Въпрос: Теч антифриз, Авенсис Т25, D-4 2.0i

Vladi_Fo
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Фев 2019 11:46
Местоположение: София
Автомобил: Avensis II, D-4 2.0

Въпрос: Теч антифриз, Авенсис Т25, D-4 2.0i

Мнение от Vladi_Fo » 19 Фев 2019 12:33

Здравейте,

От година съм собственик на Тойота Авенсис Т25, Д-4 2.0 автомат, 2007г. Страхотен автомобил и не мога да кажа друго за него, но с времето, установих че губя по малко антифриз. Започнах да проверявам нивото на маслото, но промяна там не установих. Реших да ида на сервиз, момчетата "надуха" системата за една нощ, но течове не намерха. Не след дълго започнах да забелязвам малки капки от антифриза отпред под двигателя. Отидох при познат да я погледна на канал, нищо не видях. Оставих я за една нощ с вестник под двигателя, за да локализирам от къде сълзи. Видях, че е покапвало някъде над масленият филтер, тъй като по него имаше леки следи. До тук бяха моите наблюдения :D
Моля за мнение или съвет. Има ли някой който се е сблъсквал с подобен проблем ? Бих искал да съм малко по наясно с възможните проблеми, да събера няколко мнения преди да ида при някого, защото нямам доверен човек/сервиз да я погледне.

Благодаря ви предварително!

Vencisk
Мнения: 52
Регистриран на: 22 Яну 2018 18:43
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Avensis t25 1az-fse

Въпрос: Теч антифриз, Авенсис Т25, D-4 2.0i

Мнение от Vencisk » 17 Юни 2020 17:37

Аз съм със същия автомобил и същоя проблем.Загубата на антифриз при мен е от водния радиатор,там просълзава,доливам по 1,5 на година и си свиркам. :D
Avensis t25 --> 1az-fse

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта