгревни свещи и т.н.? Когато се рови на много места едновременно, обикновено така се получава. Не е случайно това, че колата е влязла в авариен режим точно след ремонта.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Черен дим от ауспуха след рециклиране на дюзи

Мнение от miso25 » 02 Май 2019 13:11

batececo, проблема е в префишния добственик, който е навъртял няколко стотин хиляди км и нашия джамбазин я е взел полу умряла, закърпил я и хайде на тънка цена. 90% от колите, които се продават у нас са такива и понеже сме си бедни и не можем да отделим голяма сума за кола и така става. А когато някой поиска по-висока цена спрямо другите коли и всички се мръщят. Пример с моето Версо - обаждаха се няколко човека и ама тя е скъпа, ако може да свалиш!! Ок му казвам - махам ти втория комплект гуми... ама защо аз го искам. И ги разкарах и им казах да отиват да си купуват евтините. Ако не се лъжа по ник-а ти още от форума на Рено те помня и там имаше драми.
Нищо лично към колежката, но нашите джамбази са такива и не само нашите. Факт е, че между тях има и читави. Намери си читав майстор да направи правилна диагностика.
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 189 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Черен дим от ауспуха след рециклиране на дюзи

Мнение от batececo » 02 Май 2019 14:13

С това съм съгласен, че се вкарва скрап, Реното беше друга история, двигателя до ден днешен не гори масло и няма износване, но си има други безброй паразитни проблемчета.

Аватар
dzhigov17
Мнения: 28
Регистриран на: 16 Сеп 2018 08:26
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Toyota Auris 2.0(1260 2008

Черен дим от ауспуха след рециклиране на дюзи

Мнение от dzhigov17 » 02 Май 2019 22:53

Колата я купих през септември 2018г от един много съмнителен тип(от Асеновград)Просто бях дълго време без кола и можех да си загубя работата.Нахвърлих се на първата,която видях едва ли не.Лъскава,намазана.Явно е била наблъскана с някакви добавки,защото първият месец нямаше проблеми.Обслужих я-масла,филтри,накладки,гумички някакви(640лв.)През декември започна да пали трудно и просто умираше.Ремонт на алтернатора и нови свещи(365лв+40пътна помощ).Кормилната рейка тропаше ужасно(270лв) рециклиране,трудното палене продължаеаше:смяна на регулатора за налягането(360лв),проблемът си остана...Междувременно излезе шум от двигателя:последва смяна на съедините(650лв).Отказа да пали съвсем:рециклиране на дюзите(4бр.по 200лв=800лв)и непосредствено след това колата влезе в авариен режим,пуши яко черен дим,мудна е и не върви.Днес лампата за Чек-а не светна,но проблема си е налице.Чакам да се обадят за почистване на ЕРГ клапана...И ако проблемът не се реши,просто...ще се гръмна!Разорена съм !Толкова пари и нерви вложих в тази кола,че просто няма връщане...Моля за помощ,дори съвет🙏🏻
Toyota Auris 🚗 2.0 D-4D(126Hp) 2008г. :flower:

Аватар
WoLF
Мнения: 2624
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 247 пъти
Получена  благодарност: 112 пъти

Черен дим от ауспуха след рециклиране на дюзи

Мнение от WoLF » 03 Май 2019 09:49

Надявам се да се учиш добре от грешките си. В случая много странно как точно след рециклирането на дюзи имаш проблем с авариен режим... Да ти огледа втори човек под капака да не се окаже хлабава букса, маркуч или нещо такова.
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4896
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 138 пъти

Черен дим от ауспуха след рециклиране на дюзи

Мнение от slowtraveler » 03 Май 2019 10:06

dzhigov17 написа: 02 Май 2019 22:53 Толкова пари и нерви вложих в тази кола,че просто няма връщане...Моля за помощ,дори съвет
Първо се обърнете към сервизът, който ви е препоръчал рециклиране на дюзи за да възстанови работоспособността на автомобила.
След което сменете сервиза... Като наблегнете на диагностиката, а не на ремонта - добрата диагностика спестява доста пари...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Черен дим от ауспуха след рециклиране на дюзи

Мнение от iovkito » 03 Май 2019 11:53

Ако при монтажа на дюзите има изтърване от някой дихтунг под капака на клапаните, дали ще наруши работата на ЕГР-а? Моя го чистих за първи път на 180 000км и в него нямаше място за повече сажди и пак не беше светнала лампа за проблем, двигателят чукаше като стар трактор на 300 000, дюзите бяха сменени с нови и пак не ми беше светнал чек енджън. Не знам какво трябва да се причини на този двигател, за да влезе в авариен режим.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

ItsTimeToChoose
Мнения: 95
Регистриран на: 13 Мар 2016 13:48
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Черен дим от ауспуха след рециклиране на дюзи

Мнение от ItsTimeToChoose » 03 Май 2019 12:15

batececo написа: 01 Май 2019 22:29
biro написа: 01 Май 2019 20:51 Два броя дизел съм купувал втора употреба и никакви грижи.
Имал си късмет, при дизела има много неизвестни. Много малко хора могат да диагностицират точния проблем. Изключително усложнени агрегати => по-голяма вероятност за възникване на дефект, също по-трудно да се открие от кой модул/възел/датчик/клапан/дюзи/несменени дихтунги/егр/дпф/турбо и т.н. още стотици подобни, които не съм ги чувал дори.
Два факта:
1. Следя форума за непрочетени теми всеки ден. 80% от темите са за дизелови агрегати. Факт. Маркирам като прочетени. Търся за проблем с бензинов агрегат - почти никакъва информация. Търсих за бензинова рав4 ха30 - нищо, нула. Виж дори темата за рав4 ха30 е кръстена на дизеловите душегуби и в нея се дискутира само за дизелови проблеми. Скоро имаше обява за бензинова равка на почти 500 000 км, купувана нова в БГ. Купиха я веднага. Факт.
2. Отвори сайт за продажба на употребявани автомобили. Филтрирай по дизелови двигатели. Филтрирай по бензинови. Сравни броя на дизел vs бенз, както и цените.

Просто факти :thumbsup: Спирам, че не ми е удобно да пиша от телефона.
Колега, твърде не съм съгласен с написаното от теб и извдотите ти.
80% от проблемите са с дизели, защото 90% от колите са дизелови. Освен това като цяло дизелите са много по-карани и на много повече километри от бензиновите. Карал съм дизелова Тойота, дизелов Фиат, 2х дизелови Фолксвагена. Досега нито един проблем свързан с двигател, горивна система, дюзи, турбини и т.н. Може и да съм късметлия - факт.
Lexus LS460, 2007
Corolla Verso 2007, 2.2D4D, 2AD-FTV, facelift

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 189 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Черен дим от ауспуха след рециклиране на дюзи

Мнение от batececo » 03 Май 2019 15:14

Следи форума един месец всеки ден за непрочетени теми и виж какви са основните проблеми, от които се оплакват потребителите :cheers:

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Черен дим от ауспуха след рециклиране на дюзи

Мнение от miso25 » 03 Май 2019 17:42

dzhigov17, аз бих заложил на ЕГР. Едно много хубаво почистване заедно с колекторите. По въпроса с паленето - да не би SCV клапана да прави проблемите?
ПП. Като чета колко си вложила направо ми се плаче. Ти си дала още около 50% от цената на колата....Предното ми Корола Версо го продадох на близо 360к км и нямаше никакви проблеми. Нито дюзи, нито рейка, редовно почистване на ЕГР и всичко бе 6.
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

memorex

Черен дим от ауспуха след рециклиране на дюзи

Мнение от memorex » 03 Май 2019 18:40

Има вероятност за почистване на колектори да се изсипе една тлъста сума а до месец отново за са в същото състояние защото двигателя е гроб.Аз лично такъв таралясник бих го продал макар и на прарична загуба.Толкова ли няма други автомобили.Това да не е някаква антика?
Всащност може и да е- по км пробег.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3356
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 46 пъти

Черен дим от ауспуха след рециклиране на дюзи

Мнение от mfandakov » 03 Май 2019 19:31

Трябва някой който е час да я погледне тази кола,както каза колегата slowtraveler[ ,в диагностиката там е изхода .Тука да даваме съвети на вятъра едва ли ще помогнем кой знае колко.Може нещо хлабаво ,спукано,откачено знае ли човек.Вдигнете капака и някой да е огледа като хората.ако няма кой елатe аз да я видя. За едно вдигане на капака все ще отделя време,макар че и аз се вкарах в едни филми покрай курса ми в София с една нафта от OMW че не ми се говори tooth.gif и моята работна кола седи на плаца и чака свободен човек. :thumbsup:
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 22 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Черен дим от ауспуха след рециклиране на дюзи

Мнение от veso_hds » 03 Май 2019 20:33

Наистина не може в Пловдив да няма един свестен майстор.Нека колегите от Пловдив се включат и да насочат колежката.Иначе тук можем да напълним още няколко страници с идеи.
Адмирации за mfandakov,че си предложи услугите.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
dzhigov17
Мнения: 28
Регистриран на: 16 Сеп 2018 08:26
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Toyota Auris 2.0(1260 2008

Черен дим от ауспуха след рециклиране на дюзи

Мнение от dzhigov17 » 04 Май 2019 01:23

Днес звъннах на човека,който рециклира дюзите.Никога не съм го виждала,не знам къде работи защото друг прие колата и демонтира дюзите.Казвам му коя съм,обяснявам за проблема,казвам му номера на грешката:Нищо не му говорила!Ок.Казвам му:Клапан ЕРГ.Прекъсва ме грубо и ми заявява,че това нямало нищо общо с дюзите.Аз все пак питам:Дали има вероятност при монтажа нещо...колегата му да е пропуснал/объркал защото след като си взех колата от тях,тя влезе в авариен режим...(говоря и питам супер спокойно)Той отново грубо и вече изнервено ме прекъсва и ми казва:(цитирам)-Ако след като я беше взела,и беше спукала гума,пак ли колегата щеше да ти е виновен!?”Отговорих му,че никого не виня ,а просто питам зада ми се обясни.Отговора:”Ами да,казах ти двете неща нямат нищо общо” и до там !Разговорът приключи.Не искам да се чувам повече с тези хора,не искам повече да ходя в сервиза им,отврътена съм.Чувствам се ужасно.Дадох им 800лв ей така срещу нищо,без касова бележка или фактура,дадоха ми един скъсан и омазан с масло лист от стенда на дюзите,това е...И същият този(който демонтира/монтира дюзите и на когото платих)искаше още пари.Същият той рециклира кормилната рейка.Питам за цената:”ами м/у 200/250”Отивам за колата,заявява ми :270!Така направи и сега,искаше допълнителни 70лв .Този път му отказах.
Искам да излезна от този омагьосан кръг...
Toyota Auris 🚗 2.0 D-4D(126Hp) 2008г. :flower:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта